Autor Tema: Delta ako ima zainteresovanih  (Pročitano 79489 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #75 poslato: 10, 01, 2010, 20:51:35 posle podne »
uzvodno ili nizvodno .. ne bitno oba puta imaju svoje chari ...

sto se tice propisa... moras da imas kanalizacioni tank ako hoces u marinu ako neces vezi gde hoces.. za bugarsku i rumuniju mislim da to nema veze... 

i uvek mozemo da tankujemo i sve radimo sa sidra... jedan ostane na ladji i milina.. ali kazu da je od budimpeste do srbije dosadno za medalju ...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #76 poslato: 10, 01, 2010, 21:41:30 posle podne »
ama idem da plovim i naravno da pecam :good:
i mnogo me zabole za tvrdjave i gradove na dunavu :diablo:
uostalom skoro sve sam ih i obisao kad je trebalo
a bogami tesko bi i isli uzvodno sa ovim nasim motoricima od 15-20ks

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #77 poslato: 10, 01, 2010, 21:43:40 posle podne »
zoki vredi videti i tvrdjave...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #78 poslato: 10, 01, 2010, 21:52:39 posle podne »
ama to ti je neka turisticka varianta
i ona se ne uklapa u moje vidjenje stvari
ja bezim iz grada u prirodu a ne obrnuto
meni licno trebaju mir i tisina a ne kafane i ringispili
naravno nisu svi isti zato i kaze dule kud koji mili moji :good:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #79 poslato: 10, 01, 2010, 21:53:08 posle podne »
To za plovne takse bi trebalo proveriti, možda će se nešto morati platiti kad se ide uzvodno ( kao sastav).
2t motori se koriste sasvim normalno, a vežeš se kao i u Srbiji: gde nije zabranjeno-dozvoljeno je!

Barba, što se tiče plovidbe na gomili, koliko je primera da su ljudi baš tada stradavali, jedan padne, drugi ga pregazi, treći vadi rezance iz vode!
A zamisli kako bi se proveo da mi danas rikne motor na 200 metara od pristaništa u Starim Banovcima? Na sred matice?  I naiđe bela lađa i pređe preko mene u čamcu, a pritom mi 6 forumaša maše sa obale i navija za mene?
Baš peh, eto pogibe na 200m od kuće! Ko bi mi pomogao? Ko bi stigao da mi pomogne?
Ili, npr. desi ti se peh i zvekne ti motor na regati, rezervni nemaš. Zar stvarno očekuješ da će neko žrtvovati svoje letovanje da tebe odvuče kući? Svako će te odvući do prve sigurne luke, a dalje se snalazi sam.
Meni barem ne bi palo na pamet da to uopšte tražim i očekujem od bilo koga!
Jedino kad u organizaciji regate postoji neki regatni brod koji je zadužen baš za to možeš da računaš na tu vrstu pomoći.
Na kraju, i tako gledano, bolje je ići uzvodno, čak i da ti zvekne motor, Dunav će te sam vratiti kući!  :taunt:

Zoki, pa i gore ploviš, i pecaš, a opet je lepše gledati šume, gradove i tvrđave na obali, nego pustaru bez drveta na vidiku! Za plovidbu uzvodno mora neko da vuče sve učesnike, sad, da li će o biti u odlasku ili u povratku....svejedno je.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #80 poslato: 10, 01, 2010, 22:02:58 posle podne »
ma ljudi pomoc nece izostati ali svako mora imati sv sto mu treba a kamoli na pola puta da trazi od nekoga 30 litara goriva...

sve se da isplanirati i predvideti ... ok moz se desi iscuri gorivo dace mu neko 30 40 50 litara da stigne do prvog mesta.. ali da se desi da neko pogresna preracuna potrosnju pa posle da pozajmljuje e to je sramota....

moje misljenje je da idemo u dva-dana skoka do vodenice ... posle se razbezimo od golubca do tekije pa ko voli da plovi plovi ko voli da peca peca... to je  inace najlepsi deo dunava tako da se tu treba i zadrzavati ...

a svi smo tu na 40 km i mozemo da reagujemo ... ili odaberemo bazu recimo vodenicu ili donji milanovac i odatle skokovi  i izleti ...


znaci put svi zajedno , povratak u grupicama a ostanak kako se kome svidja...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #81 poslato: 10, 01, 2010, 22:10:16 posle podne »
Taj rad! :good: Da prvo lepo utvrdimo gradivo od prošle godine! :taunt: :drinks:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #82 poslato: 10, 01, 2010, 22:12:11 posle podne »
e da ko nema kabinu ima par predivnih apartmana u poreckoj reci a nisu skupi ... a na hajduckoj vodenici i u tekiji moze da se postavi sator

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #83 poslato: 11, 01, 2010, 01:15:30 pre podne »
Ili, npr. desi ti se peh i zvekne ti motor na regati, rezervni nemaš. Zar stvarno očekuješ da će neko žrtvovati svoje letovanje da tebe odvuče kući? Svako će te odvući do prve sigurne luke, a dalje se snalazi sam.
Meni barem ne bi palo na pamet da to uopšte tražim i očekujem od bilo koga!

Znaci ako se nekome desi da mu rikne motor, ekipa ga odslepa do prve bugarske selendre i ko ga j...

Ja tako ne vidim regatu i vukao bi taj camac do BGD, pa koliko god da traje.   
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #84 poslato: 11, 01, 2010, 01:16:53 pre podne »
Mada je možda bolje da to bude Tekija. Zbog plaže, snabdevanja... Uostalom, ima vremena. Dogovorićemo sve.

dule jeste Tekija prihvatljivija i ima sve sto nam treba ... ali.... budjenje izmedju Trajana i Decabulusa... nocno muvanje soma, ispijanje kafe sa pticicama, cist vadzuh, nedostatak buke i zamora.... a Tekija nam je odatle 15 - 20 min camcem

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #85 poslato: 11, 01, 2010, 01:26:36 pre podne »
Znaci ako se nekome desi da mu rikne motor, ekipa ga odslepa do prve bugarske selendre i ko ga j...

Ja tako ne vidim regatu i vukao bi taj camac do BGD, pa koliko god da traje.

od delte se odustalo pricamo o regati  BGD - DJERDAP 1 ili DJERDAP 2 , u tom slucaju stavi pomocni i vozi dalje u svakom od mesta popravice se a u toku narednog dana organizovace se prevoz pokvarenog motora do trenutne lokacije...

 u slucaju da se desi na putu do delte stavlja se odmah pomocni a u vecem gradu-centru se radi servis pokvarenog motora i nastavlja se put, do delte bez dva motora ici je krajnja neozbiljnost...

ja sam generalno bio za to da iznajmimo neku deregliju ili remokrkera za povratak ... mislim da bi to resilo sve ovakve probleme... ali mislim da od remorkera-dereglije nema nista jer se necemo svi dogovorito oko povratka u isto vreme...

prosle godine sam isao do djerdapa sa jednim motorom i jednim pomocnim camcem, da mi se pokvario glavni motor zavrsio bih put toga dana a onda video sta cu i kako cu ... stvarno ne bih cimao ljude da cekicaju samnom i obavljaju telefonske razgovore, konsultacije sa majstorom i slicno... a i bilo bi mi jako neprijatno kada bih tako stopirao celu pricu ... 

znaci glavni motor + pomocni je ono sto bi trebalo svako od nas da uradi ...

i naravno niko nec biti ostavljen da pluta... 



Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #86 poslato: 11, 01, 2010, 07:47:38 pre podne »
Pardon, Sale i ja pricamo o plovidbi kroz bugarsku nedodjiju, a ne o Djerdapu. Jasno je da u Srbiji svako moze da se snadje.
Kad smo kod toga ne bi bilo lose da se otvori odgovarajuca tema za Djerdap.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #87 poslato: 11, 01, 2010, 08:35:11 pre podne »
O bugarskoj nedođiji nemam šta da dodam, a da ne ponovim sebe, Duleta ili Kapetana.
Pomoć ne bih uskratio ni potpunom strancu, a kamoli forumašu, kolegi regatašu, prijatelju!

Ali treba staviti stvari na svoje mesto. Svaki kapetan broda ili vlasnik čamca odgovara za sebe i svoju posadu.
Ako neko potpuno neodgovorno krene na takav put neopremljen, kakvu i koliku pomoć može i treba očekivati od ostalih regataša?
Svojim postupkom može ugroziti ne samo sebe i svoju posadu, već upravo i te ljude koji krenu da pomognu budaletini!
I opet ponavljam, nebitno je da li ti se havarija desi na 200m od kuće ili 200km od kuće! Bilo da je Srbija ili Bugarska! Ako nisi u stanju i mogućnosti da ideš na takav put, onda nemoj ići!

Ja sam na prošlogodišnju regatu išao sa potpuno opremljenim čamcem, imao sam i pomoćni motor, ali imao sam i 2 vesla, PP aparat, i takvu hrpu stvari da ni sam ne verujem da je to sve bilo u Zeki!
Bili smo pretovareni, ali zato smo bili spremni na sve eventualnosti!
Ja sam imao i spremnu varijantu ( potreban novac, vozača, prikolicu) da auto sa prikolicom dođe po Zeku na bilo koji deo planirane rute, što je u najgorem slučaju, mogla biti i Rumunija!
Jednostavno, Marina i ja smo na Đerdap krenuli našim čamcem- sami! Svi drugi su bili dobrodošlo društvo, ali nam nisu bili potrebni ni za put dole, ni za povratak!
To je jedini ispravan način za pripremu bilo koje duže plovidbe. Sve drugo je igranje svojim, a najčešće i tuđim životima, imovinom itd.!
A pehovi se dešavaju i najopremljenijima i najspremnijima. Ako se dese, naravno da pomoć ne bi izostala!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #88 poslato: 11, 01, 2010, 09:30:54 pre podne »
Sa svim sto si napisao se apsolutno slazem sem sa ovim delom koji demantuje samog sebe:
I opet ponavljam, nebitno je da li ti se havarija desi na 200m od kuće ili 200km od kuće! Bilo da je Srbija ili Bugarska! Ako nisi u stanju i mogućnosti da ideš na takav put, onda nemoj ići!

Ja sam na prošlogodišnju regatu išao sa potpuno opremljenim čamcem, imao sam i pomoćni motor, ali imao sam i 2 vesla, PP aparat, i takvu hrpu stvari da ni sam ne verujem da je to sve bilo u Zeki!
Bili smo pretovareni, ali zato smo bili spremni na sve eventualnosti!


"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #89 poslato: 11, 01, 2010, 10:19:28 pre podne »
???
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"