Autor Tema: majstor za honde...  (Pročitano 22349 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: majstor za honde...
« Odgovor #15 poslato: 27, 01, 2009, 19:16:13 posle podne »
jos nesto! dali ste se raspitali dali neko u srbiji slucajno vodi program sierra marine ???? oni prave sve delove vanbroskih i ponekad su jos bolji od originalnih a i do 50% jeftini nego originalni.  mozda je glupo pitanje ali eto.... :scare:

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: majstor za honde...
« Odgovor #16 poslato: 27, 01, 2009, 19:43:35 posle podne »
Ja nikad cuo..ali ako je tako kao sto kazes trebalo bi da krenu, jer je ponekad mnoooogo tesko naci neki deo...pa obican impeler za Hondu BF 100 (10KS malo starija) sam jurio 3 meseca, narucio ga od Bore Vasica u YBC-u iz Japana i na kraju nije dosao...cena 25 EUR...pa sam naleteo na poslednji primerak u Galiji za Volvo penta 10 KS (isti su motori) za 15 EUR...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: majstor za honde...
« Odgovor #17 poslato: 27, 01, 2009, 19:57:54 posle podne »
http://ww2.sierramarine.com/minor_cat.asp?major_cat=SIERRA%20MARINE%20SECTION

kad bi se samo nasao neki distributer za srbiju  :drinks: :drinks:


jedan od distributera za nemacku, gde ja tako kad mi treba narucim:  http://webshop.fa-bo-tech.de/index.php?page=SN_Home




Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: majstor za honde...
« Odgovor #18 poslato: 28, 01, 2009, 08:56:21 pre podne »
Znam da je uvozna fakturna cena filtera bila 10 EUR posto sam spediter i radio sam uvozniku papire nekih godinu -dve.Isto tako znam da je uvoznik prodavao iste po skoro slicnoj ceni (malo uvecane za car.stopu i pdv) jer kako mi je rekao nije mu cilj da dere na tome vec kao uvoznik ima obavezu da snabdeva trziste sa svim potrebnim portrosnim materijalom i delovima.E sad ako je i 15-tak EUR nije ni to mnogo ali 35 priznaces da je bezobrazno.Osecam da ni za najnoviji model audija nije tolika cena filtera za ulje.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #19 poslato: 09, 07, 2009, 08:39:24 pre podne »
Ja nikad cuo..ali ako je tako kao sto kazes trebalo bi da krenu, jer je ponekad mnoooogo tesko naci neki deo...pa obican impeler za Hondu BF 100 (10KS malo starija) sam jurio 3 meseca, narucio ga od Bore Vasica u YBC-u iz Japana i na kraju nije dosao...cena 25 EUR...pa sam naleteo na poslednji primerak u Galiji za Volvo penta 10 KS (isti su motori) za 15 EUR...
.Mozeteli mi napisati adresu Galije,trebaju mi neki delovi za Volvo 7.5KS,ili telefon.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #20 poslato: 09, 07, 2009, 12:05:16 posle podne »
Ja nikad cuo..ali ako je tako kao sto kazes trebalo bi da krenu, jer je ponekad mnoooogo tesko naci neki deo...pa obican impeler za Hondu BF 100 (10KS malo starija) sam jurio 3 meseca, narucio ga od Bore Vasica u YBC-u iz Japana i na kraju nije dosao...cena 25 EUR...pa sam naleteo na poslednji primerak u Galiji za Volvo penta 10 KS (isti su motori) za 15 EUR...
.Mozeteli mi napisati adresu Galije,trebaju mi neki delovi za Volvo 7.5KS,ili telefon.
   Galija-nautika  tel.011/354-9594!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #21 poslato: 24, 07, 2009, 00:20:02 pre podne »
Since the release of its first outboard engine, the GB30, in 1964, Honda has committed itself to the development and production of environmentally-responsible 4-stroke outboard engines. Honda’s founder, Soichiro Honda, strongly believed that discharging oil into the water was bad for everyone ? the water itself, the fish that lived in the water, and the rice which grew in the water ? and took on the long-term challenge of overcoming the difficulties of size, weight and lubrication inherent in the development of a 4-stroke outboard engine. Following in Mr. Honda’s footsteps, Honda Marine today remains the leader in environmentally-responsible four-stroke outboard engine technology. In 1971, Honda added the 45 TWIN and 75 TWIN to its lineup, and by 1998 offered a full complement of outboard engines and offered the industry’s first full line of four-stroke outboards ? long before other outboard manufacturers realized the advantages of the clean, reliable power plants and followed suit.
Today, Honda Marine engineers work to ensure that every Honda outboard model ? ranging from 2 to 225 horsepower ? sets the standard for fuel efficiency and ease of operation while staying true to the core Honda attributes of durability, quality, reliability and quiet operation. Additionally, Honda Marine’s full line of current production models meets rigorous California Air Resources Board (CARB) 3-Star standards, ensuring their availability and regulatory compliance in all 50 states.


Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #22 poslato: 24, 07, 2009, 09:22:04 pre podne »
Ima malo više firmi koji su uspešno krenuli sa čistim 2-taktašima, ali zadržimo se kod najboljih.
Evinrude E-tec ( pod vlasništvom kanadske BRP grupe) ima CARB 5-Star standard, što mu, po kalifornijskim zakonima dozvoljava da se upotrebljava i na zatvorenim vodama, jezerima i sl., gde su inače dozvoljene samo elektro-pente!!!  :dance: :good: :good:
To Honda i ostala 4-taktna konkurencija mogu samo da sanjaju.

Tako, ništa od šut karte za 2-taktaše, i dalje ćemo moći da uživamo u neprikosnovenoj snazi i brzini, doduše, bez mirisa mešavine!  :taunt: :smile:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #23 poslato: 26, 07, 2009, 11:17:28 pre podne »
Mala ispravka, E-tec takođe ima 3 Star CARB standard, pošto veći ne postoji!!! :stop: :dance1:
5 zvezdica se daje automobilima za bezbednost! Moja greška! Sorry!!! :sorry:  :preved:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #24 poslato: 13, 02, 2010, 21:30:12 posle podne »
I na kraju šta je zaključak....

KO je dobar majstor za Honde

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #25 poslato: 26, 06, 2010, 21:06:41 posle podne »
I ja imam Hondu i lutao sam od majstora do majstora dok nisam dosao kod majstor NESE sa MARINE KARABURMA. Covek me odusevio koliko je pedantan i detaljan. Radio sam servis na 300 sati a on ga je komplet "pretresao"  pa ga je na kraju cak i oprao i skinuo kamenac. Covek je pravi profesionalac, radi opusteno, a dao mi je par dobrih saveta oko odrzavanja motora. Sve je to uradio po veoma korektnoj ceni. Pre njega sam isao kod Roberta i kod Vlade u Futog i nisam bio zadovoljan sa njihovim uslugama koje su i dobro naplatili. Ko ima Hondu sve preporuke za majstor Nesu. :good: :good:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #26 poslato: 26, 06, 2010, 23:49:51 posle podne »
Isao sam kod Djoleta iznad dalekovoda,redovan servis,nov motor,skroz ok.
Ista stvar kao i Nesa iz Visnjickog.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #27 poslato: 02, 11, 2011, 20:17:56 posle podne »
Danas bejah da uradim servis pred zimu,valja se.
Znaci zamene ulja,filtera,kontrola kaisa,svecica.ventila,podmazivanje,ciscenje,impeler ostavljen za do proleca i jos po nesto,ma sve kako treba i jos jednom sve pohvale za majstor Djoleta. :good:

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #28 poslato: 02, 11, 2011, 22:07:09 posle podne »
nesa honda  :good: :good:

Van mreže pop1307

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
    • Pecara
  • Brod tip: Dunas Lux
  • Marina: Radecki
  • Veličina: 5,45
Odg: majstor za honde...
« Odgovor #29 poslato: 02, 05, 2014, 00:18:18 pre podne »
Sanjam dan kad cu da odem u radnu i da sebi kupim nov cetvorotaktni motor,da istresem jedno 3hiljadarke.Zlata je vredan.