Autor Tema: Betonski pontoni.Ferocement  (Pročitano 7610 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Betonski pontoni.Ferocement
« poslato: 20, 10, 2009, 18:02:26 posle podne »
Ponukan vijescu o "gradu na vodi " u holandiji sjetih se da sam ovde procitao o betonskim pontonima. Poosto , vjerovatno , od clanova to ne proizvodi tema je brzo zamrla . Ipak  , da pitam jos jednom: kako se prave ti pontoni ? Imal neka sema ili redosled radnji? Neko je napisao da to dugo traje... pa sta , ja ne zurim . Mislim da bi usao u tu igru kad bi znao kako . Ovo sto sam pronasao prefabikovano je stvarno skupo . Mozda i nije, a? Kad bi znao kako se to pravi mogao bi da ocjenim . Znal neko tacno kako se to radi ili barem ima link na nekoga ko zna?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #1 poslato: 20, 10, 2009, 18:10:37 posle podne »
to radi firma DIKEM a cujem i Bora Vasic...  ako se na varam a nemoj me drzati za rec... 6 metara pontona sa pocinkovanim limom kao sto mi imamo na sharku je oko 900 evra

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #2 poslato: 20, 10, 2009, 18:15:38 posle podne »
imas na vodi.ukucas u pretragu ferocement i sve ti lijepo izadje.inace ako bude kako bih voleo,pokusacu da ih napravim za splav.giga je pisao kako ce da napravi test sa istim...e sad sta je uradio ne znam ali nek kaze nesto o tome

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #3 poslato: 20, 10, 2009, 18:20:00 posle podne »
Hvala na TIPU . Nadam se da ima iskustava iz samoradnje posto su ovi "kupovni" izleda od titanijuma sa cirkonima a ne betonski .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #4 poslato: 20, 10, 2009, 19:56:44 posle podne »
imas na vodi.ukucas u pretragu ferocement i sve ti lijepo izadje.inace ako bude kako bih voleo,pokusacu da ih napravim za splav.giga je pisao kako ce da napravi test sa istim...e sad sta je uradio ne znam ali nek kaze nesto o tome
Peco pokusao sam test i mozes misliti potonu ko sekira.

Dva dana sam se igrao sa kockom metar sa metar,stavio sest slojeva zice za pilice,koristio obican pesak,cement i neku smrdljivu tecnost,uspeo da izmalterisem.Izgledalo je to pristojno,bogami i podebelo.Posle sedam dana aj na porinuce.Nas cetvorica jedva prenesosmo i stavismo na dva camca.Polako razmakosmo camce a moja kocka ode na dno.Ispostavilo se da je masa kocke veca od same nosivosti iste.
Izuzetno zahtevan poduhvat za rad u kucnoj reziji,ruke izbodoh povezujuci slojeve zice a o malterisanju da nepricam.Mnogo rada da se dodje do finalnog proizvoda.

Eto to su neka moja iskustva ugrubo,pa ko voli nek izvoli.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #5 poslato: 20, 10, 2009, 20:07:50 posle podne »
   Probaj da kontaktiras nekoga ko je napravio ferocementni brod,oni su ti najmerodavniji
 u samogradnji.Jedan od njih je Miki sa jedrilicom IPO.Ima marinu ispod gazele na NB strani.
 Prosetaj do njega pa popricaj.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #6 poslato: 20, 10, 2009, 20:26:26 posle podne »
e sad,mozda je to zbog dimenzija.sto je "ponton" manji to je odnos stiropor-beton losiji u korist betona.ja se nosim mislju da probam da ih napravim 6kom od cega bi 4 bila od 4m i 2 od 6.nakon prvog probnog cu videti dal pliva i dal se isplati,u vezi sa nosivoscu.isto tako planiram da napravim maketu1;10 pa da probam da izracunam kolika je nosivost jednog segmenta.e sad ako ne bude plivalo  :sorry:.mislim da ce valjati,a ako ne moracu da angazujem nekog za metalne.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #7 poslato: 20, 10, 2009, 20:55:45 posle podne »
da ne prevodim

A) Reinforced Concrete

Dimensions: Width:6 m, Length:20 m, Height:1.50 m, Wall thickness: 0.18 m

Design: The reinforced concrete body is of smooth monolithic construction prepared in a form, with a structure comprising 18 cm thick walls of dual-reinforced impervious concrete. No protective coat is required on the inside or outside.

Static load-bearing capacity: The reinforced concrete alone bears the load, eliminating the need for supplementary bracing elements like frames or bulkheads. Portions of concrete pontoons have a foam core to ensure the pontoon is unsinkable even if fissures develop, or in case of continuous water intake. Materials used for foam cores are not always harmless.

Displacement: 6 m width x 20 m length x 1 m draft = 120 m³ of displaced water

120 m³ x 1000 = 120,000 kg maximum weight

120,000 kg = 120 t

This means that a floating home with a draft of 1 m should not weigh more than 120 t, including the pontoon. N.B.: The weight of the building and pontoon should be specified separately, since the decisive factor is the structure above, not the pontoon.

Weight of reinforced concrete pontoon: 6.00 m x 20.00 m x 1.50 m = 180 m³. 180 m³ - 5.64 m x 19.64 m x 1.32 m = 33.78 m³

Total weight of pontoon: 33.78 m³ x 2.5 t/m³ = 84.45 tLoad capacity of building: 120 t - 84.45 t = 35.55 t

Hence, taking working loads etc. into account, the maximum permissible weight of the complete building structure including all built-in units is 35.55 t.

Ice stability: The manufacturer warrants the unit's ice stability.

Maintenance: The pontoon is basically maintenance-free, and is backed by a 20 year warranty against water ingress.

Other uses: The pontoon has no added walls or bracing elements, and can thus serve as a basement or sewage treatment unit.

Disadvantages: Unsafe Styrofoam core; no thermal insulation; buildup of condensation; permanent deformation; brittle, hence danger of developing fissures

vise na ovom linku ...

http://www.studionoach.com/default.asp?pageCID=2&lang=&catpage=ponton%20construction&catID={AD839942-CDC6-4A7E-8BF2-1374FA38C5FC}&subID=ponton%20construction

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #8 poslato: 20, 10, 2009, 21:21:01 posle podne »
evo malo i na srpskom  http://www.argonaut.rs/pontoni.html

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #9 poslato: 20, 10, 2009, 21:33:07 posle podne »
bilo bi dobro da neko moze da uporedi pontone sa dimenzijama 2 x 5 x 1 metar , cena , korisna nosivost , odrzavanje...

Van mreže todicvidak

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Zivot je poceo u vodi.
Odg: Betonski pontoni.Ferocement
« Odgovor #10 poslato: 19, 11, 2009, 16:35:57 posle podne »
 Cini mi se da imam ideju o pontonima od cementa.Ona bi se svela na sledece.Blok penastog betona ,siporeks, spolja zatvoren poliesterom. Lako se radi u velicini u kojoj hocete , izlivanjem u kalup,gde se u betonsku masu dodaje aditiv koji peni.