Autor Tema: Hunter 575 - Zile  (Pročitano 11631 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #45 poslato: 02, 05, 2022, 21:07:17 posle podne »
Nastavak koriscenja i testiranja camca  roll4
Za vikend smo imali trodnevnu plovidbu do Ivanovackog rukavca, tj u tom rejonu.
Subota je bila mirna, nedelja je bila dosta vetrovita, na tom potezu je javljena kosava od 45-50kmh, kao i talasi preko pola metra, pojavile su se i ovce, pa je pala i voznja po talasima. Da je udobno, i nije bas, ali camac je izuzetno cvrst, motor jak, tako da smo u vise navrata preletali talase i pravili zabice  roll4 najlepsa voznja je bila 25-30kmh po talasima, na 35kmh sa nas trojicom vec pocinje da preskace talase i da malo lupa, sto mozete videti i na snimku  nutss



U nedelju smo se prebacili na male vode, a danas smo plovili sa isto jakim krmenim vetrom, oko 45kmh, talasi su na potezu male vode-usce bili poprilicni i za moje skromno iskustvo sasvim solidni. Camac se ponasao perfektno. Nikakva zamerka za plovnost.
Pramac je odlican za postavku satora, za jednu osobu sasvim komotno. Prednji boks je primio toliko stvari, da sam ja ostao zatecen koliko su zapravo tapacirunzi uradjeni nezgrapno i pored njih nista ne moze da stane, bukvalno samo par stvari. Njih sam za ovu plovidbu svakako izbacio i dobio ogroman bunker.
Ono sto me me uzasno nervira i ne mogu da skapiram zasto je tako uradjeno je U bolcna na pramcu. Zasto je morala da bude toliko nisko? Na malom hunteru sam sa pramca mogao da spustim ruku i da zakacim karabinjer, ovde nema sanse dok ne legnem na pramac i jos kad pristajemo na veoma blagu obalu ta bolcna sa ave karabinjerom zavrsi u blatu. Uzasno me to nervira, ali sta da se radi.
Motor se pokazao kao odlican parnjak za ovaj camac, snage ima na pretek, a jos nije skinuta blokada. Potrosnja za ovu plovidbu je bila 4-5l, s tim sto sam uzvodno 30km puta od 39km ukupno vozio 25-30kmh. A sad malo slicica.
























Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #46 poslato: 03, 05, 2022, 08:20:14 pre podne »
Za prednju bolcnu su mi vezana 2 kanapa, jedan duži od 5.5m za vezivanje čamca u obali  i jedan kratki koji kačim za karabinjer koji je na vezu, da ne bih morao da zaležem kad privezujem...

U prednjoj komorici držim sidro sa 30m kanapa i spakujem ta 2 kanapa plus, dok plovim...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #47 poslato: 03, 05, 2022, 10:21:21 pre podne »
Resenja ima, samo sa moje tacke gledista konstatujem da je veoma neprakticno postavljena. Nije to nista katastrofalno, samo mene nervira.

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #48 poslato: 03, 05, 2022, 22:51:08 posle podne »
Moguće, nisam razmišljao o tome jer sam odmah tako sebi vezao i bilo mi je zgodno...

Mislim da je tu postavljeno zbog navlačenja čamca na prikolicu, jer kad ga navučeš, tu je idealno mesto...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #49 poslato: 04, 05, 2022, 06:36:50 pre podne »
Moze biti, a mali hunter je 25cm plici, pa je samim tim pristupacnija bolcna. Kad sam vec spomenuo dubinu camca da napravim malu paralelu u odnosu na 535.
575 u odnosu na 535 je duzi 40cm, siri 30cm i dublji 25cm. Tako izgleda razlika na papiru, ali je u eksploataciji razlika ogromna. Dubina i sirina su pun pogodak, bas sam se prijatno iznenadio.

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #50 poslato: 05, 05, 2022, 16:28:46 posle podne »
Zile, uzivaj u plovidbi i trudi se da sto vise dana provedes na vodi.
Imas odlicnu kombinaciju koja ti omogucava da biras rezim i brzinu plovidbe i kada si sam i sa  punim camcem.
Sa moje strane jedna mala korekcija koja je btw, potpuni off u ovoj temi ali moram da kazem.
Talasi na Dunavu kada duva jaca kosava pocinju da pene i dobijaju belu krestu na vrhu. Tu pojavu, barem mi u Banatu, zovemo "guske", a ne ovce ili jaganjci kako to ovde neki nazivaju. Priznaces da je mnogo veca verovatnoca da na pola Dunava sretnes gusku nego ovcu....
Samo toliko, izvinjavam se za off i jos jednom ti zelim puno lepih dana na vodi.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #51 poslato: 05, 05, 2022, 16:40:28 posle podne »
A jbg...

Termin "jaganjci" sam čuo još odavno, od kapetana Hranislava Mirkovića, pa sam tako usvojio i uvek će mi ostati tako...

"Kad krenu da se prevrću jaganjci, ne plovi, ako ne moraš"...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #52 poslato: 05, 05, 2022, 17:11:33 posle podne »
A jbg...

Termin "jaganjci" sam čuo još odavno, od kapetana Hranislava Mirkovića, pa sam tako usvojio i uvek će mi ostati tako...

"Kad krenu da se prevrću jaganjci, ne plovi, ako ne moraš"...
Naravno, svako ima svoje....

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #53 poslato: 05, 05, 2022, 19:09:53 posle podne »
Ja to znam kao kreste, ali sam skoro cuo ovce, pa mi je bilo simpaticno i tako sam usvojio  JFAOITHAJFA

Trudim se, trudim se, dokle god gospoja ima razumevanja sajkaca

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #54 poslato: 06, 05, 2022, 11:49:00 pre podne »
Kod nas se kaze: Kad vidis labudove na vrhu talasa ne idi na vodu.(Kosava jaka)

Van mreže koleq3

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 20
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #55 poslato: 04, 07, 2022, 18:20:08 posle podne »
Camac san snova, ali ono sto me odbilo kod njega je konzola koja je mala,kolena mi u ravni sa volanom pa se zamisljam u voznji malo zgrcen , u medjuvremenu sam uzeo alunautiku gde mi je konzola bas po meri,
Kad bi imali u ponudi konzolu koja je malo visa sigurno bi se odlucio za taj camac, cak mi pada na pamet da alu konzolu plastificiram u boji camca i zanitujem i zalepim za isti.
Sve ostalo bombona


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #56 poslato: 04, 07, 2022, 23:46:15 posle podne »
Jeste konzola malo tesna, tj ja bih voleo da je 10cm visa i da je malo odaljenija od vozaca. Ovo za visinu jer bi mi pasovalo za voznju dok stojim. Ali, kad pogledam, realno nikad ne drzim noge do konzole, nego pored, levo i desno, otprilike kao kad vozim kola.
Camac jeste dobar, samo bih ja promenio par tehnickih stvari. Uvek moze nesto bolje i drugacije. Ono sto definitivno smatram svojom najvecom greskom je sto sam poslusao savete i nisam odmah stavio anti algin. Velika greska.
Camac se aktivno koristi, pa cu na kraju sezone napisati sva zapazanja i pozitivna i negativna, kako za camac, tako i za motor. Nekome ce znaciti  sajkaca

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #57 poslato: 16, 01, 2023, 08:42:10 pre podne »
Sedim, cekam lepse vreme, pa da napisem koju o camcu nakon prve sezone. Za ovu sezonu sam napravio ravno 70 sati plovidbe. Dosta manje dana sam bio na vodi nego sezone pre toga, ali imao sam neko renoviranje i prinovu, ali u principu sam zadovoljan. Ovih 70 sati plovidbe je izaslo oko 2000km manje vise, plovilo se dosta dalje i dosta brze nego sa malim hunterom i 20ks.
Motor je nov, pa je i sluzio kako dolikuje, probao sam sa 2 elise da se igram, nesto dobio, nesto izgubio i na kraju vratio fabricku. Prosecna potrosnja za ovih 70 sati je 4.5l

Sto se samog camca tice moram reci da je korektan. Nekako mi se zavrsni sloj, tj zelkot cini malo slabijim, tj tanjim, a mozda i gresim. Sve ugradjene komponente rade posao i nije bilo problema. Ono sto je mozda moglo bolje je sidreno svetlo koje se vidi samo sa desne strane i sa krme, pa bi trebalo da se stavi svetlo sa duzom sipkom kako bi se videlo 360 stepeni. Takodje i navigaciona svetla, koja i nisu obavezna, nisu najsrecnije pozicionirana i najbolje bi bilo da su pored sidrenog boksa na pramcu, cini mi se da je tako kod Alexe.

Alge su ove godine bile bas veliki problem sa ovim vodostajem. 2-3 meseca je ispod motora na mom mestu bilo 10-50cm vode. Tako da ce definitivno morati algin da radi. Probao sam da perem camac, ali alge se stvore bukvalno za 7 dana. Posto sam camac vadio danas za juce, po hitnom postupku, prao sam ga puromatom, ali nisam bas najsrecnije skinuo sve, tako da cu na prolece verovatno oterati kod nekoga da lepo opere korito i uradi anti algin.

Usput, poceo sam malo da pecam, skroz je ok i sa konzolom. Malo me nekad tenda zajebava, ali cu je prepraviti, tj samo cu promeniti kacenje, tako da se brzopotezno obara na pramac.
Na kraju sezone, tj u decembru uradjen je servis i motor je konzerviran, tako da cekam da vidim vreme u martu, pa da ga samo ubacim u vodu.

Sto se motora tice i snage, moram priznati da sam iznenadjen. Sa ovom elisom ispucava kao lud, a krajnja brzina sa algama varira od 52-56kmh. Par puta smo kacili gumu i vukli se po savi, cak je u jednom momentu bilo nas petorica u camcu sa po 90kg i jedan na gumi, motor je peglao bez problema do nekih 35-40kmh na pravcu naravno.

Tako da sve u svemu, nije lose, ja sam zadovoljan kompletom. Jedino za cim zalim jeste sto nisam uradio pokrivku za ceo camac koja je tada bila skupa, a sada je jos skuplja.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #58 poslato: 16, 01, 2023, 16:05:27 posle podne »
Super :) Biće više vožnje dogodine...

Kakve veze ima vodostaj sa algama? Čamac je uvek potopljen (sem kad je totalno bez vode) i one se uvek hvataju na korito.

Kada je reč o čišćenju, savetujem ti da ga što pre očistiš što temeljnije raznim sredstvima uključujući četke, "džakove za papriku" itd. Antialgin se nanosi pred početak sezone i onda se čamac odmah valja spustiti u vodu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #59 poslato: 16, 01, 2023, 16:54:57 posle podne »
Alge se brze razvijaju u toploj i plitkoj vodi, i jos ako je slab protok, idealno. Sto dublje mogu da prodru suncevi zraci, vise ce algi da se zalepi. Meni je desna strana camca izlozenija suncu i sa te strane ima dosta vise algi.
Sto se tice pranja, nije problem oprati ni osusene alge, pogotovo sto je kod mene tanak sloj. Momci koji peru camce koriste sonu kiselinu i jake puromate i to se lako skida. A camac ce svakako ici odmah u vodu nakon nanosenja prajmera i algina.

Ako neko ima druga saznanja, neka vice. Camac je svakako izvadjen pocetkom decembra i opran puromatom, sad jbg, promasio sam na par mesta  jh da mi je motor laksi radio bih sam, okrenem ga naopako i udri, ali me bas bas mrzi da skidam motor od 115kg  rolleye