Autor Tema: Kako spojiti lepo i donekle korisno  (Pročitano 2436 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Kako spojiti lepo i donekle korisno
« poslato: 15, 10, 2009, 12:22:35 posle podne »
Razmišljam kako spojiti lepo I korisno. Ovde smo nekoliko puta započinjali ovu temu kroz različite priče o poslu vezanim za vodu, turistički prevoz I čarter. Neki od nas koliko se sećam su I započinjali neku priču a drugi su I danas u njoj.

Ono što je sigurno da potencijala za ovako nešto ima sa druge strane iz priče o GSB čamcima jasno je da se navike ljudi sporo menjaju I da ovo baš ne ide kako je zamišljeno. Meni sa druge strane onako laički kada pogledam većina lađa koje rade prevoz, uključujući I brod Kovin, deluje da imaju solidnu popunjenost. E sad naravno to je subotom nedeljeom a šta sa ostalim danima, šta van sezone itd. Zato predpostavljam da ni jednom prevozniku ovo nije primarna aktivnost već pored broda ili dva ima I splav kafanu ili nešto slično.

Pričaju mi drugari da u Budipešti a bogami I lično sam video u Parizu I Amsterdamu gomilu plovnih objekata se koriste kao mini hosteli pa mi pade na pamet da bi nešto slično moglo I kod nas. Šta bi falilo posebno ako je lađa usidrena negde blizu grada a sama brod nudi sav potreban konfor. Ja bih lično uvek pre izabrao takav smeštaj nego hotel. Pored samog smeštaja bilo bi moguće organizovati I određene turističke ture. Šta mislite o ovome onako na blic imali ovde nekog prostora za ovako nešto I da li bi ovo moglo biti koliko toliko finasijski isplativo. 


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #1 poslato: 15, 10, 2009, 12:32:27 posle podne »
beograd ima frku sa smestajnim kapacitetima odavno..... mislim da bi bio veliki problem da se napravi Hotelski smestaj na brodu ali hostelski nije problem jer su zahtevi drasticno manji... sad treba videti kolik okosta brod koji moze da se pripremi za Hostel...

sto se RENT a BOAT varijanti tice , ima toga u Beogradu ali su svi u dilu znaci mito i korupcija, ne mozete da iznajmite svoj brod ukoliko drzavna agencija (da ne pominjem imena) ne uvrsti vas brod u ponudu, to jest uvrste ga oni ali ga ne nude jer imaju deal sa drugim vlasnicima da prvo idu njihova plovila....

razmisljao sam o ovome i to moze lepo da se razradi i u sezoni i van ali raditi sa nasim ljudima je mucenje...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #2 poslato: 15, 10, 2009, 12:36:18 posle podne »
Pre jedno mesec dana bilo je na RTS o prvom hostelu na vecem splavu na Savi. Moderno uredjen i stalno je pun, ali ne mogu da se setim lokacije, ali nije ovo dole
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #3 poslato: 15, 10, 2009, 12:49:12 posle podne »
u beogradu ima oko 5-6 hostela i to je idealna varijanta za plovne objekte, jer se drasticno stedi na prostoru ... mi koji bismo da se bavimo time nemamo plovne objekte :)

doduse problem sa hostelima je da svreman na vreme dolaze klinci koji se drogiraju pa stalno imate miliciju na vratu... moze se to srediti ali opet je iritirajuce.,.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #4 poslato: 15, 10, 2009, 12:51:37 posle podne »
Hm nije loš :preved:

Ima Arka Barka, predivan hostel na ušću, mislim da je dečko napravio mnogo dobar posao http://www.arkabarka.net/

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #5 poslato: 15, 10, 2009, 12:53:46 posle podne »
Jeste, mi smo mu nesto pomagali...decko je pare za to zaradio crtkajuci po atini u sezoni...ne treba tu nestomnogo para ali se jedva izborio za mesto...mada je ta lokacije u narodu poznata kao govnara, sam polozaj na uscu je fantastican za takvu delatnost...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #6 poslato: 15, 10, 2009, 13:03:38 posle podne »
Da, to je taj sto lepo radi. Ovih obicnih ima svuda, ali strancima je ovaj nacin mnogo interesantniji
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #7 poslato: 15, 10, 2009, 13:09:46 posle podne »
Da dečko deluje ok, stegao je i napravio priču, ne verujem da se od tog biznisa može obaogatiti ali barem je napravio lep biznis koji jednom postavljen sam sebe gradi, uz to verovatno nema krimi priče i sličnih tenzija. Bio ovde kod nas ona brodina na prodaju ispod pristaništa ali to je već milionska priča.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #8 poslato: 15, 10, 2009, 13:37:17 posle podne »
cene smestaja u hostelu su 10 evra pa na vise... to mu dodje bas lepa zaradica na mesecnom nivou ...

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #9 poslato: 15, 10, 2009, 20:08:27 posle podne »
nema krimi prica, sve je izgurao solo mada malo i na neki nacin koji se meni ne svidja, malo uvlacenjem ali svakako je uspeo bez pretnji, dzipova i sl...verovatno je jedini ili jedan od retkih...znam da je prvo postavio splav na usce kod bela viste pa su mu trazili da se relocira...pa je imao problema da dobije struju....sve u svemu, uz tesku muku je uspeo i nadam se da ce mu se trud uskoro potpuno isplatiti...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kako spojiti lepo i donekle korisno
« Odgovor #10 poslato: 15, 10, 2009, 21:52:01 posle podne »
I ja se nadam, mislim da je on potegao i neki kredit za započinjanje posla, tako da vareujem da mu nije lako ali stvarno bi voleo da uspe. Uostalom taj hostel traje a i to je pokazatelj uspešnosti.

Evo šta mi je ideja usput bih voleo da čujem šta mislite o tome da li bi bilo interesa za jedan da kažem mini hostel (kapaciteta oko 7-8 ljudi) koji bi se nalazio u brodiću koji bi trebalo da ima sve pogodnosti za život uključujući net, tuš kabinu i sl. Mislim na brodić veličine 12-15 m privezanog u nekoj od Beogradskih marina bilizu gradu. Mislim da bi smeštaj bio idelan za ekipe toje - četvoro ili više, koje su došle u BGD i ovde ostaju par dana a nemaju ili ne žele da plate paren smeštaj po hotelima. Usput ovo bi bio jedan neobičan način da se Beograd vidi i doživi, meni bi ovo bilo interesantno.