Autor Tema: Poribljavanje  (Pročitano 2975 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Poribljavanje
« poslato: 30, 11, 2009, 11:47:03 pre podne »
U razgovoru sa Tigerom dosao sam na ideju da organizujemo akciju poribljavanja.. to jest da damo dobrovoljne priloge , prikupimo sponzore i ubacimo mladice u Dunav i Savu (endemske vrste)...

Ovo nece resiti problem ribokradje niti preteranog privrednog lova , ali ce ga barem malo ublaziti ....

Mozda je jedno od resenje traziti od grada-drzave zone zabrane privrednog ribolova i pojacane kontrole ...
« Poslednja izmena: 04, 01, 2011, 21:14:08 posle podne mossi »

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #1 poslato: 01, 12, 2009, 14:33:55 posle podne »
         E moj Kapetane ,
      Ti kao da si izgubio kompas (inace nalazis se u zemlji Srbiji)  Ja sam pecao ranijih godina na reci Tamis  pa slusaj moje vidjenje stvari:
     Ne treba poribljavati reke  jer to je bacanje para.Srbija sume dovljno para uzimaju za ribolovne dozvole ali ne poribljavaju a zasto ?e ,sad cu da ti kazem, mnogo se bre krade brate i da bacas vagone vagoni bi se nosili...veruj mi znam sta pricam .Ja sam sportski ribolovac i morao sam da se prebacim sa reke Tamis na reku Tisu jer je ova malo veca i duze ce da potraje (tuzno al istina)Ranijih godina sam pecao na Tamisu i bilo je dobro dok nisu dosli (ljutio se ti ili ne  ali tako je) Beogradjani ...ma dobro dolazili su i iz Nisa itd.Ostajali su tu po dve nedelje i zakupljivali zamrzivace po selima pa kad krenu kuci po pola tone nose sa sobom(dnevno se hvatalo po 20-30 kila babuske,sarana stuke itd) Pecalo se na po 10-12 stapova u potezu od 100 metara...SRAMOTA!!!...ko ih je to naucio.Zatim su dosli majstori sa strujom ,vadili su somovine po pun camac a seljaci gledaju (policije i cuvara nigde),ipak su oni malo veci igraci iako im se znaju i tablice,zatim pecao sam i hranio saransko mesto i sve je bilo u redu dok nisam poceo da vadim komade od 5-6kg pa i vece.Odmah zatim mesto mi je zauzeo "kolega"Beogradjanin koji je doterao svoju kamp prikolicu i ostavio je tu celo leto..nije moje al nije ni njegovo...nisam imao vise snage da se svadjam jer poceli su da dolaze i iz Kacereva kojekakvi majmuni i pecanje je izgubilo draz a ribe je.. N E S T A L O..brate povadjena na ooruuuk..preselio sam se ove godine  na Tisu koja je veca reka i imao sam uspeha..mada vidim da se krade riba i iz nje nadam se da ce da potraje malo duze jer je ipak veca reka ...sve u svemu tuzno..Sledece godine cu da pocnem da pravim katamaran jer na njoj imas uspeha jedino ako hranis mesto ali za razliku od Tamisa Tisa je vecim delom nepristupacna sa obale tako da mi sa camcima postujemo jedni druge i nasa "mesta".Igrom slucaja imam vencanog kuma u Kanadi i on voli da peca pa mi kaze da tamo imas ogranicen ulov smudja i da rendzeri imaju pravo da ti udju u kucu i otvore zamrzivac(zemljo Srbijo)kecige su na primer zasticena vrsta i ne sme da se nose kuci mada ih ima i od metra (neverovatno al istinito)..inace corka Sojicu ...zato brate dokle god se ne bude striktno pridrzavalo pravila tri stapa po jednoj dozvoli i da se smanji struja i kradja ribe mrezama svi napori su uzaludni veruj mi samo dobra cuvarska sluzba  i to je to (ali mora im se dati i dobra plata  a ne 20 hiljada ..jer oce da progledaju ako imaju koristi) to bi ukratko bilo moje vidjenje stvari ....


                                     Pozdrav ,
                                       Popeye the Sailor
                                           

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #2 poslato: 01, 12, 2009, 16:43:20 posle podne »
popaje slazem ali ja bih to uradio u sklopu ovako necega...

"Mozda je jedno od resenje traziti od grada-drzave zone zabrane privrednog ribolova i pojacane kontrole ..."

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #3 poslato: 01, 12, 2009, 16:44:08 posle podne »
Ne treba poribljavati, treba sačuvati mrest  :good:
Dunav je moje more.....

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #4 poslato: 01, 12, 2009, 17:05:32 posle podne »
Kada sam bio u Slovackoj,jedan pecaros koji peca na Dunavu mi je rekao da oni imaju pravo da uhvate 25 riba godisnje,svaku koju ulovi mora da izmeri i upise u dozvolu,pa kada popuni rubrike,mora da napise zahtev za jos 10 komada i to je sve.Ako ulovi ribu,ubaci je u cuvarku,ne upise u dozvolu,a ribocuvar to prilikom kontrole konstatuje,sledi mu zatvor.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #5 poslato: 01, 12, 2009, 17:40:57 posle podne »
U ovoj zemlji organi(ili oni koji se izdaju za organe!) NE RADE SVOJ POSAO!!!Kraj price.Kontrolori i ribari u neprirodnom savezu!Kontrolori i ribokradice u neprirodno savezu!Inspektori mogu da odu ,recimo,na Zemunsku pijacu i pohapse sve koji prodaju ribu jer kod svakog od njih ima ribe ispod mere!U vreme zabrane za pecanje sarana na tezgama koliko hoces a nijedan ,,golac,,sve oklagijasi a gle cuda svi iz ribnjaka!!

Poribljavanje u ovakvim uslovima,pogotovo otvorenih voda,je uzaludan posao jer se ribice kada ih pusta drze u jatu a ,,revnosni,, ribari povade bar 80 posto!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #6 poslato: 01, 12, 2009, 17:53:10 posle podne »
mladj bre:)

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #7 poslato: 01, 12, 2009, 18:27:13 posle podne »
Treba da napravimo kaveze, spustimo mladj u kaveze, pa kad porastu onda pecamo!  :dance1:
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #8 poslato: 01, 12, 2009, 18:33:50 posle podne »
Ajde da malo parimo oci!!Da vidimo cime se pecaju ribe ako ih ima!!!

http://www.spro.nl/UK/default_main.asp
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #9 poslato: 01, 12, 2009, 19:18:12 posle podne »
  deda je potpuno u pravu sto se tice kontrolora i  profesionalnih ribara da su u savezu.A mozda ste i primetili da su sarani vec koju godinu puni ikre preko cele godine kao da se nisu izmrestili dobro ili neznam vec sta je u pitanju ,da li voda....?   :skull:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #10 poslato: 01, 12, 2009, 21:39:40 posle podne »
 deda je potpuno u pravu sto se tice kontrolora i  profesionalnih ribara da su u savezu.A mozda ste i primetili da su sarani vec koju godinu puni ikre preko cele godine kao da se nisu izmrestili dobro ili neznam vec sta je u pitanju ,da li voda....?   :skull:
   Nisam siguran dali prenose ikru ili su poceli da se mreste dva puta!!Gledao sam ove godine  kako se mreste po razlivima i plicacima!Prosto ne verujem da se nisu izlupali!!!
« Poslednja izmena: 02, 12, 2009, 19:35:31 posle podne deda »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Poribljavanje
« Odgovor #11 poslato: 01, 12, 2009, 22:06:44 posle podne »
 U septembru sam hvatao sarane koji su imali 1-1,5kg ikre u sebi ...zao mi kad to vidim
   a evo sta moze isto da se uhvati na kukuruz