Opšta...Tu smo... > Stigao sam !!!

Staronovi član 😀

(1/2) > >>

nikolacube:
Pozdrav, ja sam Nikola iz Beograda.

Davno sam napravio profil ovde, ali cisto iz ljubavi, nisam imao nikakva pitanja...

Nov sam u ovoj priči, ali sam veliki ljubitelj vode i same prirode

Dugo planiram da priustim sebi gumenjak, sa kojim cu obilaziti plaze na moru, i naravno neke voznje po rekama, ali zbog finansiske situacije to nisam mogao ranije.

Pre svega, camac bih transportovao autom, vozim velikog karavana i imam veliki krovni kofer.

Dugo pratim Honwave T40, i neki 4t motor od 6ps.
To je za pocetak zbog transporta, a kasnije ce verovatno doci i veci motor.

Svakako sam ovde dosao da se posavetujem sa vama o svemu, tako da cu otvoriti neku pricu na ovu temu.

I da ne zaboravim... Da me spojite sa nekim gde mogu da polazem za camac u Beogradu 😀

Svako dobro, i ugodan vikend  114

srsa:
Dobro došao. 114

vaca:
Dobrodošao

Što se polaganja tiče, koliko znam može samo u Kapetaniji
Meni su čak rekli da može samo u matičnoj (onoj koja pokriva tvoje mesto prebivališta) ali sam naknadno čuo da su neki polagali i u Pančevu a da su iz BG
Odeš u Kapetaniju, pokupiš žiro račune za uplatnice, uradiš zdravstveni pregled, učiš malo i to je to
Literatura je obično Zakon o plovidbi, mada sam ja nalazio na netu još neke korisne informacije
Meni je jedan bivši kapetan nudio da me sprema i priča mu je ok ali to košta oko 100€ + sve ono što ide Kapetaniji i lekarski (što je oko 7000 din bilo prošle godine), tako da sam se ja odlučio da sam probam i uspeo sam da položim.
Ako te interesuje, mogu ti proslediti broj kapetana

marek:
Dobrodosao,

Sto se tice honwave t40 on je najsiri i najveci sto znaci da u manji auto ne moze da stane po sirini vec po duzini i da obaras sedista. 6ks je mali za njega, gledaj nesto vece ili ostani oko 3.5m sa camcem i 6ks motor.

U svakom slucaju ovih dana je prava prilika da ce se pojaviti nesto sto ti je interesantno pa je iskoristi.

nikolacube:

--- Citat: vaca  11, 09, 2022, 12:43:42 posle podne ---Dobrodošao

Što se polaganja tiče, koliko znam može samo u Kapetaniji
Meni su čak rekli da može samo u matičnoj (onoj koja pokriva tvoje mesto prebivališta) ali sam naknadno čuo da su neki polagali i u Pančevu a da su iz BG
Odeš u Kapetaniju, pokupiš žiro račune za uplatnice, uradiš zdravstveni pregled, učiš malo i to je to
Literatura je obično Zakon o plovidbi, mada sam ja nalazio na netu još neke korisne informacije
Meni je jedan bivši kapetan nudio da me sprema i priča mu je ok ali to košta oko 100€ + sve ono što ide Kapetaniji i lekarski (što je oko 7000 din bilo prošle godine), tako da sam se ja odlučio da sam probam i uspeo sam da položim.
Ako te interesuje, mogu ti proslediti broj kapetana

--- Kraj citata ---

Hvala na odgovoru.
Moze broj, pa da vidim da dogovorim za decembar, ako imaju termine.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju