Autor Tema: Plasticni gliser 3,5m restauracija  (Pročitano 15160 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #15 poslato: 01, 06, 2022, 21:20:16 posle podne »
Pozdrav Željko i srećno sa radovima!
Za Tomos 4 nije mnogo bitno da li je 5cm ili 2.5cm ispod linije korita. To je bitno za jači motor zbog glisiranja, ali to češ videti tek na vodi ako staviš jači motor. Može da se ispostavi da treba da podigneš i za čitavih 5cm da bude u ravni sa koritom, a čuo sam da nekad mora i u minus da ode...

Ta voda u koritu ne bi trebalo da ostane jer ga otežava, a za čamac te veličine je svaka dodatna težina problematična. Ja sam jedne sezone imao mali gliser Kvarnerplastiku G370 (3.7m) pa kažem na osnovu tog iskustva.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #16 poslato: 02, 06, 2022, 01:05:07 pre podne »
Pozdrav Željko i sa moje strane.

Posao koga si se latio po meni nije nimalo lak, a ni jeftin za sprovesti u delo ako želiš da sve bude kako valja. Voda svakako nije prihvatljiva, te bi je trebalo odstraniti, videti gde je ušla (ako to nije neki redovan kanal)...

Ono što je meni najupitnije u ovoj priči je koncept ovog plovila. Iskreno, ja ga ne vidim u priči zajedno sa Tomosom. Vidim ga u sprezi sa nekim motorom čije bi komande bile uparene onako kako je to i fabrički zamišljeno uz sedenje na mestu koje je za to prilagođeno. Stoga, ovaj Tomos vidim više na nekom lepom tabanašu, kojim se upravlja preko ručke.

Da li nam možeš reći nešto više o samom motoru? Deluje mi da je u "mint" stanju...



Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #17 poslato: 02, 06, 2022, 08:20:54 pre podne »
Hvala svima.

Sto se tice radova, jedino ce plasticar da odradi svoje, to ne znam i ne bih da se petljam, ostalo cu sam. Smirglanjen i priprema i farbanje nije kvantna fizika.

Slazem se da 4ka nije za ovo korito ali sta je tu je. Za pocetak cu probati tako, ako ne ide, gledacu neku bar tomos 18ku.  Ne bih sad ulazio u 2000e troskova za motor neku hondu 25 i komande.

Sto se tice ove 4ke, dobro si primetio. Nova je, nikad u vodi nije bila. To je motor od drugarovog pokojnog oca. Meni je dao na koriscenje, jer njemu stoji 30+ godina i ne namerava da je koristi.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #18 poslato: 02, 06, 2022, 08:31:30 pre podne »
Ja ne znam nikoga ko je radio restauraciju da nije pogubio zivce i da to nije kostalo boga oca. Ako hoces da pokrpis za neke sitne novce, to moze. Ako hoces da uradis kako treba, to kosta.
Nautika je jako skup sport. 2000e za motor od 25ks moze samo ako je neki stariji motor.
Svi se mi nadamo da ces uspeti da napravis sto bolje za sto manje para, ali svi smo mi nesto radili i kupovali i znamo koliko to kosta. Nadam se da si napravio neku racunicu pre svega ovoga. Samo dok kupis sidro, kanape, bokobrane, bitve i slicno, potrosices 200-250e.
Korito je negde popilo vodu i to treba izbaciti i zakrpiti sve sto treba. Meni je i dalje nerealno da ce plasticar da pokrpi rupe i sredi zrcalo (sta god to znacilo) za 100e. Ali dobro, lagano, pamet u glavu i spremi se psihicki, fizicki i finansijski.

Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #19 poslato: 02, 06, 2022, 08:40:49 pre podne »
https://m.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/vanbrodski-motori/honda-25/oglas/137280776#mhs0-1654151907442

Bila je jedna jos za 1600 s domacim papirima, prodata. Tako da moze se naci.

Slikacu sve tako da nema lazi nema prevare.


Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #20 poslato: 02, 06, 2022, 08:42:19 pre podne »


Bucka se voda u koritu camca, ne mogu da istresem nikako da li da izbusim rupu da iscuri sve pa da posle zakrpim poliesterom ili sta raditi po tom pitanju?



Kada dodje plastičar probušite pri samom dnu krmenog zrcala rupu iz koje će izaći voda (iz duplog dna) a onda neka ti zalijje tu navoj i čep (može od vodovoda ako nećeš nautički da plaćaš) jer je veoma važno da periodično izprazniš tu vodu.To ima inače svaki čamac. Takođe kada probuši rupu neka proveri da li je trula daska krmenog zrcala i pomirišite rupu (ne šalim se) da li se oseća na sirće (osmoza).Za četvorku nije ni važno, ali za iole jači motor presudno! . Za gumu vidi kod NOVAK DOO možda ima, imao je...Srećno  114
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #21 poslato: 02, 06, 2022, 09:05:04 pre podne »
https://m.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/vanbrodski-motori/honda-25/oglas/137280776#mhs0-1654151907442

Bila je jedna jos za 1600 s domacim papirima, prodata. Tako da moze se naci.

Slikacu sve tako da nema lazi nema prevare.

Ovo je nelegalan motor. Meni se podrazumeva da sve bude legalno.
Inace, nije ovde rec o tome da li ima lazi ili prevare, jer mozes da prevaris samo samog sebe, vec znam da za malo krpljenja i popravku zrcala plasticari naplacuju mnogo vise. Kad radis jedan ovakav projekat, onda se uvek otvore dodatni problemi i troskovi.
Ja se nadam da ces uspeti da zatvoris konstrukciju i napravis lepu pricu. Sto se kedera tice, ne mora da bude nauticki, keder se kupuje po profilu i na metar. Ja sam gomilu nekih kedera uzimao kod Ljube u Baricu 063/234429, ali moras otici i poneti uzorak.
Druga stvar, sve sto kupujes, a da je za nautiku, kosta duplo vise. Tako da dosta mozes da smanjis troskove tako sto ces neke stvari kupovati u gvozdjarama i slicno. Kao sto ti je kolega rekao za cep.
Kupis cep, prema njemu napravis rupu, iscuri voda, kupis Sikin silikon i zalepis taj cep kada se korito osusi.

Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #22 poslato: 02, 06, 2022, 09:19:54 pre podne »
Ovi za cep nisam znao, odlican savet.
Sad sto se tice honde dal je legalna ili ne, ne znam, nisam inspektor, pratio sam oglase, identicna je prodata sa nasim papirima i komandama, naravno ispravna za 1600. Tako da moze se naci za ok pare ok motor. Legalan.

Mislim da ce morati komplet krmeno zrcalo da se iseceni stavi nova fosna ili sta vec tu ide i obloga poliester. Juce sam rukom iskido sve jer je trulo i slabo.

Zovem ove za kedere fala za info

Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #23 poslato: 02, 06, 2022, 09:43:31 pre podne »
Sto se tice smiglanja, koja vrsta slajferice bi mi bila naj pogodnija?
Hocu to da kupim, svakako mi to fali od alata u kuci.



Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #24 poslato: 02, 06, 2022, 17:40:22 posle podne »
Legalna je ako ima papire. No, nebitno.
Slajfericu, tj druga slika.

Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #25 poslato: 02, 06, 2022, 17:44:53 posle podne »
Imaju i papiri i plocica za 160e. Tako da legalizuje se vrlo lako i za male pare. Da ne idemo u off bespotrebno.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #26 poslato: 03, 06, 2022, 12:19:40 posle podne »
Sve keder gume imas u firmi gumatic iz NS

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #27 poslato: 03, 06, 2022, 19:11:45 posle podne »
Kupio sam tamo 1 metar koliko mi i treba 900 din

Van mreže zeljko_srb

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • libis
  • Veličina: 3.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #28 poslato: 08, 06, 2022, 09:06:00 pre podne »
Pokrpljene rupice sve na camcu, napravljen nosac prednjih sedista, zrcalo reseno na pola, danas plasticar dovrsava. Onda smirglanje itd.

Kako da odredi. Do koje crte da mazem antialgin kad ne znam koliko camac potone u vodu kad se spusti? Ili da to uradim na obali jednom, kad ga spustim u vodu pa onda da obelezim markerom domle je voda pa onda da premazem ili kako se praktikuje?


Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Plasticni gliser 3,5m restauracija
« Odgovor #29 poslato: 08, 06, 2022, 17:54:16 posle podne »
Pogledaš u marini odokativno koliko tonu slični čamci, pa tako proceniš. Po nekoj mojoj gruboj proceni takvi čamci imaju gaz nekih desetak cm, a antialgin se koliko ja znam maže još desetak centimerara iznad vodene linije, pa ako namažeš tih 20 cm, sigurno nećeš pogrešiti. Nije to neka svemirska tehnika pa da zahteva super-preciznost.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk