Autor Tema: Uvoz polovnih motora  (Pročitano 18642 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Uvoz polovnih motora
« poslato: 16, 10, 2009, 15:21:17 posle podne »
Za desetak dana trebalo bi da budem u Austriji. Kako sam već u kontaktu sa nekim ljudima koji su preko interneta dali oglase za prodaju vanbrodskih motora, otišao sam jutros do carine da se raspitam šta mi je od papira potrebno da pokažem na granici da bih mogao da uvezem motor po povratku.

Ljubazni službenik Carine saslušao je pitanje i odgovorio pitanjem: "Da li imate u svom vlasništvu registrovan čamac?"
Odgovorio sam: "Ne. Kupujem motor, a u najkraćem roku nameravam da kupim i čamac."

Službenik: "Onda ne možete da uvezete motor za čamac!"

Nisam verovao da sam ga dobro čuo, ali odgovor je bio upravo takav - ko nema registrovan čamac u svom vlasništvu, ne može da uveze motor.

Posle kraće rasprave, dobio sam sledeće obrazloženje: "Ukoliko nemate čamac, a uvozite motor kao fizičko lice, postoji verovatnoća da motor prodate nekom trećem licu!"


Srbijooooo! Imali još negde u svetu ovakvih nebuloza?

Prijatelji, vi koji ste razmišljali o ovakvoj kombinaciji - razmislite još malo.
Naravno da ćemo opet morati da "bušimo" rupe u propisima i da "podmazujemo" ako želimo da neki dinar uštedimo, ali u takvoj državi živimo.

Srećna vam kupovina.
Ne zaboravite, prvo čamac, a zatim motor - i nemojte da bi neko prodao motor kasnije, a zadržao čamac, pa da ponovo uvozi neki drugi motor i pravi biznis! Bogaćenje je dozvoljeno samo odabranim članovima ovog društva.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
@
« Odgovor #1 poslato: 16, 10, 2009, 15:30:29 posle podne »
@LSI
imam kupljen camac sa papirima (racun i serijski broj briga)  RIB od 2,5 metara bez motora je ... ako hoces javi da ti dam papire o kupovini idi registruj uzmi plovidbenu posle ces mi ga prodati kada uvezes motor  i milina celo zezanje ne bi smelo da predje 50 evra u Pancevu, ja pokrivam registraciju a ti pokrij takse da se camac prebaci na mene i resio si problem ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #2 poslato: 16, 10, 2009, 15:32:33 posle podne »
Kapetane, hvala.
Rekoh ja - "bušićemo rupe"...

Čućemo se ako to bude neophodno. Lovim jednu Yamahu od 25 KS po ceni od 350 EURa. Ako nešto bude - eto nama zabave.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #3 poslato: 16, 10, 2009, 16:07:44 posle podne »
Znaci, ako posedujes camac u svom vlasnistvu, ne postoji verovatnoca da ga prodas trecem licu. Vrlo zanimljivo...  :this:

Ocigledno si pricao sa nekim moronom. Koliko ja znam u Srbiji nije zabranjeno preprodavati robu, ako se uredno placa porez.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #4 poslato: 16, 10, 2009, 16:18:39 posle podne »
mislim da to nema veze s mozgom.potreban je kupoprodajni ugovor i mozes da ga carinis.inace jamaha od 25ks za 350e.je cista fikcija.jesu kod nas precenjeni ali ni preko ne kostaju toliko.to je verovatno aukcija.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #5 poslato: 16, 10, 2009, 16:26:31 posle podne »
ako je 2T recimo 1990 godiste to je to ....

LSI ako ima nesto tipa Yamaha 25 4T  i ja sam ziantersovan , sacekam te na granici sa mojom plovidbenom :) pa udjemo sa dve plovidbene, dva pasosa  i dva motora..


@barba
u pravu je LSI za to, ja sam hteo da uvezem iz Bosne par motora ali sam naisao na isti odgovor, i ono sto je bitno jeste da na plovidbenu mozes da uvezes jedan motor u dve godine (tako nesto)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #6 poslato: 16, 10, 2009, 16:40:50 posle podne »
mislim da to nema veze s mozgom.potreban je kupoprodajni ugovor i mozes da ga carinis.

Potreban je račun o kupovini ili kupoprodajni ugovor. Ugovor može ali ne mora biti overen od strane notara (navodno "Bolje je ako postoji overa!").
Osnova za obračun poreza nije cena iz ugovora (računa) već cena iz kataloga koji koristi Carina, a tu je situacija kao i sa uvozom automobila - u zavisnosti od godišta proizvodnje, odredjuje se amortizovana cena na koju se plaća porez.

Da li je 350 realno ili fikcija ili se radi o aukciji - ne znam. Videću kad odem, ako ne bude prodato u medjuvremenu. Poslao sam mail čoveku, ali nije mi odgovorio.

KAPETANE,
Daj mi malo vremena da vidim šta možemo, pa ako bude prilika - uradićemo kako treba i kako mora.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #7 poslato: 16, 10, 2009, 17:45:47 posle podne »
   Ma pusti carinu.Kupi jedan mali gumenjak od tri metra,i tapni ga kad dodjes.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #8 poslato: 16, 10, 2009, 17:51:25 posle podne »
ni to nije lose :) moze motor da izadnje dzaba u tom slucaju znajuci cene gumenjaka u srbiji :)

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #9 poslato: 25, 10, 2009, 18:28:38 posle podne »
Kupis motor u Bosni i prebacis ga preko Drine. Jednostavnije. :smile:
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #10 poslato: 01, 12, 2009, 20:21:04 posle podne »
ako je 2T recimo 1990 godiste to je to ....

LSI ako ima nesto tipa Yamaha 25 4T  i ja sam ziantersovan , sacekam te na granici sa mojom plovidbenom :) pa udjemo sa dve plovidbene, dva pasosa  i dva motora..


@barba
u pravu je LSI za to, ja sam hteo da uvezem iz Bosne par motora ali sam naisao na isti odgovor, i ono sto je bitno jeste da na plovidbenu mozes da uvezes jedan motor u dve godine (tako nesto)
kakve si htio motore iz Bosne? pa zar nisu u Srbiji jeftiniji bar 2 puta  :aggressive:, gdje si nasao te motore predlozi meni da kupim ja za preprodaju  :yahoo:

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #11 poslato: 01, 12, 2009, 21:09:02 posle podne »
to nemogu da verujem, pa nije zabranjeno i ako hoces da prodas trecem licu. za auta vazi euro 3 ili tako nesto pa  ti prodaj posle kome hoces ako hoces. ja sam uvezao johnsona 6 ks , prijavio na granici, oni dali neki papir i da se javim spediciji (SM) i tamo platio 85 eura i to je to. kakav camac sad od jednom??

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #12 poslato: 01, 12, 2009, 21:28:44 posle podne »
kakve si htio motore iz Bosne? pa zar nisu u Srbiji jeftiniji bar 2 puta  :aggressive:, gdje si nasao te motore predlozi meni da kupim ja za preprodaju  :yahoo:

dosta nas kupuje motore kod Marinka u Bjeljini , jeftiniji je dosta od Beograda....

@Outboard evo i lsi pokusao i totalno druga prica...

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #13 poslato: 01, 12, 2009, 21:36:48 posle podne »
kakve si htio motore iz Bosne? pa zar nisu u Srbiji jeftiniji bar 2 puta  :aggressive:, gdje si nasao te motore predlozi meni da kupim ja za preprodaju  :yahoo:

dosta nas kupuje motore kod Marinka u Bjeljini , jeftiniji je dosta od Beograda....

@Outboard evo i lsi pokusao i totalno druga prica...
imal neki sajt gdje oglasava te motore ili samo onako ko ga zna :preved:

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Uvoz polovnih motora
« Odgovor #14 poslato: 01, 12, 2009, 21:42:36 posle podne »
kakve si htio motore iz Bosne? pa zar nisu u Srbiji jeftiniji bar 2 puta  :aggressive:, gdje si nasao te motore predlozi meni da kupim ja za preprodaju  :yahoo:

dosta nas kupuje motore kod Marinka u Bjeljini , jeftiniji je dosta od Beograda....

@Outboard evo i lsi pokusao i totalno druga prica...

kap ja nisam hteo da ga carinim ali me nisu pustili da udjem u drzavu sa njime ili da se vratim rekose, ja ajd da ga carinim kad vec moram i eto tako to ispade