Autor Tema: Delta ako ima zainteresovanih  (Pročitano 79509 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #60 poslato: 01, 11, 2009, 21:24:54 posle podne »
da ta taksa je kada udjes u srbiju...
a ovo obavezno kao sto rekoh kod nas je tek krenulo nijedno "obicno" plovilo nije bilo osigurano pri registraciji ti nije bilo potrebno da imas osiguranje tako da niko nije ni imao ... sada po najnovijem kod nas za svako plovilo koje ima preko 15 kw potrebno je osiguranje , pa onda ko hoce dodatno treba da uzme i njega.. i uveli nam kasko takodje :)

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #61 poslato: 01, 11, 2009, 23:22:30 posle podne »
   Ajde malo povucimo rucnu.
  Kakve zastave,pato je najlaksa stvar.Rumuni i Bugari su ez i carina se obavlja samo kod
  jednih.To sa sponzorima je ok,ali sumnjam da ce ici vise od 5-6 camaca,a jos vise da ce
  svi sici do delte.
   Nego treba praviti plan,ali sacekati ukidanje vize,pa tek onda ozbiljnije.
   Nekako sticem utisak da bi ljudi isli,ali sve da im se plati,pa ajde onda da zaduzimo kape-
 tana da sredi da se dobiju i dnevnice.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #62 poslato: 01, 11, 2009, 23:26:55 posle podne »
Devizne obavezno! :dance1:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #63 poslato: 03, 11, 2009, 11:59:52 pre podne »
Tko još od deviza živi. Njima plaćamo da bi na domaćoj valuti više zaradili. :taunt:
Ajmo početi  pomalo slagati mozaik i stvarati planovi i pomalo i raspoređivati poslove. Za čas će ljeto a onda nije poželjno sve navrat-nanos. :slow_en: Do tada možemo puno toga kvalitetno pripremiti, ili možda smatrate da je rano za aktivnosti? :diablo:

tama ide zima da sve mozemo da spremimo ... videcu ja da skucam spisak neophodnih stvari za ponetu , posto imam malo iskustvo sa ove nase regate pa da dodamo svi na taj spisak liste ...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #64 poslato: 09, 01, 2010, 17:15:57 posle podne »
Jel se neko sprema? Barem do Djerdapa.  (ja ipak ne verujem da imam mogućnosti za dužu varijantu)

Sad kad mi je čamac na suvom čekam lepo vreme pa da prekrojim tendu u polukabinu! (samo tvrd krov i šajbna, ostalo je platno)
Trenutno sam još na paparu, ali mislim da sam sve smozgao osim ako ne ispadne drugačije!  :dance1:
Moram da popravim aerodinamiku, nadgradnje, a i razmišljam o zameni elise, standard 11 Al, za neku kvalitetnu čeličnu!? (200$ tamo)

Ja samo želim da ukomponujem šogora u celu priču jer boljeg ortaka za tako nešto teško da ću naći!  :nono:

Dokle ste vi stigli?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #65 poslato: 09, 01, 2010, 17:53:29 posle podne »
ja cekam trece dete , tako da je sve na standbyu sto se delte tice ali do Djerdapa sigurno stim da cu ici iz dva skoka BG-Golubac  pa onda Golubac Vodenica tako da sto vise vremena provedem na vodenici a povratak spavanje ili lepenski vir ili gospodjin vir...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #66 poslato: 09, 01, 2010, 18:44:01 posle podne »
 :dance1:

Meni odgovara!  :dance:

 :drinks:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #67 poslato: 10, 01, 2010, 00:08:19 pre podne »
Vidim ja da će to ići malo teže, barem što se oficijelnog dela tiče.
Mi bi probali da ostanemo na potezu BGD - Tekija barem 21 dan.
A na potezu Lepenski vir - Hajdučka vodenica barem pola od toga, ako ne i pune dve nedelje!
Sve kontakte svih prošlogodišnjih poznanika ćemo da aktiviramo, pa ako ništa drugo, sretaćemo se usput.
Možda je tako i najbolje.
 :good:

U svakom slučaju trebaće ipak malo pomoći.
Jer mi prošle godine, na našu sreću nismo okusili loše vreme, pa bi ipak trebalo malo pojačati pripreme u tum pravcu.
No to u drugu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #68 poslato: 10, 01, 2010, 09:33:30 pre podne »
Planovi,planiranja....Cvrsto sam odlucio da bez nekoga sa kabinu ne krecem malim camcem u neku jurnjavu....Iskustvo od prosle godine....
Malim camcem uz Savu ili do Gaja najdalje.... :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #69 poslato: 10, 01, 2010, 13:56:18 posle podne »
http://www.communitywalk.com/map/12225#1015000748.2JQ=716.2E@00

Pogledajte malo ovu mapu. To je mapa plovnog puta koji spaja Rotterdam sa Konstancom. Na mapi su već označena najzanimljivija mesta ( nisam ih ja označavao  :taunt: )
Primetićete jednu zanimljivu činjenicu, koja se poklapa sa drugim izvorima informacija: Ispod Đerdapa počinje pustara, i sve do Delte nema NIŠTA, APSOLUTNO NIŠTA da se vidi!

Ako već imate želju da plovite 2000km, predlažem da krenete u suprotnom pravcu i otplovite do Regensburga!
Na tom putu ćete imati priliku da obiđete nekoliko evropskih metropola, srednjovekovne zamkove i utvrđenja u izuzetno očuvanom stanju, prođete nekoliko prevodnica, i uživate u lepoj prirodi i ČISTOM Dunavu!

Plovidba niz Dunav dalje od Prahova je čisto gubljenje vremena i bacanje para!
Kako ko voli! 
Što se nas tiče, čim se opremimo sa nekim adekvatnim plovilom, mi ćemo krenuti uzvodno!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #70 poslato: 10, 01, 2010, 14:29:30 posle podne »
Pa uzvodno je svakako bolja ideja, interesantnija ljudima koji nisu putovali, ali je pitanje koliko bi kostala i da li je uopste moguca plovilima slicnim nasim ili bi moralo da se odradi gomila prepravki. 

Sto se tice puta do delte, smatram da bi i to bilo interesantno jer bi tu poenta bila u plovidbi, a ne u razgledanju kojecega. Ucesnici bi time bili primorani da se iskljucivo okrenu jedni drugima kako bi se stvorila dobra atmosfera i kako bi citav put imao smisla. Takav bi put najdirektnije pokazao koja je poenta regate. 

Meni se licno ideja da svako plovi za sebe ne dopada jer to u potpunosti odudara od duha regate, te takav put nikako ne bih nazivao tim imenom, cisto da se ne bi unosila zabuna. Mozda je vreme takvog druzenja i kolektivnih akcija proslo. Barba ce, na srecu, ovo leto provesti na suvom, a na reci ce biti samo Elan 401, tako da necu biti u mogucnosti da ucestvujem sa svojim camcem, ali ako nekome treba posada...
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #71 poslato: 10, 01, 2010, 16:28:14 posle podne »
u jednom pravcu definitivno zajedno a posle u grupicama ... i svi na komunikaciji ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #72 poslato: 10, 01, 2010, 19:56:24 posle podne »
Pa uzvodno je svakako bolja ideja, interesantnija ljudima koji nisu putovali, ali je pitanje koliko bi kostala i da li je uopste moguca plovilima slicnim nasim ili bi moralo da se odradi gomila prepravki. 

Sto se tice puta do delte, smatram da bi i to bilo interesantno jer bi tu poenta bila u plovidbi, a ne u razgledanju kojecega. Ucesnici bi time bili primorani da se iskljucivo okrenu jedni drugima kako bi se stvorila dobra atmosfera i kako bi citav put imao smisla. Takav bi put najdirektnije pokazao koja je poenta regate. 

Meni se licno ideja da svako plovi za sebe ne dopada jer to u potpunosti odudara od duha regate, te takav put nikako ne bih nazivao tim imenom, cisto da se ne bi unosila zabuna. Mozda je vreme takvog druzenja i kolektivnih akcija proslo. Barba ce, na srecu, ovo leto provesti na suvom, a na reci ce biti samo Elan 401, tako da necu biti u mogucnosti da ucestvujem sa svojim camcem, ali ako nekome treba posada...

Zašto misliš da bi plovidba uzvodno koštala više? Do Regensburga imaš 3km manje nego do Suline. U pravcu na gore te opet mora neko vući u grupi, a u povratku, kako ko voli!
Na kakve prepravke misliš? O opremi ili standardu koji čamac treba da ispuni? Seti se samo onih što su se iz Regensburga spustili na sklepanom splavu sa motorom od 25ks! Kakve li su oni prepravke vršili?! :taunt:
Nema prepravki, potrebna je osnovna oprema, kao i za plovidbu nizvodno, a uzgred, 100% sam siguran, pre će te maltretirati Bugarin i Rumun ,nego Švaba! Švabe znaju za red, kulturu i gostoprimstvo, za razliku od Indijanaca nizvodno! Prevodnice su džabe, na celom toku Dunava!

Koji se duh regate pokazuje tako da danima ploviš kroz nedođiju i umireš od dosade?  Dopada mi se plovidba kao prošle godine, samo sa više plovila. Svi smo tu, jedni drugima na pomoći i za druženje na sidru ili vezu, a opet, svako je slobodan da se zadrži gde hoće i koliko hoće, i da plovi tempom koji mu odgovara.
Bez obzira gde se krene, plovidba uzvodno bi previše koštala, tu bi morao neki remorker da vuče regataše, a nizvodno se samo odrede dnevni ciljevi i prenoćišta, a plovi kako ko želi, neko u grupi, neko sam!
Na kraju, sam si rekao, "Učesnici bi bili primorani...", ideja da budem primoran na bilo šta , pogotovo za vreme godišnjeg odmora, mi nekako ne leži! :taunt:
Jedan od važnijih razloga zašto volim reku i plovidbu je ta sloboda koju mi pruža!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #73 poslato: 10, 01, 2010, 20:14:50 posle podne »
Obzirom na svoje (ne)iskustvo možda bi bilo bolje da sam se malo strpeo da vidim da li će još neko da diskutuje u vezi onoga što je do sada napisano u ovoj temi.
Ipak, hteo bih da pitam: zašto bi plovidba uzvodno od Beograda, pa do neke lokacije u Majdarskoj, Austriji ... a zatim povratak nizvodno, koštao više nego spuštanje od Beograda ka delti, a zatim povratak do Beograda?

Šta je to što "severnu" rutu čini skupljom?
Inače, slažem se da bi bio veliki izazov videti severni akvatorijum zbog mogućnosti pristajanja u metropolama. S druge strane, mogu samo da pretpostavim kako izgledaju nekultivisane obale Rumunije i Bugarske. Mogao bi to da bude susret sa nedirnutom prirodom...

Mada, sve mi se to čini pomalo nerealnim, imajući u vidu našu finansijsku situaciju.
Obzirom da se za vožnju na sever ne naplaćuju nikakve takse, osim redovnih troškova na vezu, jedini problem koji bi naši ladjari mogli da imaju je problem rešavanja otpadnih voda...
Ipak, to su kilometri uzvodno i sigurno treba računati sa velikim utroškom goriva.

Zato i mislim da bi možda bilo bolje da razmislimo o krstarenju našim vodama. Zar ne mislite da bismo mogli da iskoristimo sistem DTD za kružne rute?
Koštalo bi  i to, ali brate, sve na domaćem terenu. Nije daleko od kuće. Ako se bilo šta desi, uvek neko iz komšiluka može da dodje kolima za par sati i donese šta treba...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #74 poslato: 10, 01, 2010, 20:46:50 posle podne »
Pa prvo pitaje je da li se kroz te zemlje placa plovna taksa ili kako se vec zove i koliko kosta. Da li mogu da se koriste 2T motori. Da li mozes da se vezes bilo gde i da prenocis ili moras da placas usluge marina. Koliko to kosta. Da li moras da imas rezervoare za otpadnu vodu, tu sam prvenstveno mislio na prepravke. Ali ako je tacno da je potrebna samo osnovna oprema onda super.

Sto se tice "dosade" i primoravanja, isto se pitanje moze postaviti i npr. planinarima koji se penju po stoti put na istu cuku i drze se zajedno, a mogu da za iste pare leskare u nekom hotelu. Kada svi zajedno rade na stvaranju dobre atmosfere, dobar provod je zagarantovan, pa i u dzungli. Ovako svako vuce na svoju stranu i neminovno je da se grupa razbuca. Zamisli kako bi se proveli da ti je motor otkazao dok si se sam vracao, a da je krenula oluja, pa bili bi srecni da ste prosli samo sa nazebima. A sta da ste naleteli na neki balvan, da si probusio korito i ispao iz camca sa sve telefonom, a i to se desava? Ko bi ti pomogao, Kapetan koji je bio dva dana iza tebe? Slazes se da bi u tom slucaju bilo bolje da su pored tebe ucesnici sa ozbiljnim ladjama. Sve je to lepo dok se ne desi neko sranje, a onda kuku majko. Dunav je progutao i mnogo iskusnije.

Ali ko kako hoce i voli, ima ljudi koji apsolutno sami skacu bandzijem niz branu, pa zivi i zdravi, ali ja to ne bih radio.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.