Autor Tema: Zdravo Drugari  (Pročitano 1788 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NenadDr

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • Za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: čamac kabriolet (bez krova nad glavom)
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 5,25 Tajmen
Zdravo Drugari
« poslato: 09, 08, 2022, 14:50:10 posle podne »
Hteo bih prvo da se zahvalim svim članovima foruma koji su do sada nesebično podelili svoje iskustvo i znanje iz svih oblasti nautike i na taj način omogućili nama početnicima da sa što manje grešaka uđemo u ovaj divan svet. Zovem se Nenad, živim u Beogradu i ponosan sam vlasnik jednog Tajmena preko 10 god.  Čamac se nalazi u Starom Slankamenu, pa ne mogu da boravim na Dunavu onoliko koliko bih hteo. Ideja mi je da posle svih ovih godina i iskustva spavanja pod otvorenim nebom, kupim neki pristojan čamac sa kabinom (bar 7m x 2m). Pošto je ova situacija uticala na to da mogu da radim od kuće ili bilo odakle gde ima internet, shvatio sam da ne mora da čekam penziju da bih provodio više vremena na vodi. Osim što obavljam sitne kućen popravke, nisam se bavio do sada obradom metala ni plastike, pa mi je svejedno da li je čamac platični ili limeni jer to što nisam do sada majstorisao, ne znači da neću, pošto stvarno volim da učim nove stvari  6589. Shvatio sam da bi metalni možda bio bolji izbor za Dunav, jer za isti novac pruža više mogućnosti, mada i više obaveza. Nije mi prioritet neka dugotrajna plovidba, pa bih se pre odlučio za neki vanbrodski motor. Sa kupovinom ne žurim, ali ako znate nekog ko zna nekog ko nudi nešto slično (povoljno), znajte da sam zainteresovan bar da pogledam. Još jednom veliki pozdrav svim članovima foruma i neizmerno hvala na informacijama.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Zdravo Drugari
« Odgovor #1 poslato: 09, 08, 2022, 15:18:18 posle podne »
Dobro nam dosao Nenade  114 114 114
U koliko si zainteresovan za metalni brodic, imas u Marini udruzenja nauticara u S.Slankamenu, na parkingu, jedan metlni brod, sredjen prosle godine, za koi sam cuo da se prodaje...

Van mreže NenadDr

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • Za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: čamac kabriolet (bez krova nad glavom)
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 5,25 Tajmen
Odg: Zdravo Drugari
« Odgovor #2 poslato: 09, 08, 2022, 15:50:11 posle podne »
Hvala Dule, raspitaću se u marini.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zdravo Drugari
« Odgovor #3 poslato: 12, 08, 2022, 13:34:59 posle podne »
Član  Foruma Bakara, prodaje svoj brod Rebell. Opremljen u fulu. Ako ti odgovara takav koncept broda, nema šta da majstorišeš samo sedneš i ploviš. Plovio sam sa Bakarom i stvarno je brod siguran, opremljen, plovan. Nema primedbe, jedino što Bakara nije baš nautički pelcer, Visok je preko 2 metra pa traži nešto srazmerno njegovoj visini  6589
https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/brodovi/rebell-7-6m-x-2-5m-dizel-18hp/oglas/139894514?filter_id=1889345015

Van mreže NenadDr

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • Za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: čamac kabriolet (bez krova nad glavom)
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 5,25 Tajmen
Odg: Zdravo Drugari
« Odgovor #4 poslato: 13, 08, 2022, 22:21:58 posle podne »
Hvala Mileta na predlogu. Taj brodić izgleda lepše nego u mojim najluđim snovima. Sigurno ću otići da ga pogledam.

Van mreže NenadDr

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • Za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: čamac kabriolet (bez krova nad glavom)
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 5,25 Tajmen
Odg: Zdravo Drugari
« Odgovor #5 poslato: 15, 08, 2022, 15:50:10 posle podne »
Član  Foruma Bakara, prodaje svoj brod Rebell. Opremljen u fulu. Ako ti odgovara takav koncept broda, nema šta da majstorišeš samo sedneš i ploviš. Plovio sam sa Bakarom i stvarno je brod siguran, opremljen, plovan. Nema primedbe, jedino što Bakara nije baš nautički pelcer, Visok je preko 2 metra pa traži nešto srazmerno njegovoj visini  6589
https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/brodovi/rebell-7-6m-x-2-5m-dizel-18hp/oglas/139894514?filter_id=1889345015

Bio sam juče kod Uroša i pogledao brodić. Potpuno je savršeno opremljen za duži boravak na vodi i bezbednu plovidbu, nema šta nema thumbup. Jedini problem iz moje perspektive je vrlo malo prostora na krmi, dosta je uska i nije baš zgodno za pecanje (ali je vrlo opravdano u pogledu hidrodinamike i plovnosti). Ne kažem da pecanje nije moguće, ali zahteva dodatni napor. Uvek se nešto dobija, a nešto gubi, tako da shvatam da kakav god brodić da uzmem, uvek će mi nešto nedostajati.  jh