E, ovako treba... > Brodski motori

Odrzavanje motora u jet-skutera

(1/5) > >>

giganova:
Odrzavanje motora u jet-skutera.Ko sta zna?
Posto sam danas kupio skuter za vodu,stajaci normalno da ga nisam probao,niti cu do leta.Interesuje me sve o odrzavanju.

zoki novus:
mi smo letos uzeli dva kawasakija iz sapca stojeca
oba su bila totalno u autu a izgledali su ok
prekontrolisi ti to sto pre :good:

Kapetan:
@giga
ljepoja iz elko nautike je pre neko vece trazio da kupi pokvaren skuter hoce da ga sreduje , vidi sa njim on 100 % zna sta  treba da se uradi ..

giganova:

--- Citat: zoki novus  22, 10, 2009, 22:56:41 posle podne ---mi smo letos uzeli dva kawasakija iz sapca stojeca
oba su bila totalno u autu a izgledali su ok
prekontrolisi ti to sto pre :good:

--- Kraj citata ---
Nisam uzeo u Sapcu nego u N.Beceju.A od provere nema nista do leta,sad sta je tuje.
Oko odrzavanja zna i BOKAC al ga nema veceras.Inace i on je matori skuteras.(sto pravi talase).

BOKAC:
Dvotaktni motor. Odrzavanje kao i T-4.Vodi racuna o mesavini. Ne stedi na zejtinu.Konzervacija klasika,skines usisnu granu,upalis motor,
ubrizgas sprej za konzerviranje u karburatore i ende. Na prolece pri prvom paljenju dimi dva minuta i voznja pocinje.
Izbegavati voznju kada voda raste, jer je turbina jako voljna povuci svasta nesto sto pliva(krpe,grancice,cepove,kese i sl.)
Voditi racuna o vuci skutera(vezan za plovilo),zbog tezista zna da zabode kljun u vodu i da za neverovatno kratko vreme popije veliku kolicinu
vode zbog cega zavrsi na dnu reke.

I za kraj,neka ti je srecna kupovina i vozi polako.



Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju