Autor Tema: Sa kopna na vodu  (Pročitano 8346 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba Roga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • www.mojaladja.com
    • Barbaroga
  • Brod tip: Batino korito
  • Marina: Široka staza
  • Veličina: 5,95
Sa kopna na vodu
« poslato: 16, 03, 2022, 18:05:22 posle podne »
Pozdrav svima!
Za početak moram naglasiti da još uvek, na žalost, nemam svoje plovilo. Kako to često u životu biva, najčešće nam želje i mogućnosti nisu baš u najsrećnijem skladu, pa je tako i sa mnom.
  Nakon iščitavanja sijaset tema, "gostovanja" na raznim nautičkim forumima, prikupljanja informacija i "kupovanja" znanja, odlučio sam da vam se pridružim, sa nadom da ću u dogledno vreme postati ravnopravan u smislu plovnosti, uz vašu pomoć.
   Obzirom da si ne mogu priuštiti čamac spreman za plovidbu, ideja je da pokušam pronaći dobru osnovu za sređivanje u vlastitoj režiji. Pošto nemam bravarska iskustva, sa metalom i nisam baš na "ti", što se ne bi moglo reći za fiberglas, jer sam još u prošlom veku, sam, u svom bungalovu,  napravljenom od istog, menjao pod, kupatilo, prozore itd, izbor se, sam po sebi nameće.
   Idealna bi bila pasara, tipa Dalmatinke, nebitno da li je pribojska ili Kvarner plastika. Najbitnije da ne bude strukturno poremećena, da ima smisla ulagati u nju, a dobitna kombinacija bi bila sasvim ogoljena jer bih je svakako "personalizovao". Naravno podrazumeva se da mora imati "papire", a ako bi imala i brodski motor....
    Znam da vam ovo izgleda kao spisak želja, ali od nekud sam morao početi. Ne sumnjam da ću izgurati, jer mi vreme ne igra, obzirom da je to projekat koji započinjem zbog budućih unuka,  zbog želje da im "usadim" ljubav prema Dunavu, nekog učešća u njihovom odrastanju.
   Mesecima pratim oglase, ali se ne pojavljuje ništa što bi mi "igralo". Nadam se da ću od vas dobiti informaciju ako se pojavi nešto vredno pažnje, kao i sugestije i savete oko izbora. Sve, osim odvraćanja, ću primiti sa velikom zahvalnošću.
   Uz izvinjenje na ovako dugačkom "predstavljanju", pozdravljam vas sa željom da se, ako ne, još uvek, na vodi, vidimo na kopnu, od Široke staze pa negde do Šlepa.
   

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #1 poslato: 17, 03, 2022, 12:13:56 posle podne »
Pozdrav i dobro došao


   Idealna bi bila pasara, tipa Dalmatinke, nebitno da li je pribojska ili Kvarner plastika. Najbitnije da ne bude strukturno poremećena, da ima smisla ulagati u nju, a dobitna kombinacija bi bila sasvim ogoljena jer bih je svakako "personalizovao"
   

Mislim da je ipak bitno čija je proizvodnja jer je Kvarnerplastikina daleko kvalitetnije urađena,to pričam iz ličnog iskustva jer sam je imao a pre nego što sam je kupio gledao sam Dalmatinke oba proizvošača i velika je razlika. Inače Dalmatinka je po meni odličan brod ali je za moje potrebe bila prilično skučena tako da sam je prodao i kupio veći brod....
Dunav je moje more.....

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #2 poslato: 17, 03, 2022, 14:38:02 posle podne »
Dobro došao na forum nadam se da ćeš uskoro i zaploviti. Imaš na oglasima KP jedan Gradac sa brodskim motorom. Išao sam sa jednim kolegom da ga pogledamo, izgleda pristojno i sa dosta opreme, pa prelistaj oglase možda ti se dopadne.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #3 poslato: 17, 03, 2022, 14:43:38 posle podne »
Dobrodosli!

Prosetajte po marinama takodje, ima dosta camaca koji su na prodaju ali ljudi nisu dali oglase.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #4 poslato: 17, 03, 2022, 14:53:30 posle podne »
Nije na  odmet pogledati malo i u "komsiluku" t.j. u Hrvatskoj, solidna je ponuda, nije daleko, lako bi uradio procedure posto pricamo istim jezikom. Ako bi nasao nesto sa prikolicom koja ce ti svakako biti jako korisna za spustanje, vadjenje i premestanje, a da se uklapa u tvoj budzet, bio bi to pun pogodak. Vidi na: www.njuskalo.hr
U svakom slucaju, srecna kupovina. Tu smo da pomognemo koliko smo u mogucnosti.

Van mreže Barba Roga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • www.mojaladja.com
    • Barbaroga
  • Brod tip: Batino korito
  • Marina: Široka staza
  • Veličina: 5,95
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #5 poslato: 17, 03, 2022, 15:13:00 posle podne »
Hvala na odgovorima i dobrodošlici.
Na žalost kao što je slučaj sa većinom stvari u poslednje vreme, i plovila su ozbiljno poskupela. Za nešto što iole vredi, nemam novca koliko bi prodavci želeli da dobiju, jer cene više ne prate kvalitet, a obišao sam neke marine i primetio vrlo čudnu pojavu.
Naime naišao sam na sijaset čamaca koji vodu nisu videli godinama (pričam o onima na obali, pod ceradama), a kada bih došao do vlasnika, sa pitanjem da li bi ga prodao, najčešće bih bio, skoro pa psovan. Poštujem nečiju odbojnost prema pomisli o  prodaji, o rastanku i sa uspomenama vezanim za plovidbu i slično, ali mi onda nije jasna nebriga.
Upravo zato tražim nešto za restauraciju. Ne mogu da odvojim odjednom veliku sumu, a kontinuirano ulaganje manjih svota i rad na čamcu bi me relaksirali.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com

Van mreže Barba Roga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • www.mojaladja.com
    • Barbaroga
  • Brod tip: Batino korito
  • Marina: Široka staza
  • Veličina: 5,95
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #7 poslato: 18, 03, 2022, 09:25:54 pre podne »
Zvao čim se pojavio oglas, ne može da se registruje. kuku

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #8 poslato: 18, 03, 2022, 11:03:15 pre podne »
Iskreno komplikovana je to prica. Ti sto stoje  tako godinama su uglavnom uzeti iz iste zelje kao tvoje. Onda pocnu neki radovi a otvore se jos 10 novih, finasije posustanu a camac ostane u dvoristu da ceka bolja vremena. To su mali brodici i njihovo cuvanje na suvom ne iziskuje velike troskove a vrlo cesto nema nikakvih ako stoje u dvoristu, vikendici kod ortaka. Kod vecih plovnih objekata je situacija drugacija jer manipulacija i cuvanje broda na suvom predstavlja znacajnu stavku i uslovno receno za 5-6,7 godina pojede i vrednost broda.
Sredjivanje, krpljenje uvek bude skuplja opcija posebno kod manje iskusnih. Realno je mozda bolje biti disciplinovan i stedeti i odmah uzeti nesto pristojno. Cak i to pristojno ce zahtevati odredjeni rad ali to spada u nesto drugo.


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #9 poslato: 18, 03, 2022, 16:06:25 posle podne »
Eventualno da je dobro korito i motor, ali krš enterijer, on se uvek može raditi u svojoj režiji uz plovidbu...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #10 poslato: 18, 03, 2022, 16:18:44 posle podne »
Uvek je naj jeftinija varijanta bila kupiti skroz sredjeno plovilo....

Van mreže Barba Roga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • www.mojaladja.com
    • Barbaroga
  • Brod tip: Batino korito
  • Marina: Široka staza
  • Veličina: 5,95
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #11 poslato: 18, 03, 2022, 17:03:59 posle podne »
Saglasan sa svim napisanim..Da je komplikovano, teško, da je najbolje kupiti novo plovilo... Da mogu da odvojim novac za tako nešto, verujte mi da bismo se već sretali na vodi, ali..."Ali" sreću kvari. Za većinu onog na oglasima, čak i da imam toliko novca, ni u ludilu ne bih dao. Za deo bih bio spreman da platim i da me zaobiđe, a za onaj neznatan deo dobrih primeraka, ne mogu da se "opružim". Dakle ne sporim ja vaše dobre namere, samo sam već rekao da mi ljubav prema plovilu nije sasvim kompatibilna sa dubinom džepa. To je razlog što tražim nešto za sređivanje, kao dugoročan projekat, a ne zato što sam mazohista stri

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #12 poslato: 18, 03, 2022, 17:13:00 posle podne »
Uvek je naj jeftinija varijanta bila kupiti skroz sredjeno plovilo....

Uvek je najjeftinija i najlakša varijanta bila ne kupiti brod.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Barba Roga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • www.mojaladja.com
    • Barbaroga
  • Brod tip: Batino korito
  • Marina: Široka staza
  • Veličina: 5,95
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #13 poslato: 18, 03, 2022, 17:22:12 posle podne »
 kgk Istina, mada ja ne želim da bude baš toliko jeftino.

Van mreže foRce

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 51
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: ELAN GT 402
  • Veličina: 4m
Odg: Sa kopna na vodu
« Odgovor #14 poslato: 19, 03, 2022, 20:33:55 posle podne »
Dobrodosao na forum. Nadamo se da ces naci neku lepu Pasaru koju ces sa uzivanjem sredjivati  114
Video sam da postoji neki domaci proizvodjac modela P500, da li neko zna kakav je kvalitet?
-------------
ELAN GT402