Autor Tema: Сајам наутике у Београду 2022  (Pročitano 4316 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #15 poslato: 10, 04, 2022, 17:23:55 posle podne »
Lakice,
Prosecnom Srbinu ne treba camac, posto 90% njih zivi daleko od reke...
Iz tog razloga su napravljene cene za te izvan prosecnog...
Kad li ces ti mene razumeti...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #16 poslato: 10, 04, 2022, 17:40:18 posle podne »
Lakice,
Prosecnom Srbinu ne treba camac, posto 90% njih zivi daleko od reke...
Iz tog razloga su napravljene cene za te izvan prosecnog...
Kad li ces ti mene razumeti...
Дуки мој, млад сам. Научићу и ја једног дана.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #17 poslato: 10, 04, 2022, 17:48:11 posle podne »
Ima li neko ponudu pomenutih "Star" camaca?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #18 poslato: 10, 04, 2022, 17:54:12 posle podne »
Ima li neko ponudu pomenutih "Star" camaca?
Мислим да је цена за Стар 500 око 12.400 евра (надам се да нисам помешао) без мотора.
Можда се јави неко ко зна тачно...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #19 poslato: 10, 04, 2022, 18:12:06 posle podne »
Guglao sam, ali bez uspeha, pa pomislih da je neko uzeo flajer ili slicno...

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #20 poslato: 10, 04, 2022, 20:04:31 posle podne »
Onaj Supermarin aq575 je 10.000€ u toj opremi koja je bila na sajmu, ostalo sve iz ponude je skuplje, ne računajući male gumene i slično...

Ne znam za ove manje Turke od ovog 500, nisam pitao...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #21 poslato: 10, 04, 2022, 21:21:50 posle podne »
Sajam je ove godine bio dosta oskudniji u odnosu na prethodni u segmentu malih čamca, tj. skoro niko od domaćih proizvođača da nije ni bio. Pretpostavljam da je razlog visoka cena zakupa s jedne strane, a sa druge strane većina  je popunjena za ovu sezonu i čamac  se može  naručiti tek za 2023. Čak su mnogi na sajmu rekli da ne mogu ništa da isporuče za 2022...
U svakom slučaju  jedino od kabinaša čega je bilo dosta su skuplji čamci tj gliseri s motorima 150KS+... izgleda da to najviše ide. Bio sam prisutan na par mesta gde se vodio razgovor, kupci su ne tako retko ljudi kojima je to prvo plovilo i odmah gliser sa najjačim motorom...
Za moje pojmove cene su zaista astronomske, a čak i za taj novac što je najgore ne može da se nadje ništa odgovarajuće

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #22 poslato: 11, 04, 2022, 00:07:40 pre podne »
Zdravo svima
Prvi put sam ove godine i moram reći da mi je prijalo ali sam iskreno i ja malo iznenađen.
Bilo je malo plovila za neke normalne novce (kad to kažim mislim upravo ono do 12-13000 €), samo tri proizvođača motora (parsun, mercury i suzuki), 1-2 štanda sa kajacima i to je to
Ostalo sve preko 20000€

Ako ne grešim, video sam samo Gros Inox i još dva štanda sa tepisima/podovima i jedan za tende
Iskreno, očekivao sam malo više pratećeg sadržaja, nešto slično kao što je na sajmu automobila (oprema, sitnice, majstori, servisi, majstori koji rade neke dorade...)

Ali je ipak bilo lepo :)

nadam se da će sledeće godine biti još bolje

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #23 poslato: 11, 04, 2022, 00:40:25 pre podne »

Кад сам видео шта се нуди и по којим ценама, дошло ми зло.
Од свих изложених, на сајму су била четири чамца доступна просечном Србину (то је грађанин Србије који може себи да дозволи да бира да ли ће да купи нов ауто по цени од 10 до 15 хиљада евра или ће тим парама да купи чамац без мотора):

Све остало је доступно само контроверзним бизнисменима од раније познатих органима...

Nisam bio na ovogodisnjem sajmu, ali na osnovu fotografija sam dosao do istog zakljucka. Pored toga, jako mi smetaju ova izlozena plovia sa sve registarskim oznakama. Pre par dana sam radio nalepnice, 450 din jedna strana. Pa sto je ne skidose, za potrebe sajma, i posle ponovo zalepe... Ili mozda i jeste u tome fora, da se pokaze da to plovilo neko vec poseduje...



Iskreno, očekivao sam malo više pratećeg sadržaja, nešto slično kao što je na sajmu automobila (oprema, sitnice, majstori, servisi, majstori koji rade neke dorade...)


Sajam je, bio to sajam automobila ili nautike, odavno postao stvar prestiza. Skupa je to zanimacija za te male majstore, prodavce i te koji prodaju sitnice....
Vecina ljudi koji posete sajam su nemi posmatraci. Dodju da malo naslade dusu i oci onim sto tesko da ce nekada imati. Bila to jahta, Mercedes ili ona hostesa pored... Pojedu neku pljeskavicu, naprave fotografije za drustvene mreze i to je to...
Dugo sam radio u firmi koja se bavila tim propratnim stvarima u autoindustriji i za to vreme bila poprilicno dobro pozicionirana. Mogu slobodno reci u vrhu. I godinama je izlagala na sajmu automobila. Zakupnine prostora visoke, placas i vazduh koji dises, plus ove firme koje postavljaju standove nisu uopste jeftine. A sta ti prodas na sajmu? Nista posebno. Opet radis sa robom koja nije nista revolucionarno i novo, pa ce neko otkriti tebe i tvoj proizvod/uslugu. Svako ce gumu kupiti kod najblizeg vulkanizera, ulje kod najblizeg mehanicara. Sada je sve to jos mnogo lakse kada su se pojavile ove on-line prodavnice i dostava na kucnu adresu. Ti si bio prisutan na sajmu samo zbog prestiza i reklame. Da bi to mogao navesti na svojoj internet stranici, da bi odusevio svoje strane i domace partnere, da bi banke od kojih trazis kredite videle tvoju "ozbiljnost i snagu". I na kraju da bi tvoji stari kupci dosli na tvoj stand, jeli, pili i caskali sa hostesama... Jos ako uspes, u dogovoru sa organizatorima i to naravno debelo platis, da dobijes neku plaketu koju ce direktor firme ponosno okaciti na zid svoje kancelarije. Pa moze se raci da je sajam uspeo...
Isto mogu reci i za sajama nautike. Ako ti predstavis kucu na vodi sa sve helihopterom na krovu iste, sto tesko da moze da priusti i 1 posetioc sajma. Koji je krajnji cilj tog izlaganja na sajmu!? Ja licno mislim da onaj ko to moze da priusti sebi, je vec priustio. A i ako jos uvek nije, tesko da ce uopste i doci na sajam. A mozda ja samo pogresno razmisljam...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #24 poslato: 11, 04, 2022, 07:40:56 pre podne »
Mislim da gresis. Ako pogledam kako se recimo u NS stan ne moze da nadje ili je preskup, novogradnja prodata unapred. Voze se auta po 50k eura..Naravno da ima ljudi koji se bogate i imaju dosta novca. Odakle im ne znam niti zelimd a kometarisem ali ima dosta ljud puno para. I svaki dan je je sve vise i vise. Nautika je malo drugacija ali ako sluas vest sa sajma automobila, obavezno bude prodat najskuplji model auta..odakle i ko..ne znam. Ali bude prodatih dosta novih auta od po 150k eura.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #25 poslato: 11, 04, 2022, 07:59:58 pre podne »
Za običan puk sajam je mjesto gdje ides vidjeti ono sto nikad neces voziti i ono sto ikad neces hebati  stri A i kod nas je slična ili gotovo ista situacija...sve sto je skupo...prvo se proda...vecina plovila od xy eura je cak unaprijed prodana...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #26 poslato: 11, 04, 2022, 08:21:54 pre podne »
Pa to. Ja recimo na sajam i ne idem ako ne mogu nesto da kupim, stim mi se svi sajmovi svoje na jedan a to je lov i ribolov. Sto se tice sajma nautike, sigurno je manja prodaja ali svi mi vozimo auto te auto se lako i proda a za nautiku nema puno interesanata, ne kao za automobile. Drugari idu na sajam automobila a nemaju 50 eura u dzepu, idu da gledaju one cice i da se slikaju sa njima.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #27 poslato: 11, 04, 2022, 18:23:21 posle podne »
Ima li neko ponudu pomenutih "Star" camaca?

Očigledno nema niko, kao što oni u 2022. godini nemaju sajt.

Ali, bitno je da su imali 6k e da se pojave na sajmu.

Apropo svega ostalog vezano za sajam, nećete videti male proizvođače zato što im dodatna reklama (pogotovo za te pare) nije potrebna jer imaju posla preko glave što je neko i pomenuo.

Gros Inox 2 se takođe nije pojavio na sajmu jer ni oni namaju potrebe za time. Roba se prodaje bez zadrške. Bespotrebno bacanje novca kroz prozor... 


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #28 poslato: 12, 04, 2022, 11:19:40 pre podne »
Tako je, na sajmu je ekipa koja nema posla ili ima recimo nesto novo da predstavi.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #29 poslato: 13, 04, 2022, 02:14:20 pre podne »
Mislim da gresis. Ako pogledam kako se recimo u NS stan ne moze da nadje ili je preskup, novogradnja prodata unapred. Voze se auta po 50k eura..Naravno da ima ljudi koji se bogate i imaju dosta novca. Odakle im ne znam niti zelimd a kometarisem ali ima dosta ljud puno para. I svaki dan je je sve vise i vise. Nautika je malo drugacija ali ako sluas vest sa sajma automobila, obavezno bude prodat najskuplji model auta..odakle i ko..ne znam. Ali bude prodatih dosta novih auta od po 150k eura.

To je odavno postalo vidno. Ljudi koji imaju, sve vise imaju. Oni koji nemaju, sve vise nemaju. Ali to je (ne)sposobnost i jednih i drugih i ne bi ja previse ulazio u tu pricu. Moje retoricko pitanje da mozda gresim je bilo da ovi sa najskupljim plovilima/automobilima i splavovima sa helikopterom na krovu su tu da bi bili vidjeni. Ko to pazari njemu sajam ne treba. A oni koji su dosli na sajam to, uglavnom, mogu samo da gledaju. A cesto im ne dozvoljavaju ni da pridju i da gledaju iz blizine... Probajte da na sajmu automobila odete na stand nekog premijum brenda i da udjete u najluksuzniji automobil na standu...
Sto se tice ovog dela oko sajma automobila i da se uvek na sajmu prvi dan proda najskuplji automobil. To je jos jedan marketinski trik. Ta vozila se poruce i prodaju pre sajma. Ali rok isporuke bude tu oko sajma. Pa onda prodavci daju sebi na znacaju kako su eto tek tako uspeli prvi dan da prodaju najskuplji primerak. A opet kupac daje sebi na znacaju na neki svoj nacin. Novinari imaju o cemu da pisu. Siroke narodne mase imaju da nagadjaju ko li je srecni kupac.
Tako da ti najskuplji izlozeni primerci, jos pre sajma dobiju svoje vlasnike. Na sajmu se to ozvanici. Inace, siguran sam da kupci tih najskupljih automobila sigurno ne cekaju sajam da bi kupili auto. A i sigurno imaju 1001 zahtev. Do najsitnijih detalja, poput toga koje boje ce biti konac kojim su prosivena sedista i volan. Tako da je bas jako tesko da se neko pojavi na sajmu i da tamo medju tim najskupljim automobilima nadje automobil koji mu je bas po meri. Jako puno ti ima zahteva. Pa birkaju i ovi sto kupuju Fiat Tipa od 13000 eur, a da nebude zahtevan neko ko daje 130 000 ili 230 000 eur.... Ali odosmo mi daleko :)