Autor Tema: Vodocistac  (Pročitano 2111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Vodocistac
« poslato: 16, 10, 2009, 22:23:34 posle podne »
nema veze sa ovom temom ali nisam znao gde da postavim sliku ove ladje. zortere,ovo je za nas :drinks:

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Vodocistac
« Odgovor #1 poslato: 16, 10, 2009, 22:45:52 posle podne »
evo moja fotografija sa sajma danas
ovo na sve lici osim na brod

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vodocistac
« Odgovor #2 poslato: 17, 10, 2009, 01:29:23 pre podne »
joj vidi kabinu, to samo za mrsave :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Vodocistac
« Odgovor #3 poslato: 17, 10, 2009, 01:45:52 pre podne »
ma nije bitan izgled,no funkcionalnost.koliko vidim to cudo moze da pokupi oko 15 kg djubreta bez da se podavi.a iz prakse se videlo da to obicno iako neko kupi ne koristi.VOLEO BIH DA NISAM U PRAVU

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Vodocistac
« Odgovor #4 poslato: 17, 10, 2009, 07:58:40 pre podne »
ma nije bitan izgled,no funkcionalnost.koliko vidim to cudo moze da pokupi oko 15 kg djubreta bez da se podavi.a iz prakse se videlo da to obicno iako neko kupi ne koristi.VOLEO BIH DA NISAM U PRAVU

nisi upravu :)
ne moze to da pokupi nista osim ako se otpad nalazi na sredini reke ili je toliko nagomilan da prdstavlja ostrvo...najvise otpada se sakupi izmedju splavova i obale kao i sa strane splava duz njegovog uzvodnog boka...u vecini slucaja tu jedva da moze camac da se zavuce a kamoli brodic...izmedju obale i splava nema sanse da prodje od sajli i sorpanja...upravljivost ovakvog plovila je nikakva jer su, zbog djubreta okrenuti plovci, tj. nema svans vec kosinu ka unutra, pa tako svaki plovak prihvati vodu mrdnes li volan malo na bilo koju stranu, sto cini upravljanje skoro nemogucim...slicno ovakvo plovilo, samo bez kabine, sa otvorenim komandim pultom ali identicnim plovcima proizvodi Pimi, od polietilena...vozio sam ga, jer dok smo mi skupljali otpad po reci, oni su "izbacili" cistac kod nas na trziste i ja sam mislio odmah da ga pazarim...testirao sam ga neko vreme i shvatio da nije ni za k...moguce da su ovi nesto promenili a da se ne vidi sa slike pa je efikasniji, bar sto se neke plovidbe tice ali svakako garantujem da ne moze da pridje otpadu tamo gde ga ima najvise...

drugo, mi smo svu sakupljenu PET ambalazu cuvali da bi na kraju jurili po gradu one mrezaste kontejnere jer niko nije hteo da dodje da preuzme otpad za reciklazu...cak jedno vreme nisam znao sta cu sa dzakovima punim PET-a pa sam ih dovlacio privremeno kuci u dvoriste, sto je naravno pocelo da smrdi i jedva se resih toga...dzaba sto jedna karika u lancu obavlja posao kad ostale ne rade nista...a bio sam vise puta na sastancima sa gradskom cistocom i skoro smo sve dogovorili, oni su hteli da nam izadju u susret i postave uz obalu osim kontejnera za PET i jedan veliki kontejner za sut gde bi se bacao ostali otpad, neupotrebljiv za reciklazu, sto bi oni jednom nedeljno odvozili...to je trabalo grad da placa ali bi oni to u pocetku radili o svom trosku...sve je bilo dogovoreno i uhapsise generalnog gradske cistoce...jbg...

a zanimljivo je da privatnu firmu koja se bavi reciklazom vodi covek (vlasnik) koji je takodje direktor drzavne agencije za reciklazu...naravno da je sukob interesa i da njih zanima samo lova....OK su ljudi ali osim praznih obecanja, nista nisu uradili konkretno sa rekom...trazili su da sakupimo odredjenu kolicinu, ne mogu da se setim koliko to bese ali znam da nam je trebalo oko dve nedelje da to sakupimo da bi poslali balirku i preuzeli otpad...samo sto mi nismo imali gde da skladistimo to...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Vodocistac
« Odgovor #5 poslato: 17, 10, 2009, 12:38:05 posle podne »
Nesto slicno je bilo na Perućcu da bi skupljalo nagomilan otpad oko hidroelektrane, a cini mi se i na zvornickom jezeru. Sto rece jerry, moze da radi samo dok je gomila velika da cini ostrvo, mada, bolje ista nego nista. A kad vise ne moze da pridje, onda su cuvari i ribari prilazili sa obicnim sikljama i rucno kupili ostatak. Na tekucim rekama, ovo plovilo, mislim da nema efekta ne ulazeci u problematiku upravljivosti i mesta odlaganja pokupljenog otpada. Da bi ovako nesto imalo efekta, moralo bi se prvo napraviti mesto, tipa neke uvale gde bi se ovo odlagalo ili pristana sa dizalicom koje bi podizalo pune koseve, praznilo pa vracalo na brod. Ne verujem da bi moglo da nosi neku tezinu, a svi smo svedoci sta sve pliva rekama, od zamrzivaca, frizidera, delova stabala, staklenih i PET flasa, kojekakvih burica i kanti, a to bi bilo nemoguce pokupiti ovakvim plovilom. To je moje misljenje.