Autor Tema: Delta ako ima zainteresovanih  (Pročitano 79503 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« poslato: 07, 10, 2009, 02:18:46 pre podne »
ok imamo nacelni dogovor , jos uvek necu u detalje ....


Regata ce najverovatnije kako sada stvari stoje biti na relaciji Budimpesta - Delta... sa nekim mojim poslovnim partnerima iz inostranstva a i sa nekim iz Srbije uspeli smo da dodjemo do zakljucka da je to jako zanimljivo za promociju nekih proizvoda, stim da ce vlasnii pokriti jedan deo troskova (klopa i benzin je na nama) ...

pokrivene bi bile razne takse (revizije, papirologija , boravak u delti i sl) kao i vracanje brodom do beograda, budimpeste i slicno...

u regati bi ucestvovali Madjari, Srbi, (za Hrvate jos ne znamo ) i Rumuni...

u narednih 30-45 dana ce se svi sponzori naci u Beogradu (zavisi kako cemo se organizovati zbog vremena ali planiramo kraj oktobra pocetak novembra) pa mi treba jedna informacija

koliko kosta brod koji moze da povuce recimo 30-40 camaca na relaziji delta budimpesta, ovo je jedan od vecih izdataka , da li iko ima ideju ili neki kontakt nekoga ko ima doticni brod, kao i gde se raspitati...


sto se tice organizacionog dela, uvesce se par zahteva za ucesnike tipa zdravstveno osiguranje posade, osiguranje broda ukoliko ga uzvodno vuce gore pomenuti brod, obavezni rezervni pogon (motor ili jedra ), oprema za spasavanje, brodska apoteka i slicno...  na zalost na regatu ce zbog medjunarodnih voda, revizije i slicnih stvari moci da krenu samo registrovani brodovi ... doduse niko ne brani da se brod registruje na Tomos 4,8 konja :)


bilo bi dobro da znamo koliko ima zainteresovanih pa to neka ide na PP dok ne krenu prijave i zvanicno ...

spust od beograda bi trajao oko 15-20 dana (15 dana vreme nas je posluzilo - 20 vreme nam nije naklonjeno)   u delti bi se ostalo jedno 5 dana  i posle povratak...  naravno vreme ce se poklopiti i sa nasom regatom pod nazivom (radni naziv ) "Djerdap 2" tako da bismo zajedno putovali  jedan deo puta:)

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #1 poslato: 08, 10, 2009, 11:06:23 pre podne »



koliko kosta brod koji moze da povuce recimo 30-40 camaca na relaziji delta budimpesta, ovo je jedan od vecih izdataka , da li iko ima ideju ili neki kontakt nekoga ko ima doticni brod, kao i gde se raspitati...


zavisi od danasnjeg sastanka...ako napravimo dogovor sa ovim, mislim da si ovo pitanje resio...:)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #2 poslato: 09, 10, 2009, 01:30:27 pre podne »
ne moze ta ladja slaba je ... doduse koliko interesovanje vlada na kraju cu se sam spustim do delte ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #3 poslato: 09, 10, 2009, 07:28:05 pre podne »
ne moze ta ladja slaba je ... doduse koliko interesovanje vlada na kraju cu se sam spustim do delte ...

Samo ti dobro uveži organizaciju i smanji trajanje regate za Beograđane na 25 dana max. ( odlazak i povratak).
Po mojoj računici, u plovidbi nizvodno mora da se računa sa 70-80 km dnevno. To bi za Beograđane značilo 14-15 dana do delte i 6-7 dana za povratak. Malo ko može da dobije više godišnjeg odmora u komadu.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #4 poslato: 09, 10, 2009, 13:55:32 posle podne »

Samo ti dobro uveži organizaciju i smanji trajanje regate za Beograđane na 25 dana max. ( odlazak i povratak).
Po mojoj računici, u plovidbi nizvodno mora da se računa sa 70-80 km dnevno. To bi za Beograđane značilo 14-15 dana do delte i 6-7 dana za povratak. Malo ko može da dobije više godišnjeg odmora u komadu.

70 80 km je i manje nego sto sam planirao ali sam ostavio zadrsku zbog loseg vremena koje moze da nas snadje.. zato i kazem 15 dana realno oko 10-12..

znaci voznja 3-4 sata pa pauza pa ponovo 3 -4 sata da se stigne oko 17 18 u mesto prenocista sto je sasvim dovoljno za obilzak grada ili postavljanje rostilja u prirodi :)

ne znam kako da sabijem 6-7 dana za povratak to znaci da bi brod koji nas tegli morao da ide 20 km na sat 10 sati dnevno 7 dana ... malo ubitacan tempo ....  mislimda ispod 40 dana tesko mozemo da se provucemo ...


znaci:
spust 15 dana
delta 5 dana
povratak 20 dana


kako god ga okrenes 40 dana...

a bre ima neplacenog, pa bolovanje i slicno...

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #5 poslato: 09, 10, 2009, 16:56:46 posle podne »
Kap jeste da je daleko za bilo kakvo odredjivanje datuma regate,ali bar odokativno.
Recimo da sam zainteresovan za putovanje,normalno da se sklope sve kockice.(da zavrsim brod)
Inace smatram da za vucu tridesetak plovila moze da posluzi i vojni remorker,dva vec glisiramo :dance:.Inace vojnih remorkera je bilo da se kupe za 2000 do 3000e.Nekad je bilo i drasticno jeftinije.Inace sa vojskom mozes pregovarati i o iznajmljivanju.Postoji i mana a to je veliki utrosak goriva.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #6 poslato: 09, 10, 2009, 17:01:21 posle podne »
Kap jeste da je daleko za bilo kakvo odredjivanje datuma regate,ali bar odokativno.
Recimo da sam zainteresovan za putovanje,normalno da se sklope sve kockice.(da zavrsim brod)
Inace smatram da za vucu tridesetak plovila moze da posluzi i vojni remorker,dva vec glisiramo :dance:.Inace vojnih remorkera je bilo da se kupe za 2000 do 3000e.Nekad je bilo i drasticno jeftinije.Inace sa vojskom mozes pregovarati i o iznajmljivanju.Postoji i mana a to je veliki utrosak goriva.

ako ima vojnih remorkera za te pare ja oma kupujem :) ne znam za vojen remorkere koliko nam resavaju stvar , u okviru srbije da ali zamisli vojsku srbije da taxira po rumunskim teritorijalnim vodama :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #7 poslato: 09, 10, 2009, 17:02:46 posle podne »
cek ti mislis na nesto ovako ?



sumljam da ovo moze da povuce dovoljno plovila ... ja sam se prebacio na na JRB Remorkere :)

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #8 poslato: 09, 10, 2009, 17:14:06 posle podne »
Ti remorkeri imaju oko 150ks i nenormalno su mocni.Naprimer kompletnu Sabacku regatu sa rasirenim pontonskim mostom i 3 totalno neplovna objekta vukao uzvodno.Neznam koliko je bilo camaca verovatno ce to Zoki tacno objasniti.Jedan je na prodaju na berzi na vodi ali preskup
Inace na slici su se vec mnogi bili otkacili

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #9 poslato: 09, 10, 2009, 17:31:12 posle podne »
Ove godine su ta dva vojna remorkera (mislimda da imaju po 125 ks i trose po 25 L D2 na sat u full-u) vukla dva clana vojnog pontona-platforme (ne znam tezinu ali cu saznati), 6 splavova (svaki oko 1-4 tone tezak), oko 4 brodica teskih od 1,5t-4t, i oko 40 lakih camaca (sto sa kabinom, sto bez kabine, sto gumenjaka). Savom je uzvodno isao brzinom oko 4-5km/h (35km presao za 8h efektivne voznje).

Ako je potrebno jos detalja  mogu se raspitati. Inace je jedan remorker koji je bio privatno vlasnistvo (mogu saznati broj telefona ako treba) a drugi je bio vlasnistvo Vojske Srbije.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #10 poslato: 09, 10, 2009, 17:37:40 posle podne »
1200 kilometara podeljeno sa 4 km na sat pa puta 25 litara je 7500 evra plus za "ruke" 2000, pa taxe troskovi gluposti .... sve u svemu 10.000 evra  ...

moje misljenje je da bi bilo dobro da imamo i jednog mehanicara na regati , mislim da je to neophodno ...


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #11 poslato: 09, 10, 2009, 17:44:45 posle podne »
ustvari najneophodnije je da znamo koliko nas ide...

ovaj gore izdatak nije preterano strasan ...

jer ako uzvodno idemo recimo 8km na sat sa nasim plovilom i ako nam je za to prosek 4 litre/casu  onda cemo za povratak dati oko 600 evra za gorivo i oko 450 za spust ... znaci oko 1000 evra

realno dacemo 400 evra da nas neko vuce 10 dana sto je ok...

znaci 200 evra ustede....

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #12 poslato: 09, 10, 2009, 17:48:16 posle podne »
Kap, povratak mora biti tako organizovan da neka samohotka vuče sve čamce uzvodno 24 sata dnevno!!!
Brzinom od 6-7km/h trebaće nam 7 dana za 1000km. Ako postigne 10 km/h, onda bi stigli za 5 dana ili bi mogli da spavamo svaku noć po par sati bez buke motora. Ali i tako je 17-18 sati vožnje stvarno neki minimum koji se mora postići!!!

Sve drugo vodi u regatu kao što je bila ovogodišnja- 3 čamca!
 
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #13 poslato: 09, 10, 2009, 17:51:02 posle podne »
Kap naces ti lako racunicu ali treba malo da se povezes sa iskusnijima koji su to organizovali.Na takvim regatama i 5 kmh je puno,svasta se desava,ljudi neiskusni pijani ludi i iskusni pa upadaju u vodu dave se potapaju camce i sta vec moze da se desi.Razmisljaj o logistickoj podrsci a lakocemo o vuci i isplativosti.Ovo je moje licno iskustvo :yahoo:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #14 poslato: 09, 10, 2009, 17:57:04 posle podne »
Sale i giga slazem se...

sta raditi kada se ljudi napiju ? ja sam za to da sacekamo da se otrezne, pa ih odvezemo ih pa nek se sami vracaju ... ne zelim da iko ikoga nosi na dusi ...

koliko ja vidim ovde kod nas nema nekih velikih alkosa, sto se madjara i rumuna tice videcemo sa njima kada krenu da se organizuju

ako neko zna nekoga koje bio u organizaciji ilustrovane obavezno neka mi sibne PP to je regata koja je nasjlicnia ovoj ...

na nasoj regatio ove godine smo sve zajedno radili ali i sve odvojeno , pomoc ne bi izostala da je nekome trebala ali smo svi bili nezavisni do nekog dela, znaci svako je odredjivao svoj licni tempo


ajde dajte predloge za organizaciju ne mislim da sam najpametniji :)