Autor Tema: Mercury 25 - 2005  (Pročitano 7279 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Mercury 25 - 2005
« poslato: 11, 11, 2009, 22:51:01 posle podne »
Imam ponudu za Mercury motor , početnik sam pa bi pitao neke stvari:

Motor je :
Mercury 25
2005 god ,2-taktni,kratka čizma,daljinski,12 volti,ručno paljenje.

Pitanje :
-Koliko vredi realno ovaj motor kod nas , mogu da ga uzmem u inostranstvu sa svim papirima računom itd.
-Čamac na koji bi koristio biće jedan od od ovih :Primus 17, Big Foot,Nelt 506 - da li je to dobra kombinacija sa ovim motorom ?

Hvala na odgovorima i savetima

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #1 poslato: 11, 11, 2009, 23:02:13 posle podne »
Mercury 25 je sigurno dobar motor, a u kombinaciji sa navedenim čamcima, može se smatrati skoro idealnim izborom.
Dovoljno snage i brzine u svakom trenutku, uz pristojnu potrošnju! Uz to, i porez će biti taman još podnošljiv.

Vrednost je malo teže odrediti, ali okvirno bih rekao da vredi oko 1500 evra.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #2 poslato: 11, 11, 2009, 23:22:57 posle podne »
Slike sam zaboravio



Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #3 poslato: 12, 11, 2009, 09:34:51 pre podne »
Mercury 25 je sigurno dobar motor, a u kombinaciji sa navedenim čamcima, može se smatrati skoro idealnim izborom.
Dovoljno snage i brzine u svakom trenutku, uz pristojnu potrošnju! Uz to, i porez će biti taman još podnošljiv.

Vrednost je malo teže odrediti, ali okvirno bih rekao da vredi oko 1500 evra.

Bero,

Ja sam takodje nov u ovim stvarima i upravo sam u postupku kupovine čamca i motora. Rekao bih da je Sale NB dao sasvim korektnu procenu i ocenu na osnovu onoga što sam do sada naučio. I sigurno je da će 25 KS na navedenim tipovima čamaca biti vrlo moćan pogon.

Moje razmišljanje ide u pravcu - a da li je nephodno toliko snage (pa i toliko para pri kupovini i za porez)?

Naime, koliko vidim ti čamci su svi otvorenog tipa i namenjeni su prevashodno pecanju i kratkim relacijama.
Možda im je dovoljno i manje snage, jer su svi vrlo laki.

Možda bi mogli da razmislite i o drugoj mogućnosti?

Ja sam pre tri nedelje bio u kontaktu sa čovekom koji je oglasio prodaju motora Mariner 8 (Yamaha 8B) i juče mi se javio da je okončao carinsku proceduru, tako da više nema problema oko papira i registracije.

Čovek traži 550 evra i možete ga kontaktirati na 065 689 22 60 - Vlada, Zemun, a sam motor možete pogledati na: http://www.navodi.com/Berza_006/051.html .

Da nisam već ugovorio kupovinu čamca sa motorom, ja bih verovatno uzeo ovaj Mariner.

Razmislite o svemu još jednom pre odluke.

U inostranstvu se zaista mogu kupiti vrlo kvalitetni motori i po nižim cenama nego što možemo da nadjemo kod nas, a ovaj koji ste prikazali na slikama, sa svom opremom koja je priložena, je zaista dobra ponuda. Ako se odlučite za kupovinu u inostranstvu, nemojte da zaboravite da pripremite računu ili ugovor overen od strane notara - bez toga i bez dokaza da poseduejte registrovani čamac, imaćete velikih problema da dobijete dozvolu za carinjenje.

Ne znam koliko je moj tekst od koristi ali verujem da će se javiti još neko, možda i sa više iskustva, ko će Vam pomoći i više i bolje od mene.

Srećna kupovina!

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #4 poslato: 13, 11, 2009, 11:18:01 pre podne »
Mercury 25 je sigurno dobar motor, a u kombinaciji sa navedenim čamcima, može se smatrati skoro idealnim izborom.
Dovoljno snage i brzine u svakom trenutku, uz pristojnu potrošnju! Uz to, i porez će biti taman još podnošljiv.

Vrednost je malo teže odrediti, ali okvirno bih rekao da vredi oko 1500 evra.

Motor bi koštalo ovde kod nas sa svim troškovima oko 16oo eur . To je problem da je na daljinski ali meni to bi trebalo samo ako bi uzeo  kommandera za koji neverujem da ću odlučiti zbog cene mada jako mi se sviđa zbog velike dimenzije. 2ooEur bi koštalo da ga prepravim na ručno upravljenje . Savetovali su mi da uzmem nekog japanca da posle mogu lakše da prodam i zbog cene rezervnih delova.


Mercury 25 je sigurno dobar motor, a u kombinaciji sa navedenim čamcima, može se smatrati skoro idealnim izborom.
Dovoljno snage i brzine u svakom trenutku, uz pristojnu potrošnju! Uz to, i porez će biti taman još podnošljiv.

Vrednost je malo teže odrediti, ali okvirno bih rekao da vredi oko 1500 evra.

Bero,

Moje razmišljanje ide u pravcu - a da li je nephodno toliko snage (pa i toliko para pri kupovini i za porez)?

Naime, koliko vidim ti čamci su svi otvorenog tipa i namenjeni su prevashodno pecanju i kratkim relacijama.
Možda im je dovoljno i manje snage, jer su svi vrlo laki.

Možda bi mogli da razmislite i o drugoj mogućnosti?



Čamac voleo bi da koristim najviše za pecanje , to su mi relacije oko 15 km u jednom pravcu , koji smatram da nije malo zato gledam motore od 2o-25 ks .



U inostranstvu se zaista mogu kupiti vrlo kvalitetni motori i po nižim cenama nego što možemo da nadjemo kod nas, a ovaj koji ste prikazali na slikama, sa svom opremom koja je priložena, je zaista dobra ponuda. Ako se odlučite za kupovinu u inostranstvu, nemojte da zaboravite da pripremite računu ili ugovor overen od strane notara - bez toga i bez dokaza da poseduejte registrovani čamac, imaćete velikih problema da dobijete dozvolu za carinjenje.



Najverovatnije ću da odlučim za kupovinu u inostranstvo jer ima puno više ponude i nadam se da ću nešto naći što je i jeftinije.Najviše gledam njemačko tržište jer mesećno 2-3 puta sam tamo.Oko carine znam da nije jednostavno iz svoga iskustva .


Hvala na odgovore i savetima !


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Mercury 25 - 2005 - Na još nešto treba obratiti pažnju!
« Odgovor #5 poslato: 13, 11, 2009, 14:07:37 posle podne »
Bero,
Obzirom da ćete najverovatnije kupiti motor u inostranstvu, treba na još nešto da obratite pažnju.

Evo mog iskustva.

Poslednjih desetak dana, tragom oglasa na internetu, pokušavam da kupim jednu Jamahu od 4 KS četvorotaktnu, koja se nalazi u Beču, a po ceni od svega 200,00 evra! Motor radio svega 5 sati.

Već nekoliko poruka je razmenjeno sa prodavcem - saznali smo da je prodavac izvesna dama, gospodja Kornelija, koja živi negde u Madjarskoj, a koja zahteva da izvršimo uplatu, pa da nam onda pošalje motor (žena nam je lepo dala instrukciju za plaćanje: IBAN, BIC kod - sve kako to već funcioniše u EU) ali nikako da nam kaže gde se tačno motor nalazi u Beču, ni kako možemo motor da vidimo pre izvršene uplate. Šta više, na ponovljene zahteve, odbija da da broj svog telefona i adresu (imam ja neke moje prijatelje i u Madjarskoj, pa sam hteo da je posete). Sve se svodi na: platite i čekajte poštara!

Drugim rečima, izgleda kao da neko očekuje da platimo "mačku u džaku".

Bilo bi lepo da ja grešim, ali meni ovo izgleda kao "navlaka" za naivne koji ako uplate, pa na kraju i ne dobiju motor, u velikom broju slučajeva mogu da se pomire sa gubitkom 200 evrića, jer, Bože moj, pa to i nije tako velika cifra.
A iskušenje je veliko, jer kupiti za samo 200 nešto što košta kod nas 1.000, a ni na Zapadu ne košta mnogo manje, nije mala stvar.

Da zaključim priču - čak i kad kupujete u inostranstvu, budite oprezni, jer i tamo svega ima...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #6 poslato: 13, 11, 2009, 15:46:24 posle podne »
Mercury 25 je sigurno dobar motor, a u kombinaciji sa navedenim čamcima, može se smatrati skoro idealnim izborom.
Dovoljno snage i brzine u svakom trenutku, uz pristojnu potrošnju! Uz to, i porez će biti taman još podnošljiv.

Vrednost je malo teže odrediti, ali okvirno bih rekao da vredi oko 1500 evra.

Motor bi koštalo ovde kod nas sa svim troškovima oko 16oo eur . To je problem da je na daljinski ali meni to bi trebalo samo ako bi uzeo  kommandera za koji neverujem da ću odlučiti zbog cene mada jako mi se sviđa zbog velike dimenzije. 2ooEur bi koštalo da ga prepravim na ručno upravljenje . Savetovali su mi da uzmem nekog japanca da posle mogu lakše da prodam i zbog cene rezervnih delova.



Bero, Ja sam procenu dao pre nego što si postavio slike. S obzirom da samo rezervna elisa košta najmanje 100 evra, pa još komande, taj motor sigurno vredi te pare.
Drugo, prepravljati ga na ručno upravljanje, zašto ga voziti na ručicu kad već imaš komande! Ići sa konja na magarca i još platiti za to!
Za 200 evra ćeš u apsolutno svaki čamac ugraditi volan.
Hidraulični volan ti kacintata može ugraditi za , ako se ne varam, 90 evra, a neka konzolica i sedište, to možeš napraviti i sam.
Mercury je kod nas dobro zastupljen, ima i delova, a nije ga teško ni prodati.

Uvoz iz inostranstva podrazumeva da kupuješ na slepo, a to nikad nije dobra varijanta.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Mercury 25 - 2005 - Na još nešto treba obratiti pažnju!
« Odgovor #7 poslato: 13, 11, 2009, 16:54:48 posle podne »

Već nekoliko poruka je razmenjeno sa prodavcem - saznali smo da je prodavac izvesna dama, gospodja Kornelija, koja živi negde u Madjarskoj, a koja zahteva da izvršimo uplatu, pa da nam onda pošalje motor (žena nam je lepo dala instrukciju za plaćanje: IBAN, BIC kod - sve kako to već funcioniše u EU) ali nikako da nam kaže gde se tačno motor nalazi u Beču, ni kako možemo motor da vidimo pre izvršene uplate. Šta više, na ponovljene zahteve, odbija da da broj svog telefona i adresu (imam ja neke moje prijatelje i u Madjarskoj, pa sam hteo da je posete). Sve se svodi na: platite i čekajte poštara!


Nažalost ovakvih prevara ima jako puno na zapadu . Radim sa moto delovima i motorima bilo puno puta priče da je prodavac u engleskoj na službenom putu motor je u njemačkoj ali ima već ozbiljnog kupca ...... naravno ako uplatite avans onda možete da ga rezervišete, naravno tel broj nepostojeći adrese nema itd.
Zbog ovoga može samo da dođe u obzir samo lično pruzimanje i plaćanje robe ali  i tad dolazi pitanje oko ispravnosti , kako su ga koristili itd. Ipak treba za ovakvu vrstu kupovine i puno sreće.

Mercury 25 je sigurno dobar motor, a u kombinaciji sa navedenim čamcima, može se smatrati skoro idealnim izborom.
Dovoljno snage i brzine u svakom trenutku, uz pristojnu potrošnju! Uz to, i porez će biti taman još podnošljiv.

Vrednost je malo teže odrediti, ali okvirno bih rekao da vredi oko 1500 evra.

Motor bi koštalo ovde kod nas sa svim troškovima oko 16oo eur . To je problem da je na daljinski ali meni to bi trebalo samo ako bi uzeo  kommandera za koji neverujem da ću odlučiti zbog cene mada jako mi se sviđa zbog velike dimenzije. 2ooEur bi koštalo da ga prepravim na ručno upravljenje . Savetovali su mi da uzmem nekog japanca da posle mogu lakše da prodam i zbog cene rezervnih delova.



Bero, Ja sam procenu dao pre nego što si postavio slike. S obzirom da samo rezervna elisa košta najmanje 100 evra, pa još komande, taj motor sigurno vredi te pare.
Drugo, prepravljati ga na ručno upravljanje, zašto ga voziti na ručicu kad već imaš komande! Ići sa konja na magarca i još platiti za to!
Za 200 evra ćeš u apsolutno svaki čamac ugraditi volan.
Hidraulični volan ti kacintata može ugraditi za , ako se ne varam, 90 evra, a neka konzolica i sedište, to možeš napraviti i sam.
Mercury je kod nas dobro zastupljen, ima i delova, a nije ga teško ni prodati.

Uvoz iz inostranstva podrazumeva da kupuješ na slepo, a to nikad nije dobra varijanta.

Ovaj motor se nalazi u Mađarskoj ja sam pričao sa vlasnikom juče. On je drugi vlasnik kupio ove godine zajedno sa čamcem ,prodaje zato što kupuje veći motor .Kaže da ima oko 130-150 radnih sati.
Ja dosta dugo već gledam cene na zapadu i za ove pare mogu kupiti motore od 10 -12 godine starosti .

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #8 poslato: 13, 11, 2009, 21:04:25 posle podne »
Ljudi ne verujem da samo gosp. SALE NB i LSI imaju mišljenje i odgovor na moje pitanje , potrebno mi je još savet, nikako da se odlučim.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #9 poslato: 13, 11, 2009, 21:16:20 posle podne »
Kao što si i sam rekao pratiš već neko vreme i ti sam znaš da je to za 1600 dobra kupovina, ako ima toliko sati koliko kažeš, vidi za te pare ga ovde nemaš, Sale kaže koliko realno vredi i to ti je to, ali kakav bi kupio za te pare?
Koliko su pouzdani to je sad diskutabilno mada ja nisam čuo da se neko žali na njih, a inače imaju jaku cenu kao novi pogotovo ako su EFI.
i naravno vidi sa Mlađom da ti u Comandera ugradi samo jednu upravljačku konzolu i poveži ga na komande kao što ti Sale predlaže, mala je razlika u ulaganju a veruj mi lakže je i lepše.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #10 poslato: 13, 11, 2009, 21:26:14 posle podne »
ako bas oces i neko drugacije misljenje evo
ja nebi kupio taj motor jer mislim da nevredi te pare
16oo e uopste nisu male pare
pri tom motor je nekompletan (nema rucicu)
na sajmu ces za malo vece novce uzeti nov 4t motor

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #11 poslato: 13, 11, 2009, 21:32:06 posle podne »
Zoki 1200 -1500 eura nisu malo veći novci, ako pričamo o 25 KS

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #12 poslato: 13, 11, 2009, 21:38:12 posle podne »
jesu malo veci veruj mi
prvo nov motor
drugo garancija 3-5g
trece za trecinu manja potrosnja
ima jos .....

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #13 poslato: 13, 11, 2009, 21:44:41 posle podne »
Zoki u pravu si Novo je novo i tu nema priče ali čovek se pruža koliki mu je guber (što voli deda da kaže). Za te pare po meni to je dobar pazar.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Mercury 25 - 2005
« Odgovor #14 poslato: 13, 11, 2009, 21:59:15 posle podne »
ma nisam ja u principu za novo samo kazem da to nisu male pare i da to nije dobra cena za nesto sto nisi ni video