Autor Tema: Spremnik pitke vode  (Pročitano 40559 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #90 poslato: 04, 10, 2017, 13:14:25 posle podne »
Ma gde bre ova pumpa. To izbacuje litar ipo u sekundi...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #91 poslato: 04, 10, 2017, 13:28:58 posle podne »
Što se tiče pumpe koristim ovu malu za rezervoar koji mi je za umivanje i pranje sudova.
Inače specifikacija nema veze s mozgom (l/h), pumpa bas onako lepo sporo, taman da se operu sudovi bez prskanja,bešumna...štedljiva jh
Taster za nogu veliko dugme ima na buvljaku za 50-100din.,

goo.gl/oyMse9




Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #92 poslato: 04, 10, 2017, 13:37:54 posle podne »
A za tus koju koristite?

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #93 poslato: 04, 10, 2017, 13:45:32 posle podne »
Dobra informacija Ljubo, hvala za link  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #94 poslato: 04, 10, 2017, 14:48:13 posle podne »
A za tus koju koristite?

Prvo sam kupio ovu u Tehnonautici:
http://webshop.tehnonautika.rs/proizvod/pumpa-za-vodu-malog-kapaciteta-sa-presostatom-seaflo/
i pokazala se odlično, mlaz za tuširanje nije kao kod kuće normalno ali je sasvim svrsishodan a presostat zaista vredi, kupi se tuš ručica sa prekidačem normalno.

Onda sam kupio i ovu za rezervu  (https://goo.gl/JHq37L) ali je 3x bučnija od SeaFlo tako da se držim prve, jeste skuplja ali vredi.
Treba jače crevo, imam obično providno i onomad na +40, kada pumpa nabije pritisak par puta mi je pukol!.




Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #95 poslato: 04, 10, 2017, 14:59:01 posle podne »
Citat
Prvo sam kupio ovu u Tehnonautici:
http://webshop.tehnonautika.rs/proizvod/pumpa-za-vodu-malog-kapaciteta-sa-presostatom-seaflo/
i pokazala se odlično, mlaz za tuširanje nije kao kod kuće normalno ali je sasvim svrsishodan a presostat zaista vredi, kupi se tuš ručica sa prekidačem normalno.

Onda sam kupio i ovu za rezervu  (https://goo.gl/JHq37L) ali je 3x bučnija od SeaFlo tako da se držim prve, jeste skuplja ali vredi.
Treba jače crevo, imam obično providno i onomad na +40, kada pumpa nabije pritisak par puta mi je pukol!.
Hvala puno Ljubo takvu sam i planirao da uzmem samo sam se dvoumio oko protoka da li je dovoljan ali si mi pomogao tvojim iskustvom  clap

Jedino sto ih ima i na Aliexpress-u po 20e a koliko sam skapirao Seaflo je kineska firma pa razmisljam da li preko njih da narucim
https://www.aliexpress.com/item/Seaflo-12v-Water-Pressure-Diaphragm-Pump-3-8-LPM-1-0-GPM-40-PSI-Caravan-rv/32832774645.html

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #96 poslato: 06, 12, 2017, 09:42:20 pre podne »
Da malo razbijemo ovu hladnocu mojim glupim pitanjima koja ce vas nasmejati a vi cete meni dati potrebne odgovore  ha

Kupio sam vojnu mesinu 100l
i stavio sam je u pod camca.
Planiram da na camcu na prolece ubacim ulivno grlo,na njega nakacim crevo i sa svim potrebnim prelazima povezem sa jednom od ove dve rupe na rezervoaru.

E sada glupo pitanje  ha

Posto je napravljena od fleksibilnog materijala na koji nacin se ona prilikom punjenja siri?
tj. da li je potrebno puniti je pod pritiskom vode da bi se ona sirila?

Posto razmisljam ako ubacim grlo i slobodnim padom sipam vodu kroz njega u rezervoar on ce se do odredjenog dela (manjeg verovatno) siriti a posle toga voda vracati kroz crevo i grlo.

Verovatno neko ima iskustva i znanja za ovako komplikovana pitanja  ha



Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #97 poslato: 06, 12, 2017, 10:01:33 pre podne »
Da bi iskoristio njenu nazivnu zapreminu mora se puniti crevom, tj. vodom iz vodovoda.
Tada se ona naduje-napuni vodom do maksimuma.
Prelivanje-dopunjavanje  pomoću nekih bidona je moguće do neke količine.
Kod tog punjenja je potrebno biti na oprezu i na vreme zatvoriti vodu da nebi doslo do pucanja gume oko ulivnog ventila (taj deo kod tih mešina prvi strada jer nije vulkanizovan, nego lepljen).
Potrebno je montirati na uliv i odliv obične vodovodne ventile na koje je lako nabaciti crevo (potrebno je to kompletirati sa holenderom-produžetkom i kolenom, po potrebi).
Odlivni ventil treba drzati otvoren u toku punjenja da bi izlazio vazduh i da bi , u slučaju zaboravnosti, višak vode koja ne može više da stane oticao napolje.
Ja sam ih koristio na dužim putovanjima kao dopunu, pre svega za tuširanje jer se u njima voda odlično ugreje.
Slobodnim padom do zadnje platforme sam imao dovoljno pomoću creva i onog mini-tuša sa prekidačem.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #98 poslato: 06, 12, 2017, 10:15:36 pre podne »
Hvala puno te stvari su me mucile  114

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #99 poslato: 06, 12, 2017, 20:34:46 posle podne »
Citat
Da bi iskoristio njenu nazivnu zapreminu mora se puniti crevom, tj. vodom iz vodovoda.
Tada se ona naduje-napuni vodom do maksimuma.
Prelivanje-dopunjavanje  pomoću nekih bidona je moguće do neke količine.
Kod tog punjenja je potrebno biti na oprezu i na vreme zatvoriti vodu da nebi doslo do pucanja gume oko ulivnog ventila (taj deo kod tih mešina prvi strada jer nije vulkanizovan, nego lepljen).
Potrebno je montirati na uliv i odliv obične vodovodne ventile na koje je lako nabaciti crevo (potrebno je to kompletirati sa holenderom-produžetkom i kolenom, po potrebi).
Odlivni ventil treba drzati otvoren u toku punjenja da bi izlazio vazduh i da bi , u slučaju zaboravnosti, višak vode koja ne može više da stane oticao napolje.
Ja sam ih koristio na dužim putovanjima kao dopunu, pre svega za tuširanje jer se u njima voda odlično ugreje.
Slobodnim padom do zadnje platforme sam imao dovoljno pomoću creva i onog mini-tuša sa prekidačem.
Jedino sam sada malo u dilemi da li da je stavim na krov kao ti ili da je stavim u pod... Na krovu mi je lakse I prakticnije (ne treba mi pumpa,manje fitinga,  lakse za sipanje, mobilan je...) dok je u podu zbog tezista izgleda... bolje
Nisam pametan...
Sta vi mislite?

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #100 poslato: 06, 12, 2017, 21:08:52 posle podne »
Ne znam kakvo plovilo imaš, teško da će 100lit vode da ti toliko poremeti stabilnost. 25648
Na krovu se lepo ugreje ta voda, ne trošiš  struju za pokretanje mlaza, lakše je prazniš u jesen jer od dugog stajanja zna da se usmrdi mešina (onda jedino sirćetom možeš da eliminišeš taj miris).
Mora se dobro učvrstiti, ja sa sam koristio solidne kanape za povezivanje i bočno učvršćivanje, a gurtne od roletni za dodatno zatezanje.
Mada ja volim malo više da preterujem kada je u pitanju bezbednost na plovilu.
Ali kako plovim uglavnom sam, i to prilično svake godine, ne birajući dane kada duva ili ne duva košava, volim što manje da me iznenade banalne stvari kao posledica nepažnje ili lenjosti.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #101 poslato: 06, 12, 2017, 21:18:36 posle podne »
Evo ga
6.30x1.70
I meni deluje prakticnije mnogo na krovu a ja sam pobornik prakticnije stvari... Upravo to sto si nabrojao :Voda se greje, nema pumpe, struje zezanja...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #102 poslato: 07, 12, 2017, 08:54:03 pre podne »
da,samo na tom camcu ako se 100 kg postavi na krov sigurno ce poremetiti stabilitet obzirom na dimenzije camca...najbolje na patos
Dunav je moje more.....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #103 poslato: 07, 12, 2017, 09:34:05 pre podne »
U patos 100 l a gore recimo jednu za tusiranje od 20l ili one pumpe na drukanje, sa 12 l dvoje se istusira a voda bude topla jer ceo dan stoji na suncu

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Spremnik pitke vode
« Odgovor #104 poslato: 07, 12, 2017, 09:48:59 pre podne »
Prvenstveno mi je bio plan da sa tih 100l pokrijem malu cesmu na sudoperi i da imam vikendom kad odem za tusiranje.Sistemom sa sto ventila i creva resim i jedno i drugo  6589

Medjutim ovom konstruktivnom diskusijom mi padaju razne varijante na pamet.

U podu je sve zahtevnije za ugradnju i + sto mi sigurno nece biti topla za tusiranje...Krov bolji ali stabilnost je bitna stvar...
Tako da mi bas svi vasi predlozi dobro dodju