Autor Tema: Krstarenje i kampovanje u malim jedrilicama bez kabine  (Pročitano 2082 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Krstarenje i kampovanje u malim jedrilicama bez kabine
« poslato: 15, 11, 2022, 07:52:59 pre podne »
Pošto se povela tema o jedrenju u Grčkoj, evo da priložim jedan klasik od Rogera Barnsa na tu temu.

The Dinghy Cruising Companion: Tales and Advice from Sailing a Small Open Boat



English | 2014 | ISBN: 1408179164 | 256 Pages | EPUB | 30 MB

http://longfiles.com/tt2ksv3yluav/The_Dinghy_Cruising_Companion_Tales_and_Advice_from_Sailing_a_Small_Open_Boat.epub.html

Imate i njegov kanal na YT na istu temu:

https://www.youtube.com/@RogerRoving

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Krstarenje i kampovanje u malim jedrilicama bez kabine
« Odgovor #1 poslato: 15, 11, 2022, 20:57:34 posle podne »
Znam za ovog tipa. Inace mi se jako svidja ovo sa malim brodom. Cak sam se mislio da nabavim jedan takav camac, razmišljao sam i da pravim...Ipak za sad nista od toga, suviše imam obaveza oko jedrilice koju sad imam. A od mog prvobitnog plana  da jedrilica bude sto jednostavnija sa minimum opreme,slabo je sta ostalo. Sve zivo smo ugradili, ali kako provodim dosta vremena leti na brodu , sve sa malom decom nije moglo drugačije.
Ako resim da ostavljam brod na moru da zimuje, bilo bi dobro da za Beograd nabavina neku takvu jedrilicu, ali potrebna je i prikolica i bez u marini i sve redom, kao veli brod..
Koliki je vas camac?

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Krstarenje i kampovanje u malim jedrilicama bez kabine
« Odgovor #2 poslato: 15, 11, 2022, 22:54:32 posle podne »
Radi se o Voolksbootu 480, nešto kao Volkswagenu na vodi, narodnom čamcu za porodično jedrenje vikendom. Samo što nije nemački nego holandski projekat.

Evo ovde su specifikacije:
http://volksboot480.nl/index681a.html?id=1

ima je mnogo i na YT, na primer:




Možete kucati i VB jolle u YT.

Nego u pravu ste potpuno, i tako mala jedrilica zahteva isto vez u marini, prikolicu, razne petljancije, itd. Ali ipak ima i velikih prednosti jer ste mnogo lakši i mobilniji, posebno kod spuštanja u vodu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Krstarenje i kampovanje u malim jedrilicama bez kabine
« Odgovor #3 poslato: 16, 11, 2022, 21:12:28 posle podne »
E pogledao sam jos juce, e super je brod. Bas mi se svidja. Gledao sam i ponudu ima ih po Holandiji , sve sa prikolicom.
Verujem da lepo i jedri, svidja mi se sto je sirok i ima ovaj roll prednje jedro.
Probao sam da jedrim na nakon malom elanu pre par godina ,taj elan moze na krov auta da se stavi ,verovatno, nije mi se svidelo, Jako je nestabilan, Ovaj brod mi deluje potpuno drugačije ,Cini mi se da sam video dva takva ne nekom jezerceta kod bele crkve.
Ranije sam jedrio na laseru pa mi nisu male jedrilice nepoznate.

Van mreže micko67

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • www.mojaladja.com
    • compromis 720
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: grocka
  • Veličina: 7.2 m
Odg: Krstarenje i kampovanje u malim jedrilicama bez kabine
« Odgovor #4 poslato: 17, 11, 2022, 22:21:25 posle podne »
ja od malih nogu vozim elan 425 , kopija lasera ali po jezeru i nosio sam je na krovu od kola vise puta na more , ali za reku bez motora nije . iso sam jednom na dva dana i sve stvari su bile mokre . sa compromisom planiram da prodjem do djerdapa dole i uzvodno bar do novog sada .  danas sam skinuo jedra ali bi voleo da se mi koi volimo jedrenje vidimo i licno upoznamo .