Autor Tema: Dilema slatka... Edit: STIGAO I CAMAC JEEE!!! :)  (Pročitano 30147 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #45 poslato: 20, 12, 2009, 16:08:31 posle podne »
da i ja nesto pitam: kad je camac registrovan a ja npr. hocu njega da kupim da li je to dokaz da je ta kupovina sigurna (da nije ukraden)

Da li je čamac ukraden ili ne dokazuje se vlasničkim papirima. Pod tim podrazumevaju se dve stvari:

1. Kupoprodajni račun
2. Kupoprodajni ugovor.

Račun izdaje firma koja prodaje plovilo ili motor, a ugovor zaključuju kupac i prodavac i ugovor se mora overiti pred nadležnim organom (koji za to naplati taksu i stavi tzv. apostilu - pečat kojim organ potvrdjuje da je ugovor potpisan od strane ugovornih strana i da je porez plaćen državi).
Registraciju nije moguće obaviti bez jednog od ova dva dokaza o vlasništvu.

Obzirom da do sada nisam registrovao plovilo sa motorom, ne znam koja je procedura kod produženja rogistracije, ali verujem da je isto kao i kod produžetka registracije automobila - ako nema promene vlasništva, niko ne traži dokaze o vlasništvu.

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #46 poslato: 20, 12, 2009, 16:24:21 posle podne »
hvala LSI  :drinks:

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #47 poslato: 20, 12, 2009, 17:13:01 posle podne »
Ja sam registrovao davno ali tada posto je bila samogradnja napisao sam izjavu sa dva svedoka da je samogradnja i da je moj i s tom overenom izjavom (u opstini) otisao sam u Pancevo i registrovao ga. E da bi Beogradjani registrovali u Pancevu potrebno je napisati da ce se camac uglavnom koristiti u vodama na podrucju opstine Pancevo.

Marke

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #48 poslato: 20, 12, 2009, 17:58:16 posle podne »
Bravo, Marke!
Izjava o samogradnji, overena od strane dva punoletna svedoka u mesnoj kancelariji ili opštini, je treći dokaz o vlasništvu - to sam zaboravio da navedem, pored ona dva.

U izjavi je potrebno napisati da je plovilo napravio čovek sam i od sopstvenog materijala i to potvrdjuju svedoci (organ lokalne samouprave ne ulazi u istinitost te izjave, samo svedoči da su svedoci lično potpisali izjavu). Taksa za tu izjavu je oko 600-700 dinara.
Inače, u mesnoj kancelariji postoji obrazac za tu vrstu izjava i on se koristi i za registraciju prikolica i drugih priključnih vozila.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #49 poslato: 20, 12, 2009, 18:30:55 posle podne »
Bravo, Marke!
Izjava o samogradnji, overena od strane dva punoletna svedoka u mesnoj kancelariji ili opštini, je treći dokaz o vlasništvu - to sam zaboravio da navedem, pored ona dva.

U izjavi je potrebno napisati da je plovilo napravio čovek sam i od sopstvenog materijala i to potvrdjuju svedoci (organ lokalne samouprave ne ulazi u istinitost te izjave, samo svedoči da su svedoci lično potpisali izjavu). Taksa za tu izjavu je oko 600-700 dinara.
Inače, u mesnoj kancelariji postoji obrazac za tu vrstu izjava i on se koristi i za registraciju prikolica i drugih priključnih vozila.

Uz takvu izjavu ja reg.elanovu pasaru pre nekoliko godina tako da nije ni potrebno da je camac iz samogradnje,verovatno kao i za reg.motora samo domace ili ex domace moze uz dva svedoka da se sredi :good:

Van mreže Evil_Zo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
    • Na dva tocka
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #50 poslato: 12, 04, 2010, 15:24:54 posle podne »
Podrav ljudi, evo me sa novim vijestima, ali nazalost ne bas dobrim :(

Elem, u Zodiac-u nemaju model koji ja zelim i nece ga biti sigurno do kraja Maja jer ga nema u centralnom magacinu od prosle godine nijedan :(

Tako da sam se sada cuo sa njima i cekam da mi jave imaju li bar ovaj CADET 310S. Ako nemaju njega ili cu morati da nekako izvucem pare nazad (pa da jurim Quicksilver ili nesto slicno...) ili da doplatim za Classic Mark I (3.5m) (tu bi mi zbog ovog cekanja morali napraviti dobru cijenu). Smorio sam se skroz, taj 340 mi je bas bio mjera...

:(
Zivi svaki dan ka' da ces sjutra umrijeti, cuvaj se sramote ka' da ces trista godina zivjeti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #51 poslato: 12, 04, 2010, 15:33:06 posle podne »
jel to u Argo marine ?

Van mreže Evil_Zo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
    • Na dva tocka
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #52 poslato: 12, 04, 2010, 15:32:09 posle podne »
Da da.

Evo sad sam se cuo sa njima, nemaju ni jedan model koji bi meni odgovarao, jedino da cekam prvu polovinu Juna za prvoreceni 340S...
« Poslednja izmena: 12, 04, 2010, 17:00:50 posle podne Evil_Zo »
Zivi svaki dan ka' da ces sjutra umrijeti, cuvaj se sramote ka' da ces trista godina zivjeti.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #53 poslato: 12, 04, 2010, 17:50:52 posle podne »
Matori dobronamerni savet ti je da ovo batalis, prva polovina juna će u najboljem slučaju biti pre kraj avgusta (ako i tad bude). Bolje traži nešto drugo, pobogu toliko čamaca, glupo je da izgubiš pola sezone i gomilu živaca :drinks:

Van mreže Evil_Zo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
    • Na dva tocka
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #54 poslato: 12, 04, 2010, 17:50:07 posle podne »
Problem je u tome sto sam ja vec to platio jos u decembru...
Zivi svaki dan ka' da ces sjutra umrijeti, cuvaj se sramote ka' da ces trista godina zivjeti.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #55 poslato: 12, 04, 2010, 18:37:31 posle podne »
Problem je u tome sto sam ja vec to platio jos u decembru...

Pa to je vrlo, vrlo neiskusno ali kada si to već uradio sada insistiraj na poraćaju novca i preti tržišnom inspekcijom i advokatom. Ovo je grubo kršenje tvojih prava kao potrošača, ako budeš uporan izvućićeš i kamatu. Budi uporan, koju ti garanciju imaš da ćeš svoj čamac videti do juna kada ga do sada nisi dobio. Budi tvrd pravo je u potpunosti na tvojoj strani

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #56 poslato: 12, 04, 2010, 21:35:31 posle podne »
uzmi lovu nazad i zapucaj u Madjarsku kupi sta treba plati carinu i pdv i uzivaj ... istog dana ces sve da zavrsis...

Van mreže Evil_Zo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
    • Na dva tocka
Odg: Dilema slatka... Edit: KUPLJENO!!! :)
« Odgovor #57 poslato: 12, 04, 2010, 21:43:39 posle podne »
Ko mi garantuje da u Madjarskoj mogu naci te modele? Ko je zastupnik za Zodiac tamo? Napravice mi ovi iz Arga uvoz samo da nadjemo model, nema ga nidje u Evropi na stanju, to je problem, a fabrika planira izbacivanje serije tek u Maju. Ma dobicu ja i pare nazad, sve to ide preko jedne drugarske linije, otuda i dobra cijena i sve, ali dzaba kad ne mogu da nadju nidje 310S i 340S, cimali su i predstavnistva u Hrvatskoj i Italiji pa da svuku sa njihovog lagera ali jednostavno ih nema :(

Problem je i sta drugo sada uzeti, evo danas sam se cuo sa ljudima iz Nautec-a i oni mi kazu da mogu da mi za 10ak dana isporuce Quicksilver 340S (ako i njega ima u centralnom magacinu u Austriji) ali ko mi garantuje da i to nece kasniti.

Kada vec dajem pare, necu da uzmem bilo sta, Zodiac Cadet serije ili Quicksilver Sport su mi jedino interesantni a da mogu da ih priustim.
Zivi svaki dan ka' da ces sjutra umrijeti, cuvaj se sramote ka' da ces trista godina zivjeti.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Dilema slatka... Edit: IPAK KOMPLIKACIJA :(
« Odgovor #58 poslato: 13, 04, 2010, 07:56:00 pre podne »
Ne mogu da verujem dokle ide bezobrazluk nasih "trgovaca"-prodavaca magle....Ej ,coveku da uzmu pare a sigurno su znali da ga nema i onda ide zavlacenje jedno par meseci da bi posle probijanja svih rokova coveku verovatno ponudili (kao sto i jesu) nesto sto njemu ne odgovara iz ovog ili onog razloga.

Valda se prvo proveri dali se ima,sta se ima i gde,pa se onda uzmu pare i uradi se narudzbina...Kakav amaterizam.

Evil zo,uzmi ti pare nazad i uzmi quicksilvera koji je isto sam vrh u ponudi tih camaca i uzivaj ovo leto umesto da gubis zivce i vreme.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema slatka... Edit: IPAK KOMPLIKACIJA :(
« Odgovor #59 poslato: 13, 04, 2010, 08:52:25 pre podne »
Zodiac i Quicksilver su vrh među "gumenjacima", ali u ovoj situaciji, ja bih razmislio i o Maestralu ili na kraju i o ovim domaćim Advance gumenjacima.
Jedno je sigurno, ako i nemaju model koji tražiš na lageru, ima da ti ga naprave za mesec dana!
Za razliku u ceni možeš kupiti hrpu opreme ili finansirati deo godišnjeg odmora.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"