Autor Tema: Veterok sa problemom  (Pročitano 24089 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragomir_60

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
Veterok sa problemom
« poslato: 26, 10, 2009, 11:15:42 pre podne »
Narode ja se izvinjavam ali kako ne znam da otvorim novu temu ,ubacujem se ovde sa jednom molbom.Naime ,kako smo u potrazi za pentom drugar se setio da ima ruski motor VETROK koji je mator ali skoro nov ,kaže da ima 125 kubika i da mu je stanje odlično(čovek je automehaničar) OSIM jedne sitnice , a to je nekakav čelični semering koji je zamenjen sa neodgovarajućim pa to uvuče vodu pa motor trokira(zadnji put paljen pre jedno 20 godina) pa vas molim da ako iko zna nekakvo rešenje pomogne.Unapred zahvalan Dragomir Srećković

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #1 poslato: 26, 10, 2009, 12:41:37 posle podne »
dobrodosao Dragomire, prebacio sam poruku u posebnu temu...  inace tema se zapocinje tako sto kliknes na NOVA TEMA...

valjda ce se neko naci ko ce znati da resi problem :)

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #2 poslato: 26, 10, 2009, 17:35:14 posle podne »
Dragomire, za precizan odgovor ipak moras preciznije postaviti opis kvara.
Gde se nalazi taj semering?
Veoma je vazno znati polozaj i eventualno dimenzije semeringa (najbolje bi bilo da slikas i postavis slike tog dela motora) a onda ce se vec naci neko ko je imao prilike da to vidi ili sredjuje pa ces i dobiti precizniji odgovor.
Pozzzzzzz :drinks:

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #3 poslato: 26, 10, 2009, 20:35:01 posle podne »
Veterok 8 ima tacno 173 kubika a veterok 12 ima 249 kubika!
Ja kad sam kupio nov vetrok 12 dobio sam sa njim brdo dihtunga ,semeringa, ,impeler...ali nigde nema celicnog semeringa u tom rezervnom kompletu!!
Najbolje se raspitaj kod TTM-a za taj deo 0112781910 ili 0112781862 , a takodje mozes i u servisu u Zemunu koji radi veterok 0642130449

Van mreže Dragomir_60

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #4 poslato: 27, 10, 2009, 15:11:30 posle podne »
Hvala narode, ja sam mislio da su ti motori ko zna otkada i da nema pomoći kad ono ima i servisa , nisam zvao ali siguran sam da će se naći deo .Javiću šta se događa.Inače tim motorom mislimo da pokrenemo limeni čamac koji ćemo napraviti ,dužina oko 6 m ,još tražimo nacrte i nekoga u valjevu da nam iseče po vašem savetu hladnim sečenjem.Idemo polako cela zima je pred nama .Još jednom hvala i pozdrav

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #5 poslato: 27, 10, 2009, 15:53:52 posle podne »
Ima delova za veterok vise nego npr. za johnsona. Ako ne nadjes deo javi se pa cemo naci...ne brini!

Van mreže bogdan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #6 poslato: 30, 10, 2009, 17:38:48 posle podne »
Nece biti semering   nego dihtung glave , to hoce da im rikne , ako mu jos i ne radi hladjenje ( crkao impeler )  to je sto posto  , imao sam taj slucaj par puta.

Van mreže Dragomir_60

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #7 poslato: 02, 11, 2009, 08:24:56 pre podne »
Dobro je polako se utvrđuje problem  :good:danas ću da odem kod drugara da se bolje upoznam sa motorom.Majstora sam zvao ali izgleda da riba negde dobro radi pa je čovek isključio telefon .Hvala na podršci i savetima

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #8 poslato: 02, 11, 2009, 21:14:22 posle podne »
Evo jos jedan broj od drugog majstora pitaj njega..063533042

Van mreže Dragomir_60

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #9 poslato: 03, 11, 2009, 09:49:57 pre podne »
Hvala, dobro je imati više izbora .Juče sam razgovarao sa prvim majstorom , čovek je bio na putu i dogovorili smo se da donesem motor,kaže da je serevis oko 20 evra i plus delovi koji u principu nisu skupi ,reče da je najskuplji dihtung glave motora oko 1000 dinara .Motor je ionako stajao i verovatno ćemo doći do pristojnog motora za malu cenu popravke .Mi nemamo za sada ( zahtevi će rasti ja se polako primam ) neke velike zahteve ,treba nam da se vozamo po Savi kada pecamo,a imamo trenutno hrastov čamac od 5,5 m i planiramo da ove zime napravimo metalni od 6m(5,9 m) i tu će mi trebati pomoć oko nacrta ,daće neko neki crtež :friends:.Ovde na forumu sam video da motor troši oko 3,5 l na sat i da je dovoljno snažan ,još samo da se pouzdano pali i za početak to bi bilo super .

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #10 poslato: 03, 11, 2009, 10:50:54 pre podne »
Posto zahtevi rastu sledeci pravi izbor bi ti mogao biti legendarni ruski vanbrodski motor NEPTUN 23!!!

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #11 poslato: 14, 11, 2009, 12:32:46 posle podne »
Hvala, dobro je imati više izbora .Juče sam razgovarao sa prvim majstorom , čovek je bio na putu i dogovorili smo se da donesem motor,kaže da je serevis oko 20 evra i plus delovi koji u principu nisu skupi ,reče da je najskuplji dihtung glave motora oko 1000 dinara .Motor je ionako stajao i verovatno ćemo doći do pristojnog motora za malu cenu popravke .Mi nemamo za sada ( zahtevi će rasti ja se polako primam ) neke velike zahteve ,treba nam da se vozamo po Savi kada pecamo,a imamo trenutno hrastov čamac od 5,5 m i planiramo da ove zime napravimo metalni od 6m(5,9 m) i tu će mi trebati pomoć oko nacrta ,daće neko neki crtež :friends:.Ovde na forumu sam video da motor troši oko 3,5 l na sat i da je dovoljno snažan ,još samo da se pouzdano pali i za početak to bi bilo super .

I sta bi sa veterokom da li je sredjen??

Van mreže Dragomir_60

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #12 poslato: 23, 11, 2009, 10:56:39 pre podne »
Majstor putuje po inostranstvu tako da nisam jos odneo motor .Stanje motora koji je razmontiran :jedan klip je trokirao (vidi se malo potamneo), hilzne su super i klipovi , karike treba menjati zbog stajanja i sve dihtunge , kanap za paljenje i elisu koja je varena , verovatno i impeler odnosno sve to što ide u cizmu ,ruke su dvadesetak evra i ovo ne znam koliko će koštati .Ma ja sam jedva cekao da ga popravim ali nikako da uskladim odlazak za Beograd sa majstorom , cim ga popravi , a ja se nadam da hoce ima da ga probam pa makar bio led na Savi .

Van mreže Dragomir_60

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #13 poslato: 25, 03, 2010, 15:51:58 posle podne »
Narode situacija sa veterokom je sledeća:majstor Milan Stupar juče pogledao motor i konstatovao da mehaničko sređivanje mašine komlet ( zamena karika ,dihtunga, vodena pumpa , malo stubline da se šmirglaju ne treba neka posebna obragda , delovi oko čizme ) 150 evra .Međutim kako sam mu ja rekao da je trokirao jedan klip čovek je pomenuo da to može biti problem sa elektronikom i bobinama i da ne može da garantuje sem ako se ne kupi novo paljenje i bobine to je 120 evra , e sad može da se desi da je samo jedna bobina i to bi on mogao da sredi ali nemoguće je znati dok se motor mehanički ne sredi pa da se proba. Ranije paljenja su bila tiristorska ( ja bi to mogao da pogledam ako bi skinuo tu ploču - nisam ni probao i da sredim te tiristore , diode iako nemam šemu ) .Pitanje je sledeće :isplati li se uložiti max.250 evra i pretpostavljam dobiti solidan motor koji bi sa malim farbanjem bio kao nov ili za te pare kupiti Tomos 4 -može li za te pare da se dobije dobar motorčić , duplo slabiju .Možda nam se posreći da nije paljenje ,naime motor na početku radi samo sa jednim klipom pa prorade oba , pa opet trokira ( ja nisam vozio , tako su mi preneli drugari ) ili da je otišla samo jedna bobina .Ja sam iskreno (očigledno neiskusno ) verovao da poravka neće preći 100 evrića (ruke oko 20 i još delovi ), pa sam bio malo zatešen cifrom od 150 pa do 250 evra .

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Veterok sa problemom
« Odgovor #14 poslato: 25, 03, 2010, 17:21:41 posle podne »
Po mojim saznanjima, za te pare mozas kupiti dva polovna Veteroka i to oba ispravna. Raspitaj se malo.