Autor Tema: Stvarno dobri momci  (Pročitano 5377 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Stvarno dobri momci
« poslato: 25, 01, 2009, 19:26:48 posle podne »
U Zemunu momci, stvarno dobri, možda ih i znate ali da se zna

011/3164818

N.C. Stefanović

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #1 poslato: 14, 05, 2009, 19:41:05 posle podne »
U Zemunu momci, stvarno dobri, možda ih i znate ali da se zna

011/3164818

N.C. Stefanović
Pridruzujem se skipperu. Ovaj servis ima kvalitetne majstore, posteno rade svoj posao i naplacuju veoma korektno. Ono sto sam neposredno doziveo kod njih to je izuzetna ljubaznost i spremnost da u svakom momentu pomognu. Makar savet telefonom.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #2 poslato: 14, 05, 2009, 19:56:18 posle podne »
rade li na terenu ?

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #3 poslato: 14, 05, 2009, 20:05:48 posle podne »
rade li na terenu ?

Da. Dolaze ukoliko je moguce kvar otkloniti van servisa.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #4 poslato: 14, 05, 2009, 20:07:33 posle podne »
moram da ih zovem lakse mi da dodju i platim dolazak ili dovezem brod nego da skidam motor od 140 kila  nosim preko pola grada i ponovo ga vraca,  :(

inace samo hocu servis i neko da pogleda malo motor ... da znam da je dobro i da ga nista ne muci :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #5 poslato: 14, 05, 2009, 20:11:46 posle podne »
evo ja cu da ti pogledam motor.al samo da gledam :lol: :lol: :lol: dragi kapetane ko sto vec rekoh ne diraj nista dok radi.verovatno nisi jos presao 100h od zadnjeg servisa-toliki je preporuceni interval,pa i vise

Van mreže batica78

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #6 poslato: 14, 05, 2009, 22:30:44 posle podne »
Moj motor je kod njih 4 nedelje , ustartu je bilo bice za 2 nedelje ,pa sutra,prekosutra,nakosutra i jos nije gotov  :suicide:
jos samo da vidim kako su ga opravili pa cu da dam konacan zakljucak
Sport 500  RIB  Mercury 50hp

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #7 poslato: 01, 07, 2010, 22:48:15 posle podne »
Nikoga ne branim 100 %, iako su moja iskustva sa ovim momca mnogo bolja. Ali možda ne zavisi sve od majstora, ima mozda nesto i do vlasnika motora.

A ti pandurski !!!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #8 poslato: 11, 08, 2010, 08:42:48 pre podne »
Pre nekog vremena sam primetio da moj Johnson slabije vuče i sve više trese, pa rekoh: bolje da ja pre godišnjeg to sve proverim. Ko može biti bolji od ovlaštenog servisa za Evinrude/Johnson?!
Telefonski sam se najavio, opisao stanje i zatražio kontrolni servis u servisu NC Stefanović.

Dovezao sam motor u dogovoreno vreme, malo sačekao ( poranio sam, bilo je oko 10h), kad tamo, stvarno dobri momci! Srdačni, otvoreni, pričljivi. Veoma brzo je prijem motora na popravku prerastao u razgovor o gliserima, motorima, zajedničkim prijateljima i poznanicima, dogodovštinama sa reke itd.
Bio je to ponedeljak 19.07.. nakon polusatne priče i zajebancije, sad već kao stari znanac i drugar, objasnio sam moju situaciju, kao i želju da u narednu subotu isplovim prema mađarskoj granici, i dobih obećanje da će sutra motor biti pregledan i da će mi biti javljeno kakvo je stanje, i da ga dobijam do petka (23.07.).
Prošla je ta nedelja, uz moje pozive svakog dana, i svakodnevno odlaganje, da bih u petak, (kad je motor trebao biti gotov) konačno, nakon nekoliko poziva, dobio informaciju da su se otegli neki šrafovi i da je jedan pukao, i da je na tom mestu zbog toga stradao neki dihtung i semering koji treba zameniti.  ( Dihtung ispod motora, gde naleže na čizmu) Zbog toga se tu izduvni gasovi vraćaju pod kapu i guše motor. Reče mi dobri momak da ne drže delove, već da zovem u Argo, a cena za ruke je 60 evra.
Na moj upit sam u Argu dobio sledeći odgovor, citiram: " Nemamo te delove na lageru, dihtung košta 10 evra,  a semering 35 evra, možemo ih naručiti i stižu za nedelju dana, ali ja danas idem na godišnji i nema me tri nedelje, mogu to naručiti kad se vratim"
Ozbiljno i profesionalno, nema šta!

Javljam ja dobrim momcima u servisu kakva je situacija, odgovor glasi, "Nema problema, napravićemo taj dihtung (u Ruskoj ulici u Zemunu ima firma koja se time bavi), semering i ne mora da se menja i biće motor gotov u ponedeljak (26.07.). Gutam ja, ali šta ću, rekoh, dobro je , barem ponedeljak, provozaćemo se barem do Bačke Palanke.

Pogađate, u ponedeljak motor nije gotov, ja u utorak, umesto da ponovo zovem, odlazim u servis, kad tamo moj motor stoji na stalku, a ni kapa nije skinuta. ( kako ćeš napraviti dihtung, ako ne skineš stari da imaš uzorak?!).Pritom , radnja poprilično prazna, stoji jedan E-tec 40 ks, kažu ne znaju šta mu je. ( Dokaz stručnosti?!)  Prolazi u zivkanju od danas do sutra još jedna nedelja, da bih na kraju u petak (30.07.) nazvao i dogovorio, pošto sam u petak poslepodne kretao za Hrvatsku na more, da oni naprave dihtung i završe motor do 09.08., kad se ja vratim sa godišnjeg odmora.
Prekjuče sam nazvao da vidim kad mogu da podignem motor, a dobri momak me obavesti da motor nije popravljen, jer, eto, ovi iz Ruske ulice ne mogu da naprave takav dihtung, tu je visoka temperatura i bla,bla, već je on naručio originalni dihtung u Argu?! Stiže za 3-4 dana, obećali mu do petka ( kako? Pa momak iz Arga je još na godišnjem), A, da, dihtung sad odjednom košta 14 Evra?! Jebiga, inflacija!
Tu ja složim priču da ću ja već napraviti taj dihtung bilo kakav i zameniti u sopstvenoj režiji, i podignem motor sa servisa i vratim ga kući u istom stanju u kojem sam ga odvezao! To mi je naplaćeno 1000 dinara.
Da budem iskren, pored Johnsona, doneo sam i pomoćni, malu Volvo Pentu 39, 4ks, na servis, takođe je pregledana i ustanovljeno je da zeza iglica u karburatoru ( uzgred, ako neko zna gde može da se nađe...)

Tako, ukupno gledano, dobri momci su stvarno dobri, za druženje, zezanje i zajebanciju, ali moj savet je da vaše motore ipak servisirate na drugom mestu-ako su vam vaši živci i slobodno vreme dragi i mili!
Izuzetak- ako u džepu imate policijsku značku ili drugo sredstvo prisile, onda možda dobijete i bolju uslugu (ovo ne mogu da tvrdim , nego procenjujem na osnovu Skipperovog i Ibogijevog komentara)

Na kraju, sve te otegnute šrafove sam samo dobro zategao i motor radi sasvim dobro, mada će videti neki pravi servis ( nadam se) već narednih dana.
« Poslednja izmena: 11, 08, 2010, 08:53:38 pre podne SALE NB »
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #9 poslato: 12, 08, 2010, 14:46:19 posle podne »
pa sad ti budi lud i kupi johnsona :lol: :lol: :lol:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #10 poslato: 12, 08, 2010, 17:50:46 posle podne »
Bolje kupi značku!  :lol: :lol: :lol:

P.S. Sorry, bat, ali morao sam.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #11 poslato: 12, 08, 2010, 23:13:59 posle podne »
pa sad ti budi lud i kupi johnsona :lol: :lol: :lol:

Živa istina! :taunt: :slow_en:

"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #12 poslato: 12, 08, 2010, 23:47:05 posle podne »
Adresu i pohvale na racun gore navedenih momaka i servisa sam postavio iz  najboljih namera. Sva iskustva koja sam imao sa momcima, bila su poslovna i profesionalna. Mozda zato sto su radili za moju firmu. Stvarno nemam komentara za Saletove postove, ali veoma zalim ako sam bilo koga doveo u zabludu ili neku drugu nezgodnu situaciju, objavljivanjem mog posta.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #13 poslato: 12, 08, 2010, 23:54:18 posle podne »
Ništa strašno i u suštini već viđeno.
Nekada dobri momci, počeli da rade za budžetsku firmu i ... osladile im se lake pare pa popustili za obične smrtnike.
Sutra će izgubiti i jedne i druge.

Al to tako ide u zemlji Srbiji, na brdovitom Balkanu.

 :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Stvarno dobri momci
« Odgovor #14 poslato: 13, 08, 2010, 00:06:41 pre podne »
Skipperu, ti si momke preporučio na osnovu sopstvenog iskustva sa njima.
Ja sam potpuno siguran da je to bilo iskreno.

Na kraju, stvarno sam dobrim delom zbog tvog posta i odneo motor kod njih.
Zato je i razočarenje malo veće.
Mislim da nije problem u stručnosti, Srbin zna svoj posao veoma dobro, ali se vidi iz aviona da mu se baš i ne radi.
Ovo što je on "odradio" na mom motoru, to je posao od 2-3 sata.
Za to vreme je mogao i pregledati motor, i proveriti kod Arga za delove, i saznati da li ovi drugi mogu da naprave dihtung ili ne, i na kraju pozvati mene i ponuditi mi rešenje ( ili odbiti posao).
To očekujem od ozbiljnog servisera.
Ja bih bio zadovoljan i da ga je završio sad, kad sam se vratio sa odmora, ali dočekao me samo sa novim pričama i izgovorima.


"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"