Autor Tema: Delta ako ima zainteresovanih  (Pročitano 79507 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #15 poslato: 09, 10, 2009, 18:01:19 posle podne »
Imao sam prilike da gledam kada puca kanap plovila u sredini regate,koja panika i lom nastaju,jedva zaustavimo regatu koja juri 5 na sat a kamoli da glisira sa 10kmh
Inace nisam alkoholik,pa se napi na Sabackoj regati i podpadoh pod camce Zoki je svedok.Tri plovila predjose preko mene....

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #16 poslato: 09, 10, 2009, 18:41:24 posle podne »
Imajte u vidu da mora biti bar 2 camca koji nisu vezani i koji obilaze oko skupa camaca da prati da li je sve u redu. Njihovi motori se ne gase i moraju biti bar 40ks ili neki gliser.
Jos jedna veoma vazna stavka.

NECETE DOBOTO DOZVOLU DA VOZITE NOCU

cak i sa policijskom pratnjom. Mi na Savi smo jedva izdejstvovali da idemo po mraku, ali samo zahvaljujuci tome sto nema ostalog recnog saobracaja. Ali Dunav, bogme ima gust saobracaj i nocu.

A sto se tice mehanicara, to obavezno i nesto rezervnih delova, a najvise filtera za gorivo.

Obavezno prijava policiji i znajte da cete uz njihovu dozvolu dobiti i njihovu pratnju kroz Srbiju. A kako cete prijaviti i dobiti pratnju kroz Rumuniju i Bugarsku, e to vec ne znam. Mozda bi moglo preko ambasada u BGD.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #17 poslato: 09, 10, 2009, 18:58:07 posle podne »
@giga imao si srece :) ai moramo da resimo problem alkohola u toku voznje, kao sto si tada imao srece mogao si i da nemas... ne kazem ja da je iko od nas alkos al upravo to sto si rekao i opisao ne bi smelo da se desi ....  jedno je kada smo na suvom ili na vezu pa uvek moze neko da dodje da pripomogne da se "gasoviti" prebaci na ladju ...

mozda i mozemo da izvucemo uzvodno recimo 16 sati dnevne voznje...

@zorter sto se srbije tice znamo i ko ce da nas obezbedjuje :)

da li su ta dva camca koji su kruzili obavezni ? bilo bi dobro da imamo redara makar jednog , ja mogu opet da organizujem crveni krst srbija da nas prati na srpskom delu regate a mislim da mogu preko nasih da obezbedim i bugare i rumune za prvu pomoc...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #18 poslato: 09, 10, 2009, 19:33:28 posle podne »
@kapetane

Ova dva camca nisu obavezna, ponekad i oni se zakace za konvoj ali su uvek u pripravnosti da mogu lako da se otkace i reaguju. Ali je pozeljno imati bar jednog redara koji kruzi mada je lakse sa dva pa svaki ima svoju "stranu" koju nadgleda. Njima je tako lakse. Naravno da cak u toku voznje mogu da se menjaju redari. Dva sata je jedan camac, druga dva sta je drugi, pa opet nakon nekog vremena je treci, pa opet prvi ....... Sve je stvar dogovora izvedju ucesnika. Znajte da ce biti prelazaka sa plovila na plovilo jer je inace dosadno ceo dan biti u istom drustvu na istom plovilu. Tada se i pije a i zapeva. Crveni krst moze da pomogne ali ipak morate imati svoje redare i u Srbiji i van nje. Nemojte se uzdati previse u ljude koji vas ne poznaju i ne rade taj posao kao deo ekipe vec iskljucivo profesionalno.
Sto se tice pojedinacnih incidenata, tipa kacenja za plovilo da bi se okupao, toga ce sigurno biti ako je lepo vreme, ali uvek neko to vidi i prati da se nesto ne desi. Gigu sam ja video da je upao u vodu i kad sam potrcao za njim jos dvojica su potrcali iako nisu znali sta je, ali su videli da je nesto ozbiljno. Znaci uvek se nadje neko ko je ne daj boze prvi pri ruci a ostali su videvsi zurbu,i moje brzo reagovanje, odmah shvatili da nekom mozda treba pomoc i priskacu ne znajuci i ne pitajuci sta je u pitanju. Tek kad smo ga ugledali iza tri camca zivog i citavog, objasnili smo njegovoj zeni i ekipi sta se desilo, inace da ga nismo videli bilo bi skakanje u vodu za njim a neko bi morao odmah da alarmira policajece za potragu i zaustavljanje tegljenja, bez objasnjenja sta se desilo. Iskljucivo povikom COVEK U VODI.
Najbolji cuvari svake regate su sami ucesnici.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #19 poslato: 09, 10, 2009, 21:32:20 posle podne »
znaci:
spust 15 dana
delta 5 dana
povratak 20 dana


kako god ga okrenes 40 dana...

a bre ima neplacenog, pa bolovanje i slicno...

Ma ljudi nemojte da se zamajavate, ako planirate da regata traje 40 dana, svesce se na tri camca. Ko bre moze da uzme 40 dana odmora u sezoni !? Drugo, za takvu egzibiciju treba kamara para, to jeste lepo za mastanje, ali tesko da je izvodljivo. Ja garantujem da je sve sto traje duze od 15 dana nemoguca misija.

Pozdrav,
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #20 poslato: 09, 10, 2009, 21:36:32 posle podne »
barba slazem se da je 40 dana mnogo ali toliko to traje ...
u svakom slucaju prvi deo regate je regata djerdap 2 a oni oji produzavaju idu nizvodno koji se vracaju vracaju se sa djerdapa 2 ili ranije

znaci spojicemo regate tako da svako moze da odredi svoju destinaciju

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #21 poslato: 09, 10, 2009, 21:54:11 posle podne »
To je odlicna ideja.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #22 poslato: 09, 10, 2009, 22:37:57 posle podne »
Malopre sam razgovarao sa jednim majorom pontonjerije i stvar stoji ovako.
aajedan ponton koji su vukli oni remorkeri (koji su 135 ks a ne 125) su teski prazni oko 7 tona. Znaci njih 2 plus kuhinja, oprema, stolovi, pice, hrana, 100 ljudi, je otprilike, 23-24 tone, plus ostala plovila, sve cca 130-150 tona. Ali je problem na Dunavu (po njegovim recima) duzina konvoja. Ako ima 20 camaca prosecne duzine 10m plus vezovi izmedju je oko 300m. Veoma je tesko upravljati konvojem ako nema pozadi ko da upravlja (zanosi u manevrima). Najbolja kombinacija je uzeti 3-4 pontona na kojima bi se posade druzile a plovila bila bocno privezana za pontone. Moze i dva tri plovila u paru i tako s obe strane. Jedino tako dva remorkera mogu da imaju upravljivost celim skupom. Inace je moguce iznajmiti od Vojske ceo taj tegleci sastav, ali ne znam cenu. Sve ostalo je neizvodljivo po potpunu sigurnost i bezbednost plovila. Oni to mogu sigurno u teritoriji Srbije a za van granica ovaj moj prijatelj ne zna kako je izvodivo sa dozvolama posto je u pitanju vojni sastav.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #23 poslato: 09, 10, 2009, 22:40:47 posle podne »
malo je komplikovano to sa remorkerima mada nije lose  ... mozda pre neka barza ili tanker...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #24 poslato: 09, 10, 2009, 22:49:54 posle podne »
Da, to je taj princip. Samo naci ko sme i moze da to izvede. :good:

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #25 poslato: 10, 10, 2009, 10:54:58 pre podne »
Kap, povratak mora biti tako organizovan da neka samohotka vuče sve čamce uzvodno 24 sata dnevno!!!
Brzinom od 6-7km/h trebaće nam 7 dana za 1000km. Ako postigne 10 km/h, onda bi stigli za 5 dana ili bi mogli da spavamo svaku noć po par sati bez buke motora. Ali i tako je 17-18 sati vožnje stvarno neki minimum koji se mora postići!!!

ja mogu kod ovih da nam sredima samo ne znam koliko je to isplativo...
http://ladjar.co.rs/galerija.html

Imajte u vidu da mora biti bar 2 camca koji nisu vezani i koji obilaze oko skupa camaca da prati da li je sve u redu. Njihovi motori se ne gase i moraju biti bar 40ks ili neki gliser.

imamo gliser, samo ko ce da ga vozi...ili na smenu...ako ja ne budem isao svakako imate gliser
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #26 poslato: 11, 10, 2009, 19:26:17 posle podne »
Evo ovako nove vesti....

Danas sam se raspitivao i ispostavilo se da ima par sahmohotki koje idu na relaciji BEOGRAD - DELTA (20 km uzvodno od delte)...  ono sto ce se svideti vecini je da od Delte do Beograda stizu za 6 dana.... ono sto mi se ne svidja jeste da voze 24/7... ako uracunamo prevodnice i slicna zeznaja izlazi da je prosecna brzina barze oko 10km na sat uzvodno sto ce reci da sam brod ide 13km (dunav + brzina) ...

ja bas nesto ne mogu na miru da spavam dok brod ide ...

kako kazu u tom slucaju bi se vezivali bocno do 10 brodica...

ovo bi se onda uklopilo  u 15 + 5 + 6 = 26 dana ili jedna godisnji odmor...

o ceni nismo pricali ali posto bi barza isla sa svojim tovarom cena bi bila niza...


captjerri vidi sa ladjarima koje su njihove cene

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #27 poslato: 11, 10, 2009, 20:01:57 posle podne »
Pa valjda bi u posadi čamaca koji krenu prema delti bilo barem po dva člana, onda bi dok samohotka brije na smenu moglo relativno mirno spavati.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #28 poslato: 11, 10, 2009, 20:14:05 posle podne »
Ja se na takvu samohotku ne bih kačio. Šta će se desiti ukoliko neki privezani čamac ili član regate zapadne u problem, upadne u vodu i sl??!
Mislite da će samohotka koja ima svoj tovar i termin isporuke stati za svaki problem?! Verovatnije je da će nas sve skupa otkačiti i produžiti bez nas!

Taj Kapetan i taj brod koji vuče regataše mora imati samo jedan zadatak na pameti- da sve regataše i njihove čamce zdrave i ispravne vrati do Beograda!
A to možemo očekivati jedino ako se tu napravi čvrst dogovor i ugovor, a i tada moramo paziti da se Kapetan i posada ne dohvate flaše i počnu da gađaju panjeve sa našim čamcima u vezu!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #29 poslato: 11, 10, 2009, 21:41:35 posle podne »
jeap mora po dva clana posade definitivno ... a i neka vrsta dezurstva da se obilaze ladje u toku noci ...

Sale naravno da ce biti posada koja nece da pravi frku a imacemo i ugovor sa njima sve sredjeno , znaci ne ide deogovor sa kapetanom vec sa vlasnikom