Autor Tema: Kajak - saveti , predlozi , kritike  (Pročitano 5822 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tomiša

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #15 poslato: 11, 10, 2022, 13:07:05 posle podne »
Ćao ljudi! Potrebna mi je mala pomoć - hoću druga da obradujem novim kajakom. A kako nemam pojma u kojim radnjama može da se kupi ili da se naruči preko neta, krenula sam da se konsultujem sa internetom. Za sada sam naišla na nekoliko sajtova koji u ponudi imaju kajake, ovaj mi je zapao za oko, iako svašta ima tu, ne samo kajaka https://www.eponuda.com/nautika-camci-vesla-oprema-cene Sigurna sam da drug ima neke određene želje, ali bih volela da nekako napravim i iznenađenje, bar dok ne dođemo do prodajnog mesta. Ako imate neke savete gde u Bg-u kupiti povoljno kajak, otvorena sam za predloge. Takođe ako imate neke savete šta kupiti ili šta izbegavati, primer na tom sajtu ili nekom drugom. Hvala unapred!  jh

Van mreže Nevena

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • Eon
  • Marina: Liman
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #16 poslato: 11, 10, 2022, 16:59:09 posle podne »
Sve zavisi kakav kajak drug vozi. Kod nas je moguće kupiti turing i "sit on top" kajake i to uglavnom plastične. Sve što je  iole ozbiljnije se naručuje, tako da je najbolje da mu pokloniš čestitku u kojoj piše šta je poklon pa da se dalje dogovarate.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #17 poslato: 11, 10, 2022, 19:00:59 posle podne »
... ali bih volela da nekako napravim i iznenađenje, bar dok ne dođemo do prodajnog mesta....
Sajt koji ste naveli je on-line prodaja. Tako da do njihovog prodajnog mesta ne mozete doci. Takodje, oni nemaju svoj lager vec robu uzimaju od dobavljaca nakon porudzbine, Tako da i ako mozete doci do njih fizicki, tesko da ce artikal biti kod njih u tom momentu.
Takodje, ako drug ima kakvog-takog iskustva sa kajacima, najbolje je konsultaciju obaviti sa nekim ko se time bavi. Ko  je u tematici, ko ce na osnovu nekih afiniteta drugara, kao i toga koji kajak ima trenutno moci da predlozi najbolju opciju. Opet, najbolje je konsultovati se sa drugarom, ali to onda kvari faktor iznenadjenja. Ako mu je ovo prvi kajak, sta god da uzmete od ovih na naduvavanje necete pogresiti. Jer ce to nesto sigurno brzo menjati, ako mu to udje u krv. Ako je to slucaj, moj predlog su Itwit kajaci. Mislim da ih ima u Dechatlonu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #18 poslato: 11, 10, 2022, 19:58:56 posle podne »
Kao neko ko je godinama koristio kajak na naduvanje mpgu reci sledece.
Razlozi ZA kajak na naduvavanje su izuzetno su stabilni, lako prenosivi, pakuju se u male dimenzije, brzo se raspakuju i naduvavaju. Sto se stabilnosti tice, ja sam stajao u kajaku, tako da su stabilni i odlicni su za pocetnike. Ima tu jos prednosti, ali za sada to je to.
Mane su sto moze doci do busenja ili probijanja kajaka na neki kamen, djubre koje pluta i slicno. Za razliku od pravih kajaka dosta su sporiji, potrebno je vise snage za iole slican ucinak i jaci vetar ume da predstavlja problem.
Elem, ja godinama imam Intex Explorer K2, koristio sam ga uglavnom na Savi, malo na Dunavu, na Uvcu i slicno. Jeftin, bio je oko 100e, korektan.
U zavisnosti koliko para zelis da potrosis, ali dekatlonovi kajaci su neka zlatna sredina kvalitet/cena.
Meni licno najbolji izbor ulozenog novca i kvaliteta daje Sevylor npr Colorado.
Ako drugar naginje pravom kajaku ili nekoj sportskoj varijanti istog, onda ne mogu pomoci, ali to su vec ozbiljne cifre.
Sit on top, koliko prednosti, toliko mana. Lagan, brzo se pusta u upotrebu, ali izuzetno lose upravljivosti.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #19 poslato: 12, 10, 2022, 17:47:57 posle podne »
Ne znam gde kupiti kajak, pošto ga iznajmljujem, ali ti mogu reći da se nećete pokajati,oboje. Na  par stotina metara od Kalemegdana imate ovakav teren za vožnju




Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #20 poslato: 12, 10, 2022, 19:44:24 posle podne »
Cepa se vro  roll4
Jel rentas kod nfns?

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajak - saveti , predlozi , kritike
« Odgovor #21 poslato: 12, 10, 2022, 19:58:19 posle podne »
Cepa se vro  roll4
Jel rentas kod nfns?

Ne. Kod Vojske ,na Ušću ,  splav Barakuda

https://kajakrekreacijabeograd.com/