Autor Tema: Cherryland is in the house  (Pročitano 2640 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Cherryland is in the house
« poslato: 17, 05, 2022, 23:00:02 posle podne »
Pozdrav dobri ljudi. Evo i ja da se prikljucim članovima foruma. Brodić je bezimeni deplasmanac (jer ne mogu da se usaglasim sa ženom oko imena) dužine 8.8 m preko svega i širine 2.8 m preko svega, mada realnih dimenzija 8.5x2.5 m. Pogoni ga Yamaha 25ft. Brodić je trenutno na sitnim doradama i farbanju vodenog dela, pa ću probati i tu malo da dodam neku sličku cele te zezancije.

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #1 poslato: 19, 05, 2022, 16:28:33 posle podne »
Dobro došao !  Uradi što ti je neophodno i u vodu...uživaj

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока


Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #2 poslato: 20, 05, 2022, 11:36:46 pre podne »
Pozdrav! :)

Simpatican brodic, cini mi se da sam ga video na oglasima kada sam ja trazio nesto za sebe. Inace, skroz razumem situaciju sa imenom, kod mene je slicno. :D

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #3 poslato: 20, 05, 2022, 13:26:39 posle podne »
@salerea sto se tice sredjivanja trudim se ali ima par nekih krucijalnih stvari koje radim, kao sto su farbanje korita koje nije dirano od kad je napravljen, ugradnja anoda koje nisu bile stavljane prvobitno, produzavanje krova nad terasom kako bi mogao da postavim ciradu dogodine, dok su ostalo neke sitnice i manji varovi.

Treba da proverim i polozaj motora pozadi jer mi dosta ljudi kaze da je postavljen nisko.

U svakom slučaju očekujem da bude gotov oko 01.06.

@losmi ma ima na kraju da mu napisem Cherryland a da ostavim zenu u neznanju   114

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #4 poslato: 24, 05, 2022, 13:54:00 posle podne »
Imam jedno pitanje vezano za polozaj motora na camcu, samo da nacrtam sta i kako je kod mene, kao i da smanjim slike da mogu da ih nakacim

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #5 poslato: 25, 05, 2022, 10:57:12 pre podne »
Evo kakav je slučaj kod mene na čamcu. Interesuje me šta da radim tj. kako da pozicioniram motor jer u temama na forumima (bar ja nisam uspeo da pronađem) nije obrađeno šta u slučaju da brod ima švans već samo u odnosu na zadnju ivicu korita bez švansa. Obzirom da je kod mene švans  , na slici sam prikazao trenutni položaj motora i sve varijante koje sam čuo od ljudi ili pročitao na forumima. Dosta ljudi mi je preporučilo da motor izdignem kao na slučaju 1. dok mi je par ljudi reklo da treba da ga dodatno potopim kao u slučaju 2. Slučaj 1 mi je izvodljiv ali za slučaj 2 morao bi da menjam sadašnji motor za neki sa dužom čizmom tako da... sos6

U svakom slučaju prema broju obrtaja treba i elisu da menjam za neku malo bržu pa da vidim nakon svih korekcija (položaj motora, zamena elise i naravno čišćenje i fatbanje korita) mogu li dobiti koji kilometar bržu plovidbu.  hvauWJRFKLADSHF

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #6 poslato: 25, 05, 2022, 11:36:38 pre podne »
Dzonz dobrodošao!

Što se tiče položaja motora, mislim da možeš slobodno da ga podigneš za toliko da antikavitaciona ploča koja se nalazi tik iznad propelera, bude u ravni sa ivicom korita. Vodena linija je dosta iznad tako da do kavitacije svakako ne može doći, a propeler dobija zdravu vodu jer se i dalje nalazi ispod ivice korita.

Imao sam i ja tu dilemu sa prošlim brodom pa sam tako uradio i odlično je funkcionisalo. Dobra stvar je i što će motor biti na malo višoj poziciji od vode.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #7 poslato: 25, 05, 2022, 14:16:06 posle podne »
Hvala na savetu.

Tako ću i da pokušam nakon farbanja, pa ako nepomogne  25648

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #8 poslato: 25, 05, 2022, 15:11:39 posle podne »
Tvoj kabinas ima pismeno uradjeno deplasmansko korito. Ima svanc i idealnu poziciju motora zato sto se motor nalazi direktno na zavrsetku korita, nije odmaknut na nosac, nije na kraju neke platforme metar i kusur dalje itd.
Sa ovim podizanjem ces dobiti samo to da sama masina bude malo vise iznad vode, sto je plus, a elisa svakako dobija zdravu vodu bilo da ostavis ovako ili da podignes za malo.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #9 poslato: 25, 05, 2022, 17:04:54 posle podne »
Ja sam imao slican problem kada sam pravio nosac za pomocni motor na mom brodu. Imam yamahu 9.9 i tako sam napravio nosac da mi je kavitaciona ploca 6-7 cm ispod vodenog ogledala. I ne valja lako uvlaci vazduh, trebao sam ga staviti dublje.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #10 poslato: 25, 06, 2022, 00:31:12 pre podne »
Evo da malo dopunim temu slikama radova koje sam sam imao na brodu s obzirom da sam završio sa profesionalnim radovima za period od bar 3 godine. Kao što sam naveo produžen je krov iznad terase i dodati su stubovi na kraju krova kao ukrućenje, ukrućene su i sedalni delovi klupe, i zamenjene su leptir šarke na njima sa onim debelim bravarskim šarkama.

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #11 poslato: 25, 06, 2022, 00:48:24 pre podne »
Dodatno su, posto je samoprazneća zadnja terasa, dovarene  lule na otvorima za ispust vode, jer se desavalo u plovidbi da voda hoce pri talasima da ulazi na zadnju terasu, pa nakon dodatnih proba ću videti da li je potrebno da ih skraćujem iste ili ne. 
Trup je kompletno ofarban i to 2x Pitura PU osnovna preko koje je u vodenom delu naneseno 2x Pitura PU epoxy katran, a u nadvodnom 1x Pitura PU lak.

Vezano za pitura boje, mozda su dobre ali im je distributivna mreza dosta loša, usled nezgode morao sam da poručim novi PU lak koji sam "lovio" dobre 3 nedelje kod prodavaca jer kad bi nazvao sve je bilo prodato, sto se sa recimo zorkom ili hempelom sigurno nebi bio desilo.

Od sitnijih radova, zamenio sam zadne inox merdevine nesto robusnijim resenjem koje mi je preporučio majstor i koje mi se svidelo, i dodao sam napred na kljunu kombinaciju uvodnika za sidro i prihvat za merdevine za silazak sa broda što ću dodatno slikati.

Van mreže Dzonz

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cherryland is in the house
« Odgovor #12 poslato: 25, 06, 2022, 00:54:40 pre podne »
Evo slika navedenog: