Autor Tema: Sta da radim?  (Pročitano 2069 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pikl cera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Sta da radim?
« poslato: 13, 03, 2023, 12:24:56 posle podne »
Pozdrav ljudi,treba mi mali savet posto sam malo neodlucan sto se ovog tice.

Trebam uskoro da pravim novi metalni camac i posto po novom zakonu sve camce prave od 3mm ja bih uzeo camac 5.8m i 1.25 u patosu,sad samo nisam siguran da li da idem na stranice 50cm ili 62cm?Camac bi se cesto prenosio i dotatni teret nisam siguran koliko bi ustedeo na tezini kracim stranicama i ako izbacim prednju ostavu a cesto koristim i vesla.Camac bi terao tohatsu 9.8 za sad ima standardnu elisu ali planiram da uzmem najteretniju za njega.Camac u ovim dimenzijama sa stanicama 62cm i prednjom ostavom bi imao 580kg.Sta bi ste vi uradili?Hvala...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sta da radim?
« Odgovor #1 poslato: 13, 03, 2023, 15:43:38 posle podne »
Рекли сте да би се чамац често преносио али нисте рекли где, на којој води би се возио. На мирној води или на Дунаву, на пример.
Верујем да је већа безбедност у чамцу са вишим страницама. Зато бих увек изабрао радије висину бочне стране од 62 него од 50 центиметара.

Али на нешто бих хтео да вам скренем пажњу - колика год била висина странице чамца, пре него што почнете да га правите, потребно је да одете у надлежну капетанију и пријавите "самоградњу". Тако ћете касније избећи проблеме око регистрације.

Van mreže pikl cera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta da radim?
« Odgovor #2 poslato: 13, 03, 2023, 18:07:01 posle podne »
Camac ide na Dunav, nebi ga nigde prenosio vec bi nosio teret cesto njim po svemu sudeci nece skoro iz vode posle porinuca.

U kapetaniji u Velikom Gradistu su mi rekli da samogradnja vise nije moguca ni uz regularan projekat.Da bi se nov camac registrovao mora da je ceo 3mm i da se gradi kod onih koji imaju odobrenje od uprave brodova tj. koji su sa njima u dilu svega 4 iz cele Srbije za metalne i 2 za aluminijumske camce a drveni i ako je deo tradicije visevekovne na Dunavu ne moze da se registruju.