Autor Tema: Jedrenje u Grčkoj  (Pročitano 5549 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #15 poslato: 26, 10, 2022, 06:51:26 pre podne »
Нису га наплашили , ти људи раде превоз пловила преко целе сезоне , уопште нису помињали ширину него комплетна дужина возило плус пловило на њему са чизмом на крају , лимит 11, 5 м . Не знам кад си ишао задњи пут у Грчку то важи у Македонији од прошле године .
Сад да ли ће да их хапсе ја то не знам , да ја не би исправљао вепру ону ствар идем мало дужим путем , не плаћам 2 зелена картона , нема стајања на наплатним рампама и сад је пут бољи него преко северне Македоније .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: 26, 10, 2022, 09:07:59 pre podne Mornar u kanalu »

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #16 poslato: 27, 10, 2022, 00:01:32 pre podne »
Idem svake godine preko Makedonije i zaustavljali su me u Makedoniji policajci. Prošle godine..samo su proveravali da li imam be kategoriju vozačke dozvole.Mozda ima veze sa tim.znam da je granica 3,5tone ukupno, to je uvek bila granica.
Ako je tačno 11 ,5m onda ne sme da se vuče ni kamp prikolica od 6 m .
Nisam išao preko Bugarske odavno, a sa brodom nikad.Nije to mnogo dalji put, moga bih da probam, posebno sto me nervira gužva na granicama.ove sezone je stalno bila gužva.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #17 poslato: 27, 10, 2022, 13:23:12 posle podne »
Jeeedrrreenjeee u Grrrčkooooj  k5 k5 k5

Može ovako:


a može i ovako


Samo da je jedrenje i da je u Grčkoj.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #18 poslato: 27, 10, 2022, 16:55:11 posle podne »
Dobro je da je neko postavio temu

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #19 poslato: 27, 10, 2022, 17:03:18 posle podne »
Evo nas

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #20 poslato: 27, 10, 2022, 17:04:34 posle podne »
Ja jedva postavim po neku sliku,a snimak nema sanse

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #21 poslato: 07, 11, 2022, 22:03:44 posle podne »
Pratim!

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #22 poslato: 12, 11, 2022, 19:16:53 posle podne »
Pozdrav svima!
Evo i ja da podelim neko moje iskustvo sa Sitonije koje ce se malo razlikaovati...Dole drzim jedrilicu i od ove godine
to dobro funkcinise jer moguce je porinuti i izvuci jedrilicu sa vecim gazom, kod mene je to 1,25m. Nakon 4 godine pauze,
zbog niza losih okolnosti sin i ja smo sa nestrpljenjem docekali ovo leto,krenuli iz Nemacke, 2-3 dana se zadrzali u Srbiji i najzad stigli do Grcke.
Uz ogromnu pomoc Neptuna i Pece spremili smo brod i zaplovili...Bilo je sitnijih tehnickih problema ali resavalo se taj prvi dan na vodi, kao npr.
to da je Neptun od stare brodske solje napravio "originalni japanski" deo za vanbrodsku Hondu. Postavicu i sliku kad pronadjem.
Posle loseg sna prve noci ujutru mi se u grudima javilo pecenje, grebanje...Nisam ukapirao o cemu se radi pa sam gumenjakom doveslao do obale Dijaporosa
 gde su Milos i Neptun pijuckali jutarnju rakiju i kafu. Uzmem i ja jednu i bi bolje...Onda da bi bilo jos "bolje" cimnem jos dve. Vratim se na brod ali
onda krece sve losije...Neptun me gumenjakom prvo vozi do kola koja su ostala na plazi, odatle do bolnice u Agios Nikolaus-u gde su posle ekg-a videli da
je u pitanju infarkt. Onda prebacivanje kolima hitne pomoci do Poligiros-a...Neptun ih prati...Tu dobijem 2-3 leka koja su mi spasila zivot ali moram odmah
na koronografiju u Solun. Sad da ne duzim mnogo oko tih medicinskih stvari ali su mi u privatnoj klinici to isto vece uradili koronografiju, stavili 2 stenta
i posle 4 dana otpustili iz bolnice...Posle 10 dana sam avionom u organizaciji osiguranja prebacen u Nemacku a auto je isto preko osiguranja slepom stigao mesec
dana kasnije.E sad, ta sjajna ekipa dole o kojoj je vec pisano je raspremila brod, uz pomoc grka stavila na prikolicu i ostavila na dalje cuvanje. To je prvo
sto sam hteo, da ne znam ni sam kojim recima zahvalim svima koji su pomogli da sve na kraju ispadne dobro koliko god je to moguce...Hvala,hvala svima!!!
Drugo, mozda da svi koji plove razmisle o mogucim slicnim problemima...Da li imate odgovarajuce zdrastveno osiguranje, koje npr pokriva privatne klinike
jer u Grckoj drzavnoj bolnici nije pozeljno leciti se...proveo sam posle 2-3 dana, kad pomislim samo nije mi dobro, verujte.
Eto tako, ostajte zdravo!

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #23 poslato: 14, 11, 2022, 13:10:59 posle podne »
Pozdrav, jedriličari! Popalili ste sad i mene da najzad odem na Sitoniju i odvučem jedrilicu tamo.  thumbup Interesuje me, gde jedrite uglavnom, koja je to akvatorija, u tom zalivu oko Vurvurua? I gde vam je obično baza? Naša jedrilica nema kabinu pa uvek kombinujemo sa nekim kampom ali znamo i da prebacimo šator preko buma, pa kad je lepo da prespavamo na palubi. I naravno više volimo priobalne vode i zaštićene zalive.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #24 poslato: 14, 11, 2022, 13:17:27 posle podne »
Pozdrav svima!
Evo i ja da podelim neko moje iskustvo sa Sitonije koje ce se malo razlikaovati...Dole drzim jedrilicu i od ove godine
to dobro funkcinise jer moguce je porinuti i izvuci jedrilicu sa vecim gazom, kod mene je to 1,25m. Nakon 4 godine pauze,
zbog niza losih okolnosti sin i ja smo sa nestrpljenjem docekali ovo leto,krenuli iz Nemacke, 2-3 dana se zadrzali u Srbiji i najzad stigli do Grcke.
Uz ogromnu pomoc Neptuna i Pece spremili smo brod i zaplovili...Bilo je sitnijih tehnickih problema ali resavalo se taj prvi dan na vodi, kao npr.
to da je Neptun od stare brodske solje napravio "originalni japanski" deo za vanbrodsku Hondu. Postavicu i sliku kad pronadjem.
Posle loseg sna prve noci ujutru mi se u grudima javilo pecenje, grebanje...Nisam ukapirao o cemu se radi pa sam gumenjakom doveslao do obale Dijaporosa
 gde su Milos i Neptun pijuckali jutarnju rakiju i kafu. Uzmem i ja jednu i bi bolje...Onda da bi bilo jos "bolje" cimnem jos dve. Vratim se na brod ali
onda krece sve losije...Neptun me gumenjakom prvo vozi do kola koja su ostala na plazi, odatle do bolnice u Agios Nikolaus-u gde su posle ekg-a videli da
je u pitanju infarkt. Onda prebacivanje kolima hitne pomoci do Poligiros-a...Neptun ih prati...Tu dobijem 2-3 leka koja su mi spasila zivot ali moram odmah
na koronografiju u Solun. Sad da ne duzim mnogo oko tih medicinskih stvari ali su mi u privatnoj klinici to isto vece uradili koronografiju, stavili 2 stenta
i posle 4 dana otpustili iz bolnice...Posle 10 dana sam avionom u organizaciji osiguranja prebacen u Nemacku a auto je isto preko osiguranja slepom stigao mesec
dana kasnije.E sad, ta sjajna ekipa dole o kojoj je vec pisano je raspremila brod, uz pomoc grka stavila na prikolicu i ostavila na dalje cuvanje. To je prvo
sto sam hteo, da ne znam ni sam kojim recima zahvalim svima koji su pomogli da sve na kraju ispadne dobro koliko god je to moguce...Hvala,hvala svima!!!
Drugo, mozda da svi koji plove razmisle o mogucim slicnim problemima...Da li imate odgovarajuce zdrastveno osiguranje, koje npr pokriva privatne klinike
jer u Grckoj drzavnoj bolnici nije pozeljno leciti se...proveo sam posle 2-3 dana, kad pomislim samo nije mi dobro, verujte.
Eto tako, ostajte zdravo!

Uh kakva prica Zole, nadam se da si sad dobro?!
Svaka cast tvojim prijateljima na solidarnosti da sve organizuju oko broda, iako je nautika poznata po solidarnosti opet...tek se u takvim situacijama vidi ko je kakav.

Hvala ti sto si podelio svoju pricu sa nama, jer verovatno cesce razmisljamo da li ce nas motor izdati, nego zdravlje...  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #25 poslato: 14, 11, 2022, 17:35:28 posle podne »
Pozdrav, jedriličari! Popalili ste sad i mene da najzad odem na Sitoniju i odvučem jedrilicu tamo.  thumbup Interesuje me, gde jedrite uglavnom, koja je to akvatorija, u tom zalivu oko Vurvurua? I gde vam je obično baza? Naša jedrilica nema kabinu pa uvek kombinujemo sa nekim kampom ali znamo i da prebacimo šator preko buma, pa kad je lepo da prespavamo na palubi. I naravno više volimo priobalne vode i zaštićene zalive.
Za takav brod je Diaporos idealan.
Nema nikakvih opasnosti u zalivu,a teren oko diaporosa je veliki...
Kamp se moze postaviti na ostrvu. Upoznao sam pre par godina ekipu iz Novog sada koji imaju camac i kampuju na ostrvu. Treba samo naci dobro mesto, a da nije neko zauzeo. Tamo je stalno toplo pa nema nikakvih problema da se spava na camci sa trendom .
Dosta Grka tako porvode vreme odmora, spavaju u onim gumenjacima vecim koji napred imaju kao trendu, izgledaju kao papuca.
A teren za jedrenje je dobar. Oko diaporosa je bas lepo i pitomo,a jedrimo naravno i dalje . Cesto predajemo na  Amuljani na par dana, niz Sitoniji ima dobrih mesta. Oko prsta, neki prelaze i na sporade preko otvorenog.
Ako se ta jedrilica moze izvuci na plazu bez neke vece muke za nocenje bez brige od talasa, to bi bilo savršeno..
Ipak je na Sitoniji,a i inace u Grckoj malo veci razmak izmedju sigurnih sidrišta i lucica nego na Jadranu. Pa cesto mora da se racunaj na nekoliko sati plovidbe da bi se sklonio..
Ali jedrilica koju je moguće izvuci na pesak je savršeno rešenje. Plaza ima koliko pozelis ,divljih poludivljih gde se slobodno kampuje.
Za takvu malu jedrilici je teren oko diaporosa sasvim dovoljan i skroz siguran, nema potrebe da se ide dalje.
Ja cu verovatno dole biti najveći deo leta sledeće godine pa ako dolazite možemo se dogovoriti za potrebnu pomoć..

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #26 poslato: 14, 11, 2022, 17:39:02 posle podne »
Ovo za izvlačenje na pesak se odnosi ako se na primer krene negde dalje, za prostor oko Diaporosa nema potrebe za tim tamo ima sigurnih zaliva koliko pozelis.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #27 poslato: 14, 11, 2022, 19:52:24 posle podne »
Odmah da se ogradim da nisam jedrio pa sa te strane nisam merodavan ali sam sa mojim (bivsim) camcem provodio dosta vremena u uvalama na potezu Porto Carras - Porto Koufo. Tu ima puno uvala koje dobro stite od vetrova a u jednoj uvali (https://goo.gl/maps/9vi1VbmtWaR32CAp7) postoji i staro molo ostalo od starog Porto Carrasa gde je moguce vezati camac a sam Porto Koufo je prirodan zaklon za camce.

P.S. Preporucujem i Tavernu Panos (https://goo.gl/maps/ykZqbYAnW2Qkp14r7) koja ima svoj molo gde se moze pristati i otici na odlicnu hranu  ok

 hi

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #28 poslato: 14, 11, 2022, 21:27:01 posle podne »
Neptune, hvala puno, skroz sam pečen. Nego gde ostavljate automobil i prikolicu i koje vam je najčešće sidrište na Diaporosu? Ako nam se poklope termini, sigurno ćemo se videti.

Da, naša jedrilica se može lepo nasukati na peščanu plažu, možda se može i malo izvući ako ima više ljudi da pomogne, ali dovoljno je i to nasukavanje ako nisu veliki talasi.Malo sad izbegavamo spavanje na palubi, dobro u potpalublju... imamo lep šator, koji ide preko buma, jer sam se jednom po nekom nevremenu baš uplašio od udara groma u jarbol! A bili smo najviša tačka na reci. Komforan šator za 4 osobe kad su samo dve osobe u njemu je milina i ne zauzima mnogo mesta u vreći.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #29 poslato: 15, 11, 2022, 00:01:15 pre podne »
Na diaporosa moze da se bira uvala. Stvarno je idealno za mali camac. To je nekako odvojeno od otvorenog mora, pa u zalivu izmedju ostrva i kopna koji je dugačak nekoliko kilometara gotovo da je sve bezbedno.A ako nije jak vetar slobodno se izlazi van zaliva i obilazi okolina.
Sto se tice ostavljanja prikolice i auta nema problema. Mi spustimo jedrilice u blizini kampa Rea, tu ima suva marina i oni cuvaju prikolice, oni nam i spuste brod posto nas brod nema sanse da porinemo sami. Auto ja ostavljam tu u blizini te suve marine.nadjem neki hlad..a ima i neko mesto bas u vurvuruu gde moze da se ostavi auto i prikolica..Nije bilo nikad problema oko toga. Ako se ostavlja prikolica na parkingu možda nije lose da se zaključa za drvo...
U vurvuruu ima par prodavnica ,benzinska pumpa, riba od ove godine nema da se kupi ,pa ako ne lovite sami, mora da se ide do Ormos panagiasa.7-8km. autom ili camcem. Početak avgusta je bas velika gužva, Grci onda navale, bude gužva na vodi posebno vikendom,a i mesta  za divlje kampovanje se popune, bar ona dobra gde ima hlada, pa je verovatno idealno u julu.
Taj kamp Rea je ok,ako zelite da budete u kampu.bas je na obali i moze da se drži camac u vodi ispred.
A baza je kako kad, uglavnom se negde grupise ekipa pa sad neki tu budu duze, neki isplove na po nekoliko dana pa se vrate..obicno uvale naspram vurvurua na diaporosa. Ja postavim tamo i jedan bez sa vecim sidrom, pa ko ide u bg. na neko vreme tu ostavi brod.
Sve u svemu ako imate prikolicu i jedrilicu stvarno nema razloga da ne dodjete , a neko ce sigurno biti dole od ekipe iz srb.posto neki ostaju bas celo leto.