Autor Tema: Hunter 575 - Zile  (Pročitano 11491 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #15 poslato: 19, 04, 2022, 08:09:06 pre podne »
Mi kao da ne pricamo o istom camcu. Sad kad je jos uvek na 40ks, na savi uzvodno, nas dvojica u camcu, na otprilike 2/3 gasa ide 40kmh. I prilicno sam siguran da glisira.
« Poslednja izmena: 19, 04, 2022, 08:41:08 pre podne Zile-nbg »

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #16 poslato: 19, 04, 2022, 10:43:54 pre podne »
Glisira sa 30 i dvojicom bez ikakvih problema...

Naravno, što veći motor to je brže i lakše...

Neki "optimalni minimum" za energirčnu vožnju je 30, a najbolje se ponaša sa 60...

Ove nove 60ke do 120kg...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #17 poslato: 19, 04, 2022, 16:21:14 posle podne »
Kum ima Mashera sa konzolom, cini mi se slican camac. Sa Tohatsu-om 30ks glisira sa nas cetvoro u camcu. Doduse, kada smo samo nas dvojica, glisira sa mnogo manje gasa.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #18 poslato: 19, 04, 2022, 16:51:57 posle podne »
Stroj izgleda odlično :) Kontam da neće biti problema sa pogonom i sa glisiranjem...

Baš fino mi izgleda ovo ambijentalno večernje svetlo. Merak...

Da li bi neko mogao da napravi poređenje u ceni trenutno između: Huntera, Mahseera, Tarpona?

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #19 poslato: 19, 04, 2022, 17:26:11 posle podne »
Za Huntera imas na sajtu nautik centra taksativno navedeno koliko kosta korito, konzola, oprema, pa sklopis po svom nahodjenju.
Za Mahseera mislim da imam neki cenovnik kada sam trazio ponudu. Za Tarpon pojma nemam, ali on je po velicini u klasi sa manjim Hunterom, cini mi se.

EDIT: iskopao sam cenovnik, ali je od februara prosle godine, cene su se menjale, nazalost. Gledao sam opremu koju ja imam, manje vise je to slicno, izadje da je Hunter sa novim cenama skuplji od Mahseera sa starim za nekih 600e. Tako da mislim da su im cene prilicno jednake.
Za Tarpon nemam nikakvih informacija, ali bi on trebalo da bude znacajno jeftiniji od ova dva.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #20 poslato: 19, 04, 2022, 22:05:08 posle podne »
Hvala na odgovoru.

Sve u svemu tu su negde...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #21 poslato: 20, 04, 2022, 07:24:28 pre podne »
Mi kao da ne pricamo o istom camcu. Sad kad je jos uvek na 40ks, na savi uzvodno, nas dvojica u camcu, na otprilike 2/3 gasa ide 40kmh. I prilicno sam siguran da glisira.

Vise gura vodu nego sto glisira. Treba mu pun gas da se skroz podigne. Njemu treba 50-60ks. Nema tu sta da se prica, to je sve probano i vidjeno. U subotu je prodat jedan sa 30ks. Totalno razocarenje..Bio sam na obali kada je proban. Treba mu pun gas da se skroz digne. On mora da se skroz digne, da bude ravan sa vodom a sa 30ks mu je guzica duboko u vodi i gura vodu napred. Tek posle nekih 10 sek se dize ali to je pun gas. Nije camac los ali mu treba jak motor.
Pogledajte kako ide recimo tajmen sa 15ks ili 20..znaci on se sravni sa vodom, valjda mu je samo elisa u vodi, to je glisiranje.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #22 poslato: 20, 04, 2022, 08:17:16 pre podne »
Da se nisam vozio na huteru pa da poverujem u pricu Drivee taj camac leti na vodi sa 40 konja. A sa 60 ide skoro 70kmh
To je camac od 300kila i ne treba mu puno da glisira.Tajmen ne moze da se poredi sa hunterom.Comander 18 sa 25ks glisira  i ide 40kmh posto takav koristim za pecanje.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #23 poslato: 20, 04, 2022, 08:24:59 pre podne »
Drivee, pored svog poštovanja, ali to da sa 30 ks teško glisira mi baš ne ide u glavu. Kao što si i sam napisao Tajmen bez problema glisira sa 15 konja, pa što ne bi onda Hunter sa 30? Taj što si ga ti gledao sa obale ko zna kako je postavljen u odnosu na čamac, možda nije iztrimovan kako treba, kako mu visina stoji, itd, pa se muči, a u tom slučaju bi se mučio i sa 50ks. Još jedna stvar... Drugar mi ima plastičnog kabinaša od 6,5m (mislim da je u pitanju Natrix) sa izmerenih 1100kg sopstvene težine, i na njemu je do prošle godine imao Tohatsu 30, sa kojim je uspevao da izglisira i to sa 2 osobe. Napominjem da je glisirao, a ne gurao vodu sa zaronjenom guzicom u vodi. Treba još naglasiti i da je prethodno proveo dve ili tri sezone štelujući trim, i što je još vrlo bitno, a to je visina motora u odnosu na zrcalo, koju po njegovim rečima, ako samo 2cm promaši, motor drastično gubi performanse. Pored svega ovoga, ugradio je i flapsove sa kojima je takođe dugo eksperimentisao što se veličine i nagiba tiče. Rezultat svih ovih radova je bio potpuno glisiranje sa čamcem od 1100kg, plus dve osobe i to sa 30ks. Priče da se taj motor muči sa Hunterom mi nisu realne.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #24 poslato: 20, 04, 2022, 10:05:51 pre podne »
Srećna kupovina! Sad samo uživanje na vodi!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #25 poslato: 20, 04, 2022, 12:23:32 posle podne »
Drivee, pored svog poštovanja, ali to da sa 30 ks teško glisira mi baš ne ide u glavu. Kao što si i sam napisao Tajmen bez problema glisira sa 15 konja, pa što ne bi onda Hunter sa 30? Taj što si ga ti gledao sa obale ko zna kako je postavljen u odnosu na čamac, možda nije iztrimovan kako treba, kako mu visina stoji, itd, pa se muči, a u tom slučaju bi se mučio i sa 50ks. Još jedna stvar... Drugar mi ima plastičnog kabinaša od 6,5m (mislim da je u pitanju Natrix) sa izmerenih 1100kg sopstvene težine, i na njemu je do prošle godine imao Tohatsu 30, sa kojim je uspevao da izglisira i to sa 2 osobe. Napominjem da je glisirao, a ne gurao vodu sa zaronjenom guzicom u vodi. Treba još naglasiti i da je prethodno proveo dve ili tri sezone štelujući trim, i što je još vrlo bitno, a to je visina motora u odnosu na zrcalo, koju po njegovim rečima, ako samo 2cm promaši, motor drastično gubi performanse. Pored svega ovoga, ugradio je i flapsove sa kojima je takođe dugo eksperimentisao što se veličine i nagiba tiče. Rezultat svih ovih radova je bio potpuno glisiranje sa čamcem od 1100kg, plus dve osobe i to sa 30ks. Priče da se taj motor muči sa Hunterom mi nisu realne.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Probavao ga je nov vlasnik sa Zmigom koji ih i pravi. Nisam rekao da ne moze da glisira nego mu treba pun gas sa 30ks. Pa da dodam, najekonomicnija voznja je glisiranje. Ako ce to glisiranje biti na punom gasu, tada to sve pada. Odatle i jeste zakljucak da mu treba 50-60ks da bi na 2/3 gasa glisirao i imalo dobru potrosnju benzina.
Moze on i sa tomos 4 da ide ali kako...

Sto se tice brzine, hunter 575, totalno nov sa 50ks ide 55kmh. Ne vise. Provereno, izmereno.

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #26 poslato: 20, 04, 2022, 12:51:51 posle podne »
Ma daj bre čoveče...

Šta pričaš ti?

Žmiga je prošle godine vozio svoj čamac na ručicu sa 30ks Suzukijem, ja se vozio sa njim nekoliko puta i sa tom kombinacijom i sa prethodnom gde je bio Suzuki 40/60 kao moj, drugar mi je i idem kod njega na vikendicu i na pecanje...

Sa 30ks, on, koji nije baš mršav i ja oko 90kg + oprema za pecanje, teg i sve ostalo, izglisira brzo i bez ikakvih problema...

Drugo, moj čamac je išao 68kmh niz vodu kad sam merio...

Da imam volju da se igram sa JP i štelovanjem, prebacio bih 70kmh...










Sa konzolom je nešto teži i drugačiji je balans težina u čamcu, ali su ga ljudi terali fino preko 60 na sat, kad se sve lepo našteluje...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #27 poslato: 20, 04, 2022, 13:19:56 posle podne »
60ks i 30ks nije isto. Sve sto kazem je tako. Sa 30ks mu treba pun gas. To je to. Ili zelis da kazes da glisira sa pola gasa sa 30ks?? Sto bi znacilo, stavi 15ks pa pun gas i ima da glisira, nema nista od toga.
Izglisirao je on sa 30ks ali na punom gasu. Ako sa 50ks ide 55kmh, zasto se cudis da ide 68kmh sa 60ks? 10ks vise i 10kmh vise..

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #28 poslato: 20, 04, 2022, 13:32:57 posle podne »
Kad bi to išlo tako da sa 10ks dobiješ 13 na sat...

Ja bih kupovinom Yamahe 40/70 išao 81kmh...

Nešto ti tu ne računaš kako treba, ali nebitno...

Pišem samo za stvari koje sam ja video svojim očima, vozio se u čamcu ili vozio lično...

Ostalo neću komentarisati...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 575 - Zile
« Odgovor #29 poslato: 20, 04, 2022, 13:36:09 posle podne »
Ta korita su takva da mozes da im stavis i 100ks, nece ici vise od 70kmh. Nema tu racunanja, tom camcu treba pun gas sa 30ks da glisira, zato se i stavlja 50-60ks. To je sto zelim da kazem i to je tako sigurno. Na pola gasa sa 30ks gura vodu.
Ne razumem cemu ova cela polemika, ovo i vrapci znaju. Kao sto se zna da na tajmen treba min 15ks a najbolje 20ks, tako i za taj camac treba min 30 a najbolje 50-60.

Mozete da hvalite koliko hocete ali 30ks za taj camac je MALO.