Autor Tema: Staronovi član 😀  (Pročitano 1995 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Staronovi član 😀
« poslato: 11, 09, 2022, 10:33:09 pre podne »
Pozdrav, ja sam Nikola iz Beograda.

Davno sam napravio profil ovde, ali cisto iz ljubavi, nisam imao nikakva pitanja...

Nov sam u ovoj priči, ali sam veliki ljubitelj vode i same prirode

Dugo planiram da priustim sebi gumenjak, sa kojim cu obilaziti plaze na moru, i naravno neke voznje po rekama, ali zbog finansiske situacije to nisam mogao ranije.

Pre svega, camac bih transportovao autom, vozim velikog karavana i imam veliki krovni kofer.

Dugo pratim Honwave T40, i neki 4t motor od 6ps.
To je za pocetak zbog transporta, a kasnije ce verovatno doci i veci motor.

Svakako sam ovde dosao da se posavetujem sa vama o svemu, tako da cu otvoriti neku pricu na ovu temu.

I da ne zaboravim... Da me spojite sa nekim gde mogu da polazem za camac u Beogradu 😀

Svako dobro, i ugodan vikend  114

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #1 poslato: 11, 09, 2022, 10:40:43 pre podne »
Dobro došao. 114

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #2 poslato: 11, 09, 2022, 12:43:42 posle podne »
Dobrodošao

Što se polaganja tiče, koliko znam može samo u Kapetaniji
Meni su čak rekli da može samo u matičnoj (onoj koja pokriva tvoje mesto prebivališta) ali sam naknadno čuo da su neki polagali i u Pančevu a da su iz BG
Odeš u Kapetaniju, pokupiš žiro račune za uplatnice, uradiš zdravstveni pregled, učiš malo i to je to
Literatura je obično Zakon o plovidbi, mada sam ja nalazio na netu još neke korisne informacije
Meni je jedan bivši kapetan nudio da me sprema i priča mu je ok ali to košta oko 100€ + sve ono što ide Kapetaniji i lekarski (što je oko 7000 din bilo prošle godine), tako da sam se ja odlučio da sam probam i uspeo sam da položim.
Ako te interesuje, mogu ti proslediti broj kapetana

Van mreže marek

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #3 poslato: 11, 09, 2022, 23:04:09 posle podne »
Dobrodosao,

Sto se tice honwave t40 on je najsiri i najveci sto znaci da u manji auto ne moze da stane po sirini vec po duzini i da obaras sedista. 6ks je mali za njega, gledaj nesto vece ili ostani oko 3.5m sa camcem i 6ks motor.

U svakom slucaju ovih dana je prava prilika da ce se pojaviti nesto sto ti je interesantno pa je iskoristi.

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #4 poslato: 13, 09, 2022, 18:37:40 posle podne »
Dobrodošao

Što se polaganja tiče, koliko znam može samo u Kapetaniji
Meni su čak rekli da može samo u matičnoj (onoj koja pokriva tvoje mesto prebivališta) ali sam naknadno čuo da su neki polagali i u Pančevu a da su iz BG
Odeš u Kapetaniju, pokupiš žiro račune za uplatnice, uradiš zdravstveni pregled, učiš malo i to je to
Literatura je obično Zakon o plovidbi, mada sam ja nalazio na netu još neke korisne informacije
Meni je jedan bivši kapetan nudio da me sprema i priča mu je ok ali to košta oko 100€ + sve ono što ide Kapetaniji i lekarski (što je oko 7000 din bilo prošle godine), tako da sam se ja odlučio da sam probam i uspeo sam da položim.
Ako te interesuje, mogu ti proslediti broj kapetana

Hvala na odgovoru.
Moze broj, pa da vidim da dogovorim za decembar, ako imaju termine.

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #5 poslato: 13, 09, 2022, 18:40:14 posle podne »
Dobrodosao,

Sto se tice honwave t40 on je najsiri i najveci sto znaci da u manji auto ne moze da stane po sirini vec po duzini i da obaras sedista. 6ks je mali za njega, gledaj nesto vece ili ostani oko 3.5m sa camcem i 6ks motor.

U svakom slucaju ovih dana je prava prilika da ce se pojaviti nesto sto ti je interesantno pa je iskoristi.

Hvala na savetu.
Da li negde ima informacije kojih je dimenzija upakovan camac? Tj koliki je alu pod, a koliki sami gumenjak?
Veci motor, zahteva bas vise mesta u autu 😂

Van mreže marek

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #6 poslato: 13, 09, 2022, 23:16:20 posle podne »
129 x 79 x 45 cm ovo je po spexifikaciji uzmi metar pa vidi kako se uklapas u gepeku. Motor nije problem velicina nego tezina 6k je oko 27 28kg a vec 10ks je blizu 50kg

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #7 poslato: 14, 09, 2022, 00:37:22 pre podne »
Dobrodošao

Što se polaganja tiče, koliko znam može samo u Kapetaniji
Meni su čak rekli da može samo u matičnoj (onoj koja pokriva tvoje mesto prebivališta) ali sam naknadno čuo da su neki polagali i u Pančevu a da su iz BG
Odeš u Kapetaniju, pokupiš žiro račune za uplatnice, uradiš zdravstveni pregled, učiš malo i to je to
Literatura je obično Zakon o plovidbi, mada sam ja nalazio na netu još neke korisne informacije
Meni je jedan bivši kapetan nudio da me sprema i priča mu je ok ali to košta oko 100€ + sve ono što ide Kapetaniji i lekarski (što je oko 7000 din bilo prošle godine), tako da sam se ja odlučio da sam probam i uspeo sam da položim.
Ako te interesuje, mogu ti proslediti broj kapetana

Hvala na odgovoru.
Moze broj, pa da vidim da dogovorim za decembar, ako imaju termine.

Poslao na PP

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Staronovi član 😀
« Odgovor #8 poslato: 14, 09, 2022, 20:03:46 posle podne »
Ljudi, hvala Vam puno...