Autor Tema: Kanuom Dunavom kroz Srbiju  (Pročitano 2158 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« poslato: 17, 03, 2022, 20:52:35 posle podne »
Poznanici iz Nemacke letos planiraju put kanuom Dunavom kroz Srbiju celom duzinom.
Traze mi informcije za mesta na kojima bi se zaustavljali, tehnicke stvari: smestaj ,kampovi, mesta gde je moguce ostaviti kanu i opremu. Ako ima neko ideju gde da ih uputim za takve informacije bilo bi lepo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #1 poslato: 17, 03, 2022, 21:31:39 posle podne »
Било је на форуму писања о ТИД регати, треба само потражити.
Можда да се јавите Дејану Јовановићу, организатору (tidejan@gmail.com)?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #2 poslato: 17, 03, 2022, 21:43:40 posle podne »
Hvala, kontaktiracu ga sigurno. Nemam nekog iskustva sa plovidbom kajakom, na brodu je drugacije. Ali verujem da su potrebne informacije slicne onima koji putuju biciklom+ neka mesta za ostavljanje  camaca.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #3 poslato: 18, 03, 2022, 06:33:03 pre podne »
Pre par godina u marinu Srebrno jezero doplovila je ova skalamerija sa petoricom momaka iz Nemacke. Improvizovani katamaran sa "opremom" i to bas pred jako nevreme.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #4 poslato: 18, 03, 2022, 07:50:31 pre podne »
http://visitsmederevo.com/index.php/dogadjaj/8/TID--me%C4%91unarodna-regata-Dunavom

TID regata traje 61 dan, prilicno dosta vremena. Zanimljivo.

@Neptun
Mislim da mi nemamo tako nesto sem da nije oraganizovano kao TID.
Vise puta sam vidjao ljude koji putuju kajakom, jednostavno se ukampuju i dalje nastave ujutru. Biraju mesta gde ima ljudi pa gde se i upoznaju, tu mogu ostaviti stvari kako bi otisli do grada ili slicno.
Ja sam prosle godine imao ljude iz Madjarske i pre toga iz Francuske i Nemacke, zakampovali su kod mene u dvoristu, naravno pomogao sam sam im sta im treba.
Eto ako budu blizu Sremskih Karlovaca, mogu da zakampuju kod mene gde ce im stvari biti sigurne itd..
Verujem da bi im svaka carda izasla u susret oko cuvanja stvari a kampovati se moze bilo gde.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #5 poslato: 18, 03, 2022, 10:14:15 pre podne »
http://visitsmederevo.com/index.php/dogadjaj/8/TID--me%C4%91unarodna-regata-Dunavom

TID regata traje 61 dan, prilicno dosta vremena. Zanimljivo.

@Neptun
Mislim da mi nemamo tako nesto sem da nije oraganizovano kao TID.
Vise puta sam vidjao ljude koji putuju kajakom, jednostavno se ukampuju i dalje nastave ujutru. Biraju mesta gde ima ljudi pa gde se i upoznaju, tu mogu ostaviti stvari kako bi otisli do grada ili slicno.
Ja sam prosle godine imao ljude iz Madjarske i pre toga iz Francuske i Nemacke, zakampovali su kod mene u dvoristu, naravno pomogao sam sam im sta im treba.
Eto ako budu blizu Sremskih Karlovaca, mogu da zakampuju kod mene gde ce im stvari biti sigurne itd..
Verujem da bi im svaka carda izasla u susret oko cuvanja stvari a kampovati se moze bilo gde.
Hvala puno..
Skupljam info pa cu im proslediti

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #6 poslato: 18, 03, 2022, 10:29:09 pre podne »
Вашим пријатељима бих саветовао да се држе руте којом иде ТИД. То је већ годинама проверена рута.

Генерално, по уласку у наше воде, треба да се пријаве граничној служби (мислим да се то сад ради у Апатину, где имају уређену марину и удобан смештај).

Уколико се одлуче да уђу у канале изнад Бездана, према Бајском каналу, улазе у свет природне лепоте и очуване природе.

Ако се одлуче да наставе низ Дунав, могу да застану код Богојева. Могу лепо да се сместе и на Шаренградској ади.

После тога имају леп смештај у Бачкој Паланци, на Тиквари.

Следећа станица може да буде било које место од Черевића до Новог Сада, с тим што код Рибарског острва имају све што им треба за одмор и уживање.

Низводно од Новог Сада имају лепо стајалиште у Сремским Карловцима.
Следећа етапа их већ доводи до Старог Сланкамена, са лепим условима за прихват.

Белегишка ада и ресторани Венеција и Пустолов су добра места за одмор.

Испод Батајнице је сада формирано мало насеље где се може презалогајити и предахнути пре доласка у Земун.

Испод Београда  могу да предахну на Парадајз острву (ако уђу у Вишњички рукавац, нисам баш сигуран да ли ће да издахну ако удахну!).

Ту им је и Бела стена, а одатле није далеко до Гроцке, па затим до Смедерева...

Следи пловидба до Ковина са лепим пристаном и даље пут ка Ђердапу...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #7 poslato: 18, 03, 2022, 15:25:26 posle podne »
Pa takav opis je njima potreban.bas bi bilo dobro da postoji nekakav peljar za prolaznike. Ovako ako nemaju informacije deluje komplikovano.Mada ti koji plove ceo dunav u kajaku, sigurno nisu nesnalazljivi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #8 poslato: 18, 03, 2022, 16:07:07 posle podne »
Pa takav opis je njima potreban.bas bi bilo dobro da postoji nekakav peljar za prolaznike. Ovako ako nemaju informacije deluje komplikovano.Mada ti koji plove ceo dunav u kajaku, sigurno nisu nesnalazljivi.

Постоје такве карте - даљинари.
Можете више информација тог типа наћи у тексту постављеном на Наутичком форуму (аутор текста је Дуле) погледајте на: https://www.nautickiforum.com/Forum/index.php?PHPSESSID=odj0oqcd78fposraeh7ercd3r7&topic=121.msg423#msg423 .

На нашем форуму постоји тема са сличним подацима (мање детаља него у већ поменутој Дулетовој): https://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,402.msg4379.html#msg4379 или на:
http://www.mojaladja.com/upload/Daljinar-Dunava-od-2410-km-do-885-km.pdf - луке, марине, пумпе, бране и преводнице, процедуре, одмаралишта, визе, царинске процедуре, лиценце или потребна путна документа (све то на енглеском језику).

На сајту Удружења наутичара "Моја лађа" налази се страница са корисним подацима на: https://www.udruzenjenauticara.org/pristani-i-vezovi/

Дакле, није да баш ништа немамо. Имамо и више али треба се потрудити и потражити. Ипак, и даље мислим да је наш пријатељ, Дејан Јовановић, као један од организатора ТИД регате у Србији можда најпоузданији извор информација јер он боље од многих од нас познаје реку и потребе веслача.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #9 poslato: 21, 03, 2022, 12:42:20 posle podne »
Odlicno,hvala

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Kanuom Dunavom kroz Srbiju
« Odgovor #10 poslato: 29, 03, 2022, 14:23:19 posle podne »
LSI je u pravu. Najbolje je pridružiti se TID regati  https://www.tour-international-danubien.org/index_E.php

Najjednostavnije, najsigurnije a i dobro društvo je tu. Birate gde ćete im se pridružiti i gde ćete završiti regatu.

Ja sam tako proplovio Dunavnom od Ingolštata do Crnog mora (Svetog Đorđa).