Autor Tema: Kupovina ladje  (Pročitano 61238 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #45 poslato: 07, 11, 2009, 08:17:24 pre podne »
labude nemoj sada da ga plasis :)
ovo ce mu biti mnogo lakse nego u vodu :good:

Nisam imao nameru da ga plašim, ako ipak jesam onda se izvinjavam   :sorry:

Kupio je ili ne, ovo je jako dobra lađa, i ja sam se zanosio sa njom, jedno vreme ...

Imam samo jedno pitanje, a mislim da je bitno, dali se zna debljina lima na tabanu ?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #46 poslato: 07, 11, 2009, 09:11:10 pre podne »
to ide na slep sluzbu bez problema nadji nekog sa slepom kod tebe doterace ti vrlo povolno
mislim da ti je to za sada najbolje resenje od svih ponudjenih

Ne znam tacno gde se to nalazi jer nisam pitao kad sam zvao, ali mislim da cene tih slep sluzbi i nisu male, plus treba neko specijalizovan za to. Mislim da Broker ima iskustva sa prevozom skoro, mozda zna vise detalja o tome.

Što se cena prevoza tiče moje iskustvo je malo specifično jer je meni prevoz trebao odmah i sada pa je samim tim i cena bila takva. Mislim da sam pričao sa svim prevoznicima i kod svih je bila varijanta da im ili nije trenutno tu prikolica ili da iće da dođu da pogledaju pa da se dogovaramo ili nešto treće. Jedino je Goran mogao odmah a čovek ima gomilu prikolica tako da može da vozi šta god. Vađenje i transport obavio je kranje profesionalno i pedantno. Iako sam mislio da me je udario po ušima ipak nije pošto je čoveku to cena i mislim da ako je kod drugog 100 E ok da kod njega bude 150e. Na 4 Julu sam se nagledao vađenja i vađenja kada pomaže jedan vod prijatelja i ekipe i uvek je tenzija a ovde čovek sve sam odradi lagano i bez i jedne trzavice. Za prevoz do tebe mislim da bi ti uzeo max 200 e. i veruj mi za taj novac možeš biti miran da će lađa neogrebana do tebe i stići. Ima na nekoliko mesta njegov broj mob.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #47 poslato: 07, 11, 2009, 09:55:10 pre podne »
labude nemoj sada da ga plasis :)
ovo ce mu biti mnogo lakse nego u vodu :good:

Nisam imao nameru da ga plašim, ako ipak jesam onda se izvinjavam   :sorry:

Kupio je ili ne, ovo je jako dobra lađa, i ja sam se zanosio sa njom, jedno vreme ...

Imam samo jedno pitanje, a mislim da je bitno, dali se zna debljina lima na tabanu ?

ma ono labude se odnosilo na zoterovu labudicu :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #48 poslato: 07, 11, 2009, 10:27:31 pre podne »
Sto komplikujete!Postoji Goran iz Zemuna,doktor za slepovanje!Covek sve sam radi,nikada nije imao kiks a tera i camce od 100.000 eura!                                                                                                                                        Goran Novcic - Slep Sluzba ZemunPoslovni Imenik - Srbija Zute Strane Serbia  Goran Novcic - Slep Sluzba Zemun

        


Ime datoteke: Goran-Novcic-Slep-Sluzba

Firma: Goran Novcic - Slep Sluzba Zemun

Adresa: Glavna 2

Grad: Zemun

Region: Srbija - Serbia

Broj Telefona - Telefon: 011 316 1863

Broj Faksa - Faks: 011 316 1863

Delatnost 1: slep-sluzbe

Delatnost 2: spedicije

Delatnost 3: nemamo podatke

Takodjer vas mogu zanimati kontakt podatci za firmu Goran Novcic - Narval960 kao i Goran Perfect.

 datoteka.com home  |  pretraga  |  copyright notice
© 2005 datoteka.com   i slep specijalno prilagodjene za camce!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #49 poslato: 07, 11, 2009, 11:00:00 pre podne »
deda na tog gorana i mislimo :)

evo kako tera Chea preko brankovog mosta a ja budala teram uvek ispod mosta :)


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #50 poslato: 07, 11, 2009, 11:31:54 pre podne »
Meni se dopao onaj Pa,tabanas...Nije los,a i cena je ok...

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #51 poslato: 07, 11, 2009, 11:53:37 pre podne »
Meni se dopao onaj Pa,tabanas...Nije los,a i cena je ok...

Sasvim je ok, daje i motore a ima i boks. Posebno mi se dopada što može da se peca direktno sa terase  :good:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #52 poslato: 07, 11, 2009, 14:05:30 posle podne »
Otvaranjem ove teme zelim da pomognem, kako sebi, tako i svima koji planiraju da kupe svoju novu ladju. U tom smislu, bilo bi lepo da iznesemo ono za sta smo zainteresovani, a jos lepse da svi oni koji imaju svoje misljenje, iskustva ili saznanja o konkretnom plovilu to ovde i kazu. Isto tako, ovde bi mogli i da "prijavimo" ako saznamo za neko plovilo u svom okruzenju koje je na prodaju, a da je u dobrom stanju i po realnoj ceni.


Zorane022, generacijo moja,
I ja sam u sličnim brigama - kako kupiti ladju, pa verujem da mi nećete zameriti na sledećoj sugestiji.

Pratio sam čitav tok ove teme i vidim da ste se posle više različitih ponuda usmerili u odredjenom pravcu i da ste sada već uveliko u fazi traženja rešenja za transport ladje.

Ipak, želeo bih da skrenem pažnju i Vama i ostalima na još jedan važan momenat, a to su papiri i mogućnost registracije (pod uslovom da uopšte imate nameru da registrujete plovilo)!

Izneću svoje iskustvo, pa ćete razumeti zašto mislim da je to važno.

U proteklo periodu, pomno sam pratio oglase i kontaktirao prodavce i više puta sam bio u kontaktu i sa našim Labudom 1258, ali na kraju, ipak, nisam mogao da obezbedim finansije za kupovinu njegovog "Labuda". U takvim situacijama, čovek mora da odluči da li će da ostane da i nadalje samo sanjari o tome kako bi bilo kad bi bilo ili će preduzeti nešto drugo i potruditi se da uživa u onome što mu je dostupno.

Ja sam izabrao ovaj drugi put (želeći od srca Labudu 1258 da što pre proda Labuda onako kako je planirao i da uspe sebi da kupi novi čamac o kojem smo pričali) i odlučio sam da kupim jedan potpuno drugačiji čamac.
Na ovom mestu, zahvalio bih se još jednom: Kapetanu, CaptJerry-u, Stvladi i SaletuNB koji su mi mnogo pomogli u pretresanju svih ZA i PROTIV.

I kada sam već pomislio, nakon što sam isprobao čamac na vodi i obavio inspekcijski pregled motora u servisu ELKO, u Futogu, da će ovog vikenda čamac biti u mom dvorištu - ispostavilo se da su papiri nepremostiva prepreka!

Naime, čovek od koga kupujem čamac i motor, čamac je pre nekoliko godina kupio od prethodnog vlasnika, ali ga nikada nije preveo i registrovao, a motor nije odjavio iz plovidbene dozvole za jedan drugi čamac koji je imao pre ovoga koji ja kupujem.

Tek, prodavac mi je rekao da se sa prethodnim vlasnikom dogovorio da mu se ja javim i da direktno sa njim napravim ugovor (što je ujedno i najjednostavnije u ovakvoj situaciji), a da posebnim ugovorom kupim motor, pa da na osnovu ta dva ugovora izvršim registraciju i izvadim plovidbenu dozvolu za čamac sa motorom na moje ime.

I tako se ja lepo javim prethodnom vlasniku, a on mi hladno kaže da on nema ništa sa mnom i da nije njegov problem što čovek koji je od njega kupio čamac nije izvršio prenos vlasništva i registrovao čamac!

Da ne dužim, pre nekoliko minuta mi se javio moj prodavac da mi javi da je bio sa prethodnim vlasnikom i da su u agenciji overili ugovor o prenosu vlasništva i sada ostaje da u ponedeljak/utorak u kapetaniji obavimo ostale formalnosti, pa da ja onda registrujem čamac i motor...

Dakle, skrećem pažnju da i o ovakvim stvarima treba misliti blagovremeno, kako se ne biste iznenadili onda kada to najmanje očekujete.

Srećna kupovina!

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #53 poslato: 07, 11, 2009, 14:27:21 posle podne »
Gosp. LSI sada kada ste se oplovili ( nabavili plovilo ) sledeći korak je lepo u rubriku "STIGAO SAM" pa da nas lepo upoznate

 :good:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #54 poslato: 07, 11, 2009, 14:40:40 posle podne »
Gosp. LSI sada kada ste se oplovili ( nabavili plovilo ) sledeći korak je lepo u rubriku "STIGAO SAM" pa da nas lepo upoznate

 :good:

Biće i to ali tek kad se završi papirologija i ladja stigne u moje dvorište.

Ako Bog da, možda sledeće nedelje ili one posle nje (nikad se ne zna šta još može da iskrsne u ovoj zemlji - sada je sve u domenu birokratije, a na to najmanje možemo da utičemo).

Dokle ste Vi stigli?

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #55 poslato: 07, 11, 2009, 14:51:58 posle podne »


 :good:
[/quote]



Dokle ste Vi stigli?
[/quote]

Malo offtopic-a ali nadam se da neće zameriti, imao sam u ponudi jedan aluminijumski čamac + 2.000 e ali sam ja rešio da usporim prodaju, tako da ovo nisam prihvatio ( malo mi je bio čudan taj čamac - 5.30 metara a težak čak 360 kg ??? )
Jeste li uzeli ANATEJA ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #56 poslato: 07, 11, 2009, 15:00:13 posle podne »

Jeste li uzeli ANATEJA ?

Odgovor je DA.

Žao mi je što nisam mogao da kupim Vaš čamac - plastika, duži za čitav metar, kabina prava i upotrebljiva... Ali, viša sila...

A sada bi zaista bilo dobro da pustimo ovu temu da ide svojim tokom.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #57 poslato: 07, 11, 2009, 17:54:43 posle podne »
Jahta Kamenicanka (HITNO)
Cena: 6500 eur





 


Prodajem jahtu 9 x 2,5 m
kompletno sredjena, spavaci deo,wc...
motor Mercedes 2400 D sa Mercury Z nogom..







Ovaj oglas se nalazi u kategoriji:

 VOZILA » Jahte, Camci
  Pošaljite E-mail
Telefon:  
Mobilni:  063543417

-------------------------------------------------------------------


 
Mozda ovo nije lose,Gene?
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #58 poslato: 07, 11, 2009, 19:10:57 posle podne »
Ma nije loša ova Kamenicanka, deluje bas komotno, pogledaj kolika je krmena terasa a ima i lep motor, cena mi deluje pristojno. Šteta što nije dao sliku unutrašnjosti da vidimo kako je to kompletno sređena. Malo daluje kao produžena pasara ili gradac ali šta fali.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupovina ladje
« Odgovor #59 poslato: 07, 11, 2009, 19:58:07 posle podne »
Vidim da si pominjao ovaj
http://www.navodi.com/Berza_008/011.html

Meni ovaj daluje odlično.

Ovaj od 4.500 što si zadnji okačio mi se ne sviđa, niska kabina, nema prozora, ne znam prosto mi se ne sviđa, čak mi ni cena nešto ne deluje zanimljiva.
« Poslednja izmena: 07, 11, 2009, 21:26:37 posle podne broker975fx »