Autor Tema: Delta ako ima zainteresovanih  (Pročitano 79497 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #45 poslato: 22, 10, 2009, 19:05:31 posle podne »
Meni je ovo JAKO zanimljiva tema, išao sam ove godine i išao bih i sledeće, pogotovo ako postoji delimično sponzorstvo.
Destinacija je JAKO DUGA i nije za potceniti, uostalom kao ni sam odlazak od Apatina do Djerdapa!

Dule je za ovogodišnju regatu rekao da su neki Mishini komentari malo jaki, da sačekamo zimu tj da sezona malo oladi.
Vreme se polako ladi, a ja se polako usijavam ...

Evo par citata Duletovih i Kapetanovih iz ove teme, a onda ću da dam svoje mišljenje i komantar.

Dule je rekao:

- Ipak treba oragnizovati posao, odvojiti vreme i novac, spremiti plovilo i sebe... Najmanji je problem ploviti nepoznatim vodama. 

- Hvala lepo, mogu da ih predjem na mnogo lepsi nacin i sa vise uzivanja, bez tajminga i volje ladjara. Celoj prici nedostaje to zasto se ide, sta se moze ocekivati, sta je to zanimljivo ... Gde je plan delte, kako se prelazi kroz Rumunsku i Bugarsku teritojiju, koje su zanimljive destinacije.

- To su tehnicki detalji a ovde treba pisati o zanimljivim destinacijama, gde ce se stajati, kako se i gde snabdevati, naci i okaciti plan delte, zanimljiva mesta na njoj. Sta je to sto ljude ocekuje tamo i tokom plovidbe?

Kapetan je rekao:

- Što ce reci da ja ako vozim 10 sati dnevno mogu da se vratim za 20 dana ... bez obzira da li volim plovidbu ovo je poslovno skoro nedopustivo, a da
ne pominjem familiju i slicno, a fizicki napor je ogroman u tom slucaju


E pa da krenem od Duletove prve izjave. U POTPUNOSTI SE SLAŽEM!
A po pitanju druge i treće, e pa to smo Misha i ja Tražili od za ovogodišnjeg organizatora ovogodišnje regate. I?NI SLOVA! E višdiš, kao što smo se složili na početku, SVE TO KOŠTA i ne pada sa drveta, barem ne meni. Ja se pojavim u BGD tačno na vreme na zadatu lokaciju, tamo se nadjem sa Saletom koji se posle pauze ipak odlučio da sačeka, nekoga koga poznaje, ja nisam mogao NIKOGA da čekam jer nikoga ne POZNAM. Ja sam se pouzdao u ORGANIZACIJU. A od nje nije ostalo mi mrtvo slovo na papiru.

Sve u svemu vozli smo 10 sati dnevno - devet dana, plus dan odmora, što je bilo skoro nedopustivo i pod velikim fizičkim naporom.
Preživeli smo ali smo naučili školu. Šut sa rogatim ne ide. Ne mogu ja da se qrčim u plehanom čamcu sa kabinom od šatorskih krila, sa nekim ko ima i može mu se, ovog puta nisam mislio na Kapetana.

Hoću da kažem, jedan loš dan mogao nam je upropastiti kompletnu regatu, koje bajdvej nije ni bilo, a pogotovo se nije završila kad se Dule vratio sa godišnjeg.  :diablo:

Šlepanje brodom izgleda ovako (šlepali smo se nekih 20-tak km). Stvar je potpuno bezbedna, i boljeg rešenja ne vidim.. A ne svidja mi se bašššš.


Nadam se da ovo neće biti cenzurisano ili brisano, ako bude možete me slobodno banovati.
Meni to onda više ne treba, hvala na gostoprimstvu.
 :drinks:

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #46 poslato: 22, 10, 2009, 19:39:32 posle podne »
    Samo jedno malo obavestenje.
    20.07 smo posli u 16h sa ade ciganlije,ortak i ja,jedrilicom riveto,ugradjen motor
 dmb 10ks.
    30.07 u sumrak stizemo u cerne vode.
     Napomena.Jedan dan smo izgubili u Smederevu i jedan u Kladovu.Preko pola dana
 smo cekali na djerdapu 1 i 2 prolaz.Plovili smo iskljucivo danju.Plovili iskljucivo na je-
 dra kad je bilo vetra i motor. 
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #47 poslato: 22, 10, 2009, 20:22:05 posle podne »
Mossi, lako je sada nakon 4-5 meseci pisati bilo šta!
I ti i Miša ste pratili forum i dogovarali se zajdno sa svima drugima.

Podsetiću te na nešto što je u pripremi regate napisao, kako ga ti i Miša zovete "organizator":

Dule:
Vreme teče i sad je ostalo 5 dana do polaska na Djerdap. Nadam se da su pripreme u toku. Koliko vidim svi osim mene idu prvi put. Da vas podsetim. Bićemo na vodi 15 dana, prenoćićemo na vodi 15 noći. Preći ćemo preko 400 km. Da li ste se pripremili za to?
Da li ste planirali paklene vrućine, hladnoću, kišu, vetar, prodor vode u čamac, plovidbu po talasima, sidrenje na nepoznatom mestu...
Da li nosite dovoljno vode za bar 3 dana?
Hrane za isto toliko?
Sigurnosnu opremu i opremu za kampovanje?
Sredstva za zaštitu od komaraca i sunca?
Prvu pomoć i lekove?
Dovoljno konopaca i sidra, vesla?
Da li imate sredstvo za komunikaciju sa ostalima?
Rezerve svećice, ulje i dovoljno goriva za 100 km plovidbe?
Suvu presvlaku, dušek za spavanje... pumpu za pumpanje dušeka, ćebe?
Rešo za kuvanje, lampe za osvetljenje, rezervne baterije, punjač za mobilni...
Predlažem da svako napravi spisak. Računajte na usputno snabdevanje ali to treba da bude samo dopuna zaliha. To su mala mesta i nećete moći da nadjete baš sve što možete u Beogradu.

Ovo nije naivan put i molim sve da dobro razmisle da li su sigurni da je njihovo plovilo sigurno za ovako nešto. Da li su oni sami spremni. Ne idemo na izlet gde će se samo kupati na nekoj plaži blizu kuće. Znači, motor mora biti sto posto ispravan, mora se imati i rezervni motor. Lako je odlučiti da se krene pa kud puklo da puklo. Ne može se spavati u čamcu punom vode, ne može se pristati bilo gde. Vreme zna da bude jako ćudljivo. Šta ako sastavi 3 kišna i hladna dana?
Šta ako duva košava 7 dana?
Šta ako bude oluje?
Ne možete se za sat dva vratiti u topli stan, smestiti u suv krevet i gledati tv.
Ako vam se pokvasi ćebe spavaćete u mokrom.
Nije ovo klasična regata i nema remorkera koji će vući gomilu čamaca. Pomoć neće izostati ali gledajte da nikom ne budete teret. Svi su pošli da uživaju i da se odmore. Znam da bi svi želeli da idu ali normalan čovek će znati da odmeri i ako je želja jača od mogućnosti onda je bolje da se put odloži za neko drugo vreme.
Da ponovim. Boraviće se na vodi 15 dana i 15 noći. Po svim vremenskim uslovima. Budiće vas talasi putničnih brodova koji prolaze jako blizu i vrlo brzo dižući velike talase, Duvaće vetrovi i padaće kiša. Ako je čamac mali možda će morati noću da se vadi iz vode. Ponekad ni to neće biti moguće i moraće da se boravi na sidru. Da li je vaš čamac dovoljan za boravak kad ste na sidru dva dana? Kad nema izbora? Boravićemo na mestima gde kilometrima daleko nema ni jedne kuće, pored granice sa Rumunima. Možda ćete doživeti oluju u klisuri. To je sve samo ne naivno.
Avanturisti i lakomisleni ovaj put nisu dobrodošli i ako baš žele da idu najbolje je da idu sami. Ne treba niko da se ljuti, ja samo neću da nikoga nosim na duši, što kažu niti da odgovaram za bilo koga. Znači svi putuju na vlastitu odgovornost.


Svi ste ovo pročitali i svi ste ovo znali!


Uzgred, ozbiljno me iritiraju ove stalne optužbe i insinuacije da se nešto briše, cenzuriše ili neko banuje!

"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #48 poslato: 22, 10, 2009, 20:39:38 posle podne »
Taj Duletov post ZLATA vredi i može se reći da je najbolje što je napisano na zadatu temu, ali na žalost to nije organizacija.
Ne blatim ja nikoga, vratiću se se na temu jer o njoj imam još toga da kažem.

OVO je problematično i to je izostalo i na to sam hteo da ukažem, kao i Dule ovog puta.

:: To su tehnicki detalji a ovde treba pisati o zanimljivim destinacijama, gde ce se stajati, kako se i gde snabdevati, naci i okaciti plan delte, zanimljiva mesta na njoj. Sta je to sto ljude ocekuje tamo i tokom plovidbe? ::

GDE je ovo nestalo u Dogovorima / Organizaciji ?? regate Djerdap 1, tj sve što sam znao je da ćemoi Sale, Misha i Knez da krenemo. Ono što nisam znao je da će oni da odustanu posle prvog dana, a da ćeš ti posle tvog (a mog četvrtog) dana da napraviš pauzu, sa nepredvidivim ishodom.

ISKUSTVO govori za sebe, a ono je loše.

Kapetanu, Saletu, Mishi i meni je bilo prvi put, svako je naučio nešto, ja bih samo da se ne nađem ponovo u sličnoj situaciji, ali ovog puta je LAKO, ako u Bezdanu vidim samo Kapetana, ja u Apatinu izlazim.. ali kad napravim 250km do Beograda (od 470km), nema nazad nego samo napred - DJERDAP!

Dule, ja jako volim da pijem kafu na terasi u ladovini.
Ja sam tada bio na pola puta kući, tj na negde 650-tom kilometru.. zar misliš da mi je bilo do nekog divana.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #49 poslato: 22, 10, 2009, 21:03:49 posle podne »
Citat
ako u Bezdanu vidim samo Kapetana, ja u Apatinu izlazim..

 :suicide:

Ha ha ha .. ovo je tj nije trebalo ovako da ispadne!
Ako vidim REGATU OD JEDNOG ČAMCA! To već bolje zvuči!

Kapetane, sorry. Nije bilo namerno.  :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #50 poslato: 22, 10, 2009, 21:23:14 posle podne »
Nadam se da ovo neće biti cenzurisano ili brisano, ako bude možete me slobodno banovati.
Meni to onda više ne treba, hvala na gostoprimstvu.
 :drinks:

a bre mossi ja ne znam na kom si forumu to naucio ali toga ovde nema :) ima kad se svi ucesnici sloze ko pre neki dan jer je tema dosla do usijanja , a i svako je otisao na svoju stranu i to je gotova stvar...

ni ja ne volim da mi se kaze posle... trebao si to odmah da kazes veruj mi nasli bi resenje u roku od 2 minuta ... ja mislim da nije bilo mesta gde nismo imali logisticku podrsku sa kopna (bela stena, gaj, gradiste, golubac, milanovac ...) znaci svugde smo imali coveka na kopnu za nedaj boze...
 
oragnizatora nije bilo , ne u pravom smislu te reci ... bilo je ljudi koji su prosli tu relaciju i ljude koji je nisu prosli ... textova o mestima gde se prolazi je pun forum od toga da postoji ogromna zmijurina koja zivi na 90metara dubine  pa do putopisa sa slikama  koje se ljudi ostavljali sa tih lokacija... ja sam najavio kasnjenje znas i sam da nisam poneo rezervni motor jer nije stigao i video si kako sam vezao komande da bih stigao regatu... dule je rekao sta je bilo po sredi... moj savet je bio da nastavite da vas mi stizemo ili da nas sacekate pa da drugog dana nastavimo zajedno ...

druga stvar jedan dan gore dole ne znaci nista , a vi ste se vratili pre nego sto sam ja dosao do djedrapa sto je bio jedan dan zaostatka u odnosu na predvidjeni plan ...

mozda je ovo za lokacije sto si napisao vezano za Deltu, ja moram priznati istrazujem celu tu pricu ali vecim delom oko delte i crnog mora gledam karte skupljam neke lokacije , gledam morske struje i slicno... posto nema nekog veceg interesovanja nisam nesto preterano pisao o tome da ne bih smarao ljude i zadnjih mesec dana prijavilo se dvoje ljudi za ovu relaciju preko PP-a jer nisu sigurni da bi isli pa da ne ispadne da su rekli porekli ....

sponzora ima to nije problem, u zadnja dva dana smo dobili pozitivne odgovore od nekih sponzora (ima u temi GG) ...

druga stvar regata bi se ako krene u vecem obimu kreatala brzinom koju je Zoki gore opisao ... znaci za 10 dana do cernih voda koje su mislim na 300 ili 400 km .. prosecna brzina bi bila brzina najsporijeg plovila...

nisam stavio ni mesta ni stajanja niti bilo sta slicno... iz prostog razloga sto ne znam da li ce se ici ili ne, ujedno ne vidim sebe kao organizatora vec nekoga ko planira da krene a oranizacija pada na sve ucesnike... nisam "vodja" i ne zelim da budem... ko god da krene to ce biti njegov licni i timski poduhvat, znaci nece se desiti da mi nismo ni stigli na djerdap a vi vec kuci ... svi zajedno krecu svi se zajedno vracaju... svi pomazamo jedni drugima ili kako dule kaze pomoc nece odustati ali svako je duzan da se pobrine da ucini sve da mu pomoc ne zatreba (dovoljno goriva, rezervnih delova, i sl)

trajanje oko 30 - 35 dana

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #51 poslato: 22, 10, 2009, 21:24:24 posle podne »

Kapetane, sorry. Nije bilo namerno.  :drinks:

pisem pamtim vratim :)
ma skapirao sam bre :)

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #52 poslato: 22, 10, 2009, 22:19:02 posle podne »
Citat
ni ja ne volim da mi se kaze posle... trebao si to odmah da kazes veruj mi nasli bi resenje u roku od 2 minuta ... ja mislim da nije bilo mesta gde nismo imali logisticku podrsku sa kopna (bela stena, gaj, gradiste, golubac, milanovac ...) znaci svugde smo imali coveka na kopnu za nedaj boze...

Nisam ja imao nikoga, nisam znao gde su mi mesta za sidrenje, noćenje, gde su nabavka - dopuna hrane i goriva?! Sve smo to morali da improvizujemo na terenu. Bili smo samo i sebi prepušteni. U Povratku u Golupcu, šta sam trebao da kažem, bio sam srećan što sam vas sreo, eto. Forum je mesto za divan, a terasa za kafenisanje. Čovek nas ugostio kraljevski.

Ja volim Dunav i pecanje, regatu vidim kao druženje i uživanje u vodi i obali.
Nosili smo kotlić, alevu papriku - da kuvamo ribu i da se družimo, a putovali sami..  :sorry:

Ja sam zainteresovan, ali nisam siguran da ću moći sa vama do kraja, jedan deo sigurno.
Ne verujem da ću uspeti da spojim 30-40 dana.

Sve teme ne čitam, ne pratim sve i svašta.
Imao sam prilike da me banuju zbog sujete Admina, tako da sam i to doživeo na svojoj koži, a posle i drugi niz neprijatnosti na vodi ..

Suštinu ste shvatili, nisam osoba koju treba vući, koja je teret, nisam smotan, ali volim kad mi je život koliko-toliko uređen, a regata barem da ima detaljan plan puta i barem 5 čamaca.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #53 poslato: 22, 10, 2009, 23:11:15 posle podne »
Ja volim Dunav i pecanje, regatu vidim kao druženje i uživanje u vodi i obali.
Nosili smo kotlić, alevu papriku - da kuvamo ribu i da se družimo, a putovali sami..  :sorry:

ebaga pa sto ne sedoste da pricamo..  mi kad smo stigli sutradan vi vec otisli .. a milina bi bilo ... svaki pristan smo znali i svako mesto gde smo bacali sidro , sto bre ne pitaste ...

Ja sam zainteresovan, ali nisam siguran da ću moći sa vama do kraja, jedan deo sigurno.
Ne verujem da ću uspeti da spojim 30-40 dana

ne znam koliko ti treba do beograda i nazad , ali ovo sto je zoki napisao to je ok neki tempo ... stim da od cernih voda ima jos 2 dana do delte (u sumrak se stize:) ) delta recimo 4 dana i onda povratak ...
znaci 12 dana spust, 4 dana delta, 18 dana povratak ... oko 34 dana plus minus koji dan... mozda je za vas bolje da krenete posle nas sjurite se dole za 3-4 dana (idete vi brzo ako se ne varam :) ) i posle sa nama ulazite u Deltu provedete vreme dole i onda nazad ... u tom slucaju ste ispod 30 dana...  a i ako hitno morate nazad jedan sedne na autobus i u beogradu je za jedan dan dok drugi vraca ladju ...


Imao sam prilike da me banuju zbog sujete Admina, tako da sam i to doživeo na svojoj koži, a posle i drugi niz neprijatnosti na vodi ..

to su idiotizmi ... pusti budale znas nas dovoljno dugo,   ja dok dodjem sa Cheom do tebe prodje me volja  :lol: :lol: :lol: :lol: :friends:



Suštinu ste shvatili, nisam osoba koju treba vući, koja je teret, nisam smotan, ali volim kad mi je život koliko-toliko uređen, a regata barem da ima detaljan plan puta i barem 5 čamaca.

plan pristajanja :) sve ostalo je nizvodno i uzvodno :) ako planiras ukljuci se ti si onda vec 4ti potencijalni ...

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #54 poslato: 22, 10, 2009, 23:43:44 posle podne »
     Ako krenete na deltu,ponovo vam ponavljam,dug je put a mali prostor na ladji.
 Ako se ide sa vise camaca,morate da se grupisete po brzini camaca,jer posle dva
 tri dana cekjanja jednih na druge,dolazi do nervoze i svadje.
     Kad se podelite u grupe,brzi su logostika za sporije,a odredite zajednicka mesta
 susreta,i alternativna mesta.Tako da ako neko hoce da preskoci neko mesto nastavlja
 dalje.Jedino na granici nastupite kao kompaktna grupa.Bice lakse.
     Na delti festa.Svako u svoj rukavac.
     Nemojte da smetnete sa uma da danima morate da plovite puno sati bez prestanka.
 Ko hoce da pravi ladju moze u bugarskoj da kupi jeftino epoksidnu smolu.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #55 poslato: 28, 10, 2009, 20:38:09 posle podne »
Pozdrav društvu ove teme.
Upravo uređujem vojni remorker u kojem ja motor Famos od 135 KS. Pretpostavljam da će do proljeća biti uveliko uređen a čitav postroj prekontroliran i sređen, tako da mi ostaje plovidba. Sada je smješten na rijeci Kupi u Sisku, a kada bude sređen sve su rijeke moje.
Zainteresirala me ideja plovidbe do delte Dunava u Solinama i ujedno se nudim da vas sve došlepam nazad uzvodno do ušća
Save u Dunav (1170 riječni km). Ne tražim za to nikakav honorar, već samo pokriće troškova puta (hrana, gorivo, mazivo, eventualni popravci (ne bilo ih) troškovi prolaska kroz premosnice i sl. Obzirom da ne znam koliko tereta remorker može vući, a da nije preopterećen (ipak šlepanje će potrajati danima), ostaje na vama da pokušate saznati od osoba koje s tim imaju iskustva. Pozdrav. :stop:


olimp dobrodosao :) sto se tice troskova izgleda da cemo sa sponzorima pokriti bukvalno sve troskove ... barem tako sada stvari stoje... ima jod vremena do delte pa cemo sve dogovoriti :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #56 poslato: 01, 11, 2009, 09:57:41 pre podne »
Malo sam se raspričao sa ljudima ovdje kod nas (Zagreb-Sisak) Zanimljiva im je ideja i neki od njih su počeli ozbiljno razmišljati da se pridruže ovom putu do Delte svojim plovilima. Možem li dobiti više informacija o svemu koje bih im prenesaote da li se mogu pridružiti. Vjerojatno bih ih pokupio duž rijeke Save na putu prema Beogradu, a otkačio ih na putu kući. Koje je Vaše mišljenje? Pozdrav. :pioneer:

generalna ideja je da se ljudi spuste na svoj pogon a vracanje na "zajednicki", detaljan plan nije ucrtan i zacrtan sve je otvoreno :)

troskovi raznih papirologija c biti pokriveni... sada gledamo koliko ima zainteresovanih pa da vidimo o kom se novcu radi da bismo videli oko spoznora...

ono sto je neki normalan put jeste 10 - 15 dana spust od Beograda do delte znaci za vas bi bio nesto duzi zavisno odakle se krece, pa bismo onda od bele stene nastavili zajedno svi na dole...

na delti bismo se zadrzali 5 dana i posle toga povratak ...

tih 5 dana bismo iskoristili da se prodje delta izmedju Sulie i Tulece, znaci ne bi se islo na Konstancu ... naravno ko ima V korito bi mogao da iz tulcee produzi za  konstancu pa da se svi ponovo sretnemo na Cernim Vodama ...

znaci sve opcije su otvorene

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #57 poslato: 01, 11, 2009, 19:49:41 posle podne »
za nase zastave ne brini nabavicu ja , a za ostale cemo videti ne bi trebalo biti komplikovano ih naci u svakom slucaju prvi grad i kupujemo ....

taksa za plovili kod nas je oko 5000 dinara (oko 55 evra) ne znam da li ona podrazumeva osiguranje jer je obavezno osigiranje kod nas uvedeno pre mesec dana i mozes kupiti samo sa Srbiju ili medjunarodno , trebalo bi da to medjunardno pokriva sve zemlje u okruzenju..

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #58 poslato: 01, 11, 2009, 20:04:04 posle podne »
ozbiljna organizacija bi trebalo da ukljucuje i nabavku svih potrepstina,pa i zastava za sva plovila koja ce u istoj ucestvovati.sto znaci kad se utvrdi tacan broj plovila koja ce ploviti-nabaviti i zastave.time bi se postiglo da se podje potpuno spreman i bez dodatnih pritisaka i trzavica po organizatora

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #59 poslato: 01, 11, 2009, 20:09:08 posle podne »
ozbiljna organizacija bi trebalo da ukljucuje i nabavku svih potrepstina,pa i zastava za sva plovila koja ce u istoj ucestvovati.sto znaci kad se utvrdi tacan broj plovila koja ce ploviti-nabaviti i zastave.time bi se postiglo da se podje potpuno spreman i bez dodatnih pritisaka i trzavica po organizatora

slazem se cim znamo manje vise konacan broj onda cemo krenuti oko organizacije