Autor Tema: IMR DM 32 R  (Pročitano 2053 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
IMR DM 32 R
« poslato: 28, 04, 2023, 17:21:05 posle podne »
Pozdrav Nauticari!!!
Interesuje me da li ima neko iskustva sa brodskim motorom imr dm32 dva cilindra imam taj motor u brodu dimenzija 8x2.1m motor nije paljen 6 godina. Iz radoznalosti stavim akumulator i na zub upali. Zeleo bi savet sta da odradim na motoru da li generalnu ili neku vrstu servisa moje misljenje da bi trebala generalna radi sigurnosti buduce plovidbe. Da li moze neki savet iskusnih nauticara vezano za gde naci delove majstora.??? Ja sam iz indjije pa sad neki majstor u okolini bi dobro dosao. Hvala unapred 114 114
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: IMR DM 32 R
« Odgovor #1 poslato: 30, 04, 2023, 08:13:58 pre podne »
Pa sto bi radio generalnu ako motor radi i nema problema. Prvi korak je da se ustanovi sranje, da se pretresu svi elementi, od dovoda goriva do svakog creva, uraditi servis a videti kako se ponasa. Iznutrice za generalnu ili samo blago osvezenje radis kad za to postoji razlog a to sto je stajao godinama ne bi trebalo puno da te brine za te matore motore. Pustiga da odradi par sati na nekom laganom gasu pa vidi sta se desava. Usput prilicno sam siguran da je nekada kvalitet tih delova bio znatno bolji nego sto danas mozes da nadjes.

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: IMR DM 32 R
« Odgovor #2 poslato: 01, 05, 2023, 02:54:34 pre podne »


Pa sto bi radio generalnu...

Prvi korak je da se ustanovi sranje...


Pa ako se to ustanovi, generalna ne gine...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: IMR DM 32 R
« Odgovor #3 poslato: 01, 05, 2023, 06:12:59 pre podne »
Ako je upalio na zub, mislim da je kompresija dobra, a to znači da je daleko od generalne. Svaki mehaničar koji radi traktore ti može preštelovati ventile, proveriti dovod goriva, eventualno zameniti creva koja su možda od starosti natrula i to je to. Naravno, ulje i filteri, to se podrazumeva.
Delova ima, nisu ni skupi, npr. klip je 4.250 dinara ( https://www.traktor.rs/proizvod/klip-motora-dm-imr/ )  ali, ponavljam, mislim da si daleko od toga.
Neznam da li si proverio da ne curi voda jer u tim motorima ako se zimi ne ispusti voda iz svakog cilindra (postoje ispusne slavine), često dolazi do pucanja cilindra od mraza. Ako je to u redu, teraj i ne brini.
Zameni impeler na pumpi za vodu obavezno. To ako je brodska pumpa, ako je zatvoreni sistem nema potrebe, mada mislim da je pre brodska jer protokom vode za hladjenje motora on hladi i izduvnu granu.
Možda je najbolje da pozoveš nekoga ko se u to razume da ti sve lepo pregleda pa da na vodu izadješ opušteno.
Srećno  114