Autor Tema: Sljunkara kod Pancevakog Mosta  (Pročitano 9306 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« poslato: 15, 10, 2009, 00:11:28 pre podne »
Nisam uopste tehnolog, ali ova voda braon/sivo/crna, smrdljiva i okolis, pa neke cudne bube i komarci u Oktobru (slikano pre tri dana)...tamna prljava tekucina koja je u kubicima izvirala prosto iz zemlje ispod sljunkare kod pancevackog mosta i oticala u Dunav. Sve unaokolo ionako puno raznog otpada je imalo neki cudan malo jeziv izgled, valjda od te "jalovine". Probao sam da doznam o cemu se radi ali bezuspesno, Dunav se i dalje boji u nezivu braon boju.



« Poslednja izmena: 22, 12, 2009, 23:35:07 posle podne Kapetan »
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Sljunkara ko Pancevakog Mosta
« Odgovor #1 poslato: 15, 10, 2009, 00:35:59 pre podne »
verovatno se radi o kanalizaciji , cim ima buba i komaraca u oktobru znaci da se reazmnozavaju a to rade samo u toploj vodi ....

blaga jeza...

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #2 poslato: 15, 10, 2009, 12:59:08 posle podne »
a sto peskiraju pancevacki most i sve to lepo pada u Dunav sa sve toksicnim materijalima......i to sve radi Austrijska Alpina......

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #3 poslato: 15, 10, 2009, 14:08:07 posle podne »
da i dobro je da tu "nema" Alasa i pecarosa, e gosn Olivere...
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #4 poslato: 15, 10, 2009, 14:39:20 posle podne »
Ma sta se ljudi cudite i prozivate tog coveka koji je izgleda pao s Marsa kad u Srbiji ne funkcionise mnogo toga kada je uklanjanje-reciklaza otpada u pitanju.Meni samo nije jasna jedna stvar a to je zasto kod nas ne funkcionise otkup PET,staklene i can ambalaze kao npr kod Hrvata.

Letos sam bio tamo i mogu vam reci da se jedan komad ambalaze placa 0,5 kn (oko 6,5 din).Ljudi masovno pri odlasku u kupovinu ponesu sa sobom do 10 flasa,i kada treba da platis racun odbiju ti 5 kn (jedno pivo) od ukupne sume racuna.To mi se toliko svidelo da sam i ja pri svakom odlasku u ducan to isto radio.

Rezultat-i da hoces da trazis,ne mozes da nadjes nigde ni jednu bacenu flasu ili limenku ! Akod nas,uzas.

Bilo bi lepo kada bi recimo samo od toga krenuli a postrojenja za preciscavanje... to je izgleda neka daleka buducnost za nas,na zalost.

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #5 poslato: 15, 10, 2009, 15:03:11 posle podne »
A koga da prozivamo, pa on kao nesto reciklira...a otkup PET ambalaza kod nas "ne moze da zazivi" jer kako ce se preprodavati rakija ako nema coca cola ambalaze... sala naravno u Vojvodini barem imaju kontejnere za bacanje PET-a.  :drinks:
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #6 poslato: 15, 10, 2009, 15:11:31 posle podne »
mislim da ima neka fabrika ali samo secka, pa slaje dalje ... i to su organizovali cigancice da im skupljaju ...

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #7 poslato: 15, 10, 2009, 15:34:20 posle podne »
A koga da prozivamo, pa on kao nesto reciklira...a otkup PET ambalaza kod nas "ne moze da zazivi" jer kako ce se preprodavati rakija ako nema coca cola ambalaze... sala naravno u Vojvodini barem imaju kontejnere za bacanje PET-a.  :drinks:
Evo informacija iz prve ruke(govorim kao komunalac)
U Pancevu postoje kontejneri za PET ambalazu i to funkcionise.Problem sto ljudi i dalje nece da razvrstavaju smece pa veci deo zavrsi u smecu.Sakupljeni PET lagerujemo i kad se sakupi kolicina za sleper dolaze preradjivaci i otkupljuju isti.Vecina nasih korisnika se ponasa bahato i ne vodi racuna o selektivnom odlaganju smeca iako im je pruzena ta mogucnost.Iskreno se nadam da ce komunalna policija(kad zazivi) uspeti da preko dzepa edukuje narod i natera ga da se ponasa odgovorno prema planeti jer smo u protivnom prdnuli u chabar! :police:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #8 poslato: 15, 10, 2009, 18:22:48 posle podne »
Kod mene je drugi slucaj. Velika vecina PET ambalaze zavrsava u odvojenim kontejnerima koji se nakon praznjenja odnose na deponiju. A tu zavrsava sva PET ambalaza, jer niko nece da je odvozi ako nije balirana, posto je veoma lagana i kabasta a prevoz skup. Tako na nju pada velika kolicina prasine pa su te flase neupotrebljive za reciklazu. Ovo znam jer sam 8 godina radio reciklazu polietilena u sopstvenom preduzecu, na sopstvenim masinama, pa ako nemas liniju pranja, koja je veoma skupa, sve mozes baciti, jer nema sita koje ce zadrzati cestice prasine. Tako da narod i nije bas nevaspitan, vec oni koji proces treba da zavrse do kraja (citaj nasi direktori i gradski oci) nemaju pojma kako sve to funkcionise i sav gnev prebacuju na ljude koji se bave otkupom i reciklazom.

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #9 poslato: 16, 10, 2009, 00:30:20 pre podne »
zaboravio sam da dodam,imamo neku napravu za baliranje,tako da se znatno smanjuje zapremina i stane dosta u sleper........a sad sta dalje rade preradjivaci namem pojma.nisam upucen u tehnologiju prerade.moje je da sakupim,legerujem,presujem i prosledim dalje
« Poslednja izmena: 16, 10, 2009, 03:59:31 pre podne parigroz »

Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #10 poslato: 22, 12, 2009, 23:34:43 posle podne »
Nisam uopste tehnolog, ali ova voda braon/sivo/crna, smrdljiva i okolis, pa neke cudne bube i komarci u Oktobru (slikano pre tri dana)...tamna prljava tekucina koja je u kubicima izvirala prosto iz zemlje ispod sljunkare kod pancevackog mosta i oticala u Dunav. Sve unaokolo ionako puno raznog otpada je imalo neki cudan malo jeziv izgled, valjda od te "jalovine". Probao sam da doznam o cemu se radi ali bezuspesno, Dunav se i dalje boji u nezivu braon boju.






 Prilikom vadjenja šljunka iz reka pokupi se i dosta mulja, pa svaka šljunkara pere šljunak prilikom procesa separacije ( iliti prosejavanja narodski rečeno). Zato su obično i pozicionirane pokraj reka, zbog potrebe za većim količinama vode, a i lako je vrate nazad.
Nadam se da je i ovo sa slike taj slučaj, da vraćaju mulj u reku, mada mi je malo količina vode povelika!?
« Poslednja izmena: 22, 12, 2009, 23:34:21 posle podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sljunkara kod Pancevakog Mosta
« Odgovor #11 poslato: 22, 12, 2009, 23:35:31 posle podne »
ispravio sam video snimke....