Autor Tema: Kuca Na Vodi - Marina za drugare  (Pročitano 6983 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Kuca Na Vodi - Marina za drugare
« poslato: 10, 11, 2009, 17:12:58 posle podne »
« Poslednja izmena: 11, 11, 2009, 15:53:16 posle podne Kapetan »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Kuca Na Vodi
« Odgovor #1 poslato: 10, 11, 2009, 18:34:02 posle podne »
Sta je bre ovo

http://www.navodi.com/Berza_008/027.html

Izgleda moćno.

Šta mislite koliko ladji bi moglo da bude vezano za ovo plovilo?

Nešto računam: kad bi se skupilo 50 ljudi da ovo kupi - 60 evrića po čoveku - i eto lep splav za vez, a na njemu i kabine za čuvare.
Na platformi se da uraditi nastrešnica, montažna kabina (šank, par stolova i stolica i eto kluba za okupljanje ladjara)... Sve u svemu još 1-2000 evrića (nešto sasvim jednostavno).

Angažovati 3 čoveka za dežurstvo u 3 smene i platiti ih po 100 evrića plus doprinosi i porezi (da im teku staž i osiguranje), to bi godišnje svakog od ovih 50 koštalo još po 137 evrića.
Da li je to mnogo?

U stvari, da li bi bilo moguće naći tri čoveka koji bi za te pare zaista čuvali privezane čamce?

Da li znate koliko su plaćeni ljudi koji to rade u marinama?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Kuca Na Vodi
« Odgovor #2 poslato: 10, 11, 2009, 19:14:07 posle podne »
LSI, prvo, za dezurstvo u tri smene treba cetiri coveka, da bi imali slobodne dane, a drugo, za 100€ mesecno, mislim da ni penzioneri vise nece da dezuraju. :nono:

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Kuca Na Vodi
« Odgovor #3 poslato: 10, 11, 2009, 19:25:54 posle podne »
Koliko vidim ima vas dovoljno u Banovcima koji ste trenutno bez veza. Organizujte se, napravite neki splavić - ponton, dobro ga usidrite i vežite se tu. A o njemu vodite brigu na smenu. Svaki dan drugi ili smena nedeljno... Tako bi bilo bezbedno i rešili biste probleme. A možda jednog dana prerastete i u marinu. Naravno, možete i registrovati udruženje  i onda bi lakse došli i do dozvole, mada mislim da za početak može i bez nje.
To bi bilo super,sigurno ima dovoljno zainteresovanih.
Samo srbi se tesko dogovore oko zajdnickih i korisnih stvari. Mozda da se otvori nova tema za zainteresovane a i ja sam medju njima.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Kuca Na Vodi
« Odgovor #4 poslato: 10, 11, 2009, 19:29:22 posle podne »
LSI, prvo, za dezurstvo u tri smene treba cetiri coveka, da bi imali slobodne dane, a drugo, za 100€ mesecno, mislim da ni penzioneri vise nece da dezuraju. :nono:

Zaboravio sam da radni čovek ima pravo i na dane odmora!

Ako je prosek na republičkom nivou oko 330 evra (neto zarada) onda 100 evra ne bi trebalo da bude malo za nekog ko treba da dežura na pontonu.
Stvarno ne znam kolike su danas plate čuvara po firmama, ali ako su zaista u nivou republičkog proseka, onda bi mnogi od nas koji se ubijamo od posla tokom celog meseca trebalo da se upitamo: Ko je tu normalan, a ko lud?
Ali, ovo sada već izlazi iz teme, pa je možda bolje da ne idemo u širinu...

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #5 poslato: 10, 11, 2009, 23:19:52 posle podne »
Ljudi ako ovo nije greska u cijeni ....ovo je stvarno vise no povoljno. Pa metala tu ima za te pare.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #6 poslato: 10, 11, 2009, 23:25:34 posle podne »
cuvari rade 12 sati .. 3 coveka po 200 evra na ruke... to je ispravna racunica... jos 150 evra za komunalije i slicno i to je to ...

750 evra mesecno....

meni se svidja ideja ima li jos ko ?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #7 poslato: 10, 11, 2009, 23:27:32 posle podne »
problem je gde to da se stavi

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #8 poslato: 10, 11, 2009, 23:32:21 posle podne »
problem je gde to da se stavi

reci cu ti u nedelju :) samo da postavim moj  :lol: :lol: :lol:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #9 poslato: 10, 11, 2009, 23:44:09 posle podne »
pa na 3km

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #10 poslato: 11, 11, 2009, 08:14:40 pre podne »
Najbolje da postavite kod mene na Perucac, ovde ne trebaju nikakve dozvole za izgradnju marine.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #11 poslato: 11, 11, 2009, 09:22:11 pre podne »
Koliko vidim ima vas dovoljno u Banovcima koji ste trenutno bez veza. Organizujte se, napravite neki splavić - ponton, dobro ga usidrite i vežite se tu. A o njemu vodite brigu na smenu. Svaki dan drugi ili smena nedeljno... Tako bi bilo bezbedno i rešili biste probleme. A možda jednog dana prerastete i u marinu. Naravno, možete i registrovati udruženje  i onda bi lakse došli i do dozvole, mada mislim da za početak može i bez nje.
To bi bilo super,sigurno ima dovoljno zainteresovanih.
Samo srbi se tesko dogovore oko zajdnickih i korisnih stvari. Mozda da se otvori nova tema za zainteresovane a i ja sam medju njima.

Probali mi u Banovcima ovo pre 7-8 godina.Utoku zime smo uspeli da registrujemo drustvo za rekreaciju na voci,sve legalizujemo.....Na svakom sastanku bilo dosta ljudi sto nas ,sto gostiju i kada smo pravili neki spisak koliko ima interesenata za vez bogami bilo nas je 20-tak.Za pocetak vise nego dovoljno.

Doslo prolece,voda velika a interesenata ni od korova.Bio je tu neki splav koji je bio u vlasnistvu predsednika kluba i koji je covek ustupio klubu na koriscenje.Od svih "zainteresovanih" ostalo nas je trojica Kacintata jos jedan covek i ja.Zoki je bio privezan za splav (mislim da je to bio kapetanov che) a nas dvojica smo napravili ponton za privez nasa dva camca.

S obzirom da nije bilo vise interesenata nismo imali ni racuna da angazujemo cuvara te je tako sve propalo jos iste sezone.

Eto tako je neslavno proslo nase angazovanje na ovu temu da se u Banovcima konacno nesto ucini po tom pitanju.

Imam neko misljenje da nas narod vise voli da plati dobru sumu nego da se malo iscima i za male pare dodje do svog veza.Naravno to bi se kasnije sve komercijalizovalo i imali bi svi koristi od toga.Ovako  :pioneer:.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #12 poslato: 11, 11, 2009, 13:45:47 posle podne »
Da.Ocigledno da je to bila greska.Trebalo je nastaviti bez obzira na propalu sezonu.
Dogovor je bio da svi ti "zainteresovani" uloze samo u materijal za pontone a cuvari bi se placali iz nase clanarine.Znaci to je bila najjeftinija varijanta gde bi cena izgradnje i cuvanja bila za sve ista.Stvarno ne razumem nase ljude,od ovoga ne moze povoljnije i jeftinije.

Eh,da je para kao sto nema,znao bi sada sta da uradim.Ali ,ko zna,mozda jednog dana i uspem da spojim lepo i korisno  :good:.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Kuca Na Vodi
« Odgovor #13 poslato: 11, 11, 2009, 15:17:29 posle podne »
Ma da.Od kuknjave za propustenim nema nista nego treba gledati sta dalje.Imam neke ideje ali to ne bih mogao sam,ni finansijski ni organizaciono tako da se izgleda mi Banovcani moramo ponovo udruzivati i organozovati.Moram nahvatati Saleta I Zokija da malo procesljamo sve pa da vidim dali su oni zainteresovani za neki rad.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kuca Na Vodi - Marina za drugare
« Odgovor #14 poslato: 11, 11, 2009, 17:14:57 posle podne »
ma nemoj nikog da navatavas kreni sam tako mozda nesto i uradis :good: