Autor Tema: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka  (Pročitano 1777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NenadB

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« poslato: 19, 09, 2022, 09:49:57 pre podne »
Poštovani članovi foruma, 
živim u Beogradu i smatram da beogradjani koji ne plove Savom i Dunavom mnogo propuštaju, jer život pored dve reke je istinsko prirodno bogatstvo koje imaju samo retki gradovi. Nisam nikada vozio čamac, ali odavno imam tu želju. Nedavno sam položio za dozvolu za upravljanjem čamcem i sada tražim način da krenem sa praktičnim delom. Nemam svoj čamac i zato bih ga iznajmio za prve sate vožnje. Pozvao sam nekoliko brojeva telefona i dobio preporuku da se za iznajmljivanje čamca i praktičnu obuku javim na vaš (od sada i na moj) forum. Da li me možete posavetovati ili preporučiti nekoga a0335 ko bi bio voljan da mi iznajmi čamac i zajedno da vozimo kako bih na taj način dobio prvo iskustvo vožnje? Unapred vam zahvaljujem.
Nenad.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« Odgovor #1 poslato: 19, 09, 2022, 10:23:31 pre podne »
НенадеБ, желим вам добродошлицу на наш форум.
Надам се да ће вам неко од колега наутичара помоћи да остварите своје намере.

Мислим да је лепо што размишљате о безбедности и покушавате да стекнете потребно искуство у друштву неког искуснијег наутичара.
Из искуства знам да је много нас прво купило чамац, онда, наврат-нанос, дошло до дозволе за УМЧ и отиснуло се од обале без готово никаквог искуства. Данас, кад размишљам о том времену, срећан сам што ми се није догодило ништа озбиљније на води а вода, посебно Дунав, крије много тајни и опасности.

Тренутно није лепо време али надам се да ће ове јесени бити бар неки леп и топао дан а и ако не буде - нова сезона је пред вама. Обиђите привезишта у Београду, упознајте људе... Све ће то доћи само по себи.


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« Odgovor #2 poslato: 19, 09, 2022, 14:21:47 posle podne »
Pozdrav Nenade,

Dobrodošlica i sa moje strane. Kao što je LSI napomenuo, kod nas stvari idu obrnutim redom, ali šta je tu je. Bitno je "osposobiti se"...

Ukoliko ti NS nije daleko, javi se pa ćemo ostalo dogovoriti.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« Odgovor #3 poslato: 19, 09, 2022, 14:53:46 posle podne »
Nenade dobrodošao!  114

Mislim da si ti prvi član koji se javio sa ovakvom molbom koja je skroz na mestu. Ja bih ti vrlo rado pomogao, ali verujem da tebe za početak zanima upravljanje otvorenim čamcem i vanbrodskim motorom?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže NenadB

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« Odgovor #4 poslato: 20, 09, 2022, 14:30:04 posle podne »
Poštovani LSI, Kabe, Bakara,

drago mi je da sam vas ugodno iznenadio. Siguran sam da ima puno ljudi koji ne znaju kako krenuti i postati "Brodski mali", a razmišljam da svoje iskustvo i korake koje poduzimam zapišem u jednu reportažu koja će biti i drugima za nauk. LSI, Kabe, Bakara, hvala vam za vaš komentar sada razmišljam da vam se javim sa privatnom porukom. Novi Sad nije daleko 25648 :) Svakako bih poslušao savet i obišao privezišta u Beogradu i javio se ljudima. Hvala vam puno. Nenad

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« Odgovor #5 poslato: 27, 09, 2022, 13:10:58 posle podne »
Može i ovako. Pogledaš koje marine imaju čamce na bovama. Svaka ta marina ima čuvare koji prevoze korisnike marina od obale do svojih čamaca. Recimo imaš na Zemunskom keju: Stari šlep, i gore uzvorno još dva takva kluba. Prošetaš do njih, upoznaš se sa čuvarima. Objasniš koje su ti želje i pitaš da li možeš povremeno doći kod njih i videti kako oni upravljaju čamcima, pitati za neki savet. Posmatranjem i pravim pitanjima uz nekog ko zna kako se nešto radi možeš dosta naučiti. Verujem da ćeš tamo upoznati i nekog od čamdžija koji će ti dati da uz njega  i sam malo dohvatiš ručicu motora i ploviš. Kad naučiš da ploviš "NA RUČICU" onda ako jednog dana budeš imao čamac sa drugačijim upravljanjem sve će ti bidi lakše.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Iznajmljivanje čamca i praktična obuka
« Odgovor #6 poslato: 27, 09, 2022, 14:27:22 posle podne »
Nenade,
Ja ovih dana vadim svoj camac, ali ako ti nije kasno da na prolece, kada spustim ponovo camac, dodjes do Slankamena, rado cu te provozati ili dati da vozis, te da se tako iz prve ruke upoznas sa Dunavom, uscem Tise u Dunav i samom Tisom.