Autor Tema: parkirna cerada  (Pročitano 2469 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
parkirna cerada
« poslato: 14, 03, 2022, 21:33:42 posle podne »
Zdravo svima

parkirna cerada na mom čamcu je malo popustila, nije pocepana, ali je "progledala" na nekim mestima pa kad pada kiša ili se topi sneg, po malo propušta vodu u korito čamca
E sad, verovatno je to dobro zbog ventilacije i kondenzacije :) ali mislim da bi ipak bilo bolje da je zamenim

Pošto ne bih da menjam kopče, koje su sasvim u redu, prema postojećoj ceradi bih samo uradio novu. Našao sam i osobu koja bi to mogla da uradi ali ono što ne znam je koje platno treba upotrebiti za ovo.
Kontam da ima više opcija - plastificirano-neplastificirano, gusto tkano ili manje gusto, koji se skuplja koji se ne skuplja...

Znate li od kako se zove materijal od čega je najbolje ovo napraviti i gde se može kupiti u Beogradu i okolini?


Unapred hvala

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #1 poslato: 15, 03, 2022, 07:59:57 pre podne »
Zove sse nautičko platno, ja najviše volim da ga nabavi majstor  koji radi ciradu, da u slučaju reklamacije ne može da kaže da platno nije valjalo ili slično.
Mada sa Saletom iz Aqualux-a nema reklamacija, samo čujem da ga je zbog obima posla malo teško uloviti u poslednje vreme.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #2 poslato: 16, 03, 2022, 16:48:47 posle podne »
Imaš u leštanima firmu koja prodaje cerade drikere i ostalo. Kod njih sam uzimao ponekad šta mi je trebalo.
wir-con-doo-ceradno-platno-i-okovi
Адреса: Kružni Put 1ć, Leštane
 Телефон: 011 4099733
Ja bih ti preporučio kvalitetniju ceradu. Ako staviš to TZV nautičko platno, kad ga useru patke i galebovi nema šanse da ga opereš

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #3 poslato: 16, 03, 2022, 17:25:53 posle podne »
@zankiki - čitao sam da je Sale ok i sve prođe kako treba ali ovaj put rekoh da vidim nešto u sopstvenoj režiji, da ne potežem za NS

@mileta - hvala. Zvaću ih. Jel ima neko posebno ime ta cerada ili samo kažem upravo to - neka kvalitetnija...?

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #4 poslato: 16, 03, 2022, 18:18:18 posle podne »
Samo im ti objasni za šta ti treba. Iskusni su oni preporučiće ti šta treba.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #5 poslato: 17, 03, 2022, 08:09:26 pre podne »
Ja sam mislio da je nautičko platno najkvalitetnije što može da se stavi?
Šta drugo postoji sem onih plastificiranih, kao kamionske?

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #6 poslato: 17, 03, 2022, 08:25:12 pre podne »
Pravio sam ciradu relativno skoro pa su mi neke informacije jos u glavi.

Ja znam za tri vrste, prva je "kamionska" koja je najpovoljnija ali i dosta kruta. Sledeca po ceni je cirada od poliester tekstila oblozenog PVC-om, imao sam je na Albinu 25. Ona je meksa za rad i tanja od kamionske, ali ispod nje bas greje. Sto se tice dugovecnosti, ne mogu da je pohvalim.

Treci materijal je nauticko platno koje stvarno izgleda kao platno, a mislim da je i najskuplje od ova tri materijala a kazu i najbolje. Imam ga na Rebellu i nemam zamerke. Prednost je sto se sa njim lako sasiju krivine i uglovi jer je meko, a to platno u nekoj meri i dise pa ispod njega ne bude toliko vrelo. Kao i svako platno, ako se isprlja moze da se skine i opere u nekoj meri.

@Vaca
Tebi treba parkirna cirada, za preko zime ili kad nisi na camcu? Ako je to slucaj, onda ti mozda najvise odgovaraju prve dve povoljnije varijante.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #7 poslato: 17, 03, 2022, 08:36:31 pre podne »
Meni je Sale Aquatex rekao, ako se dobro sećam, da je vek nautičkog platna 4 godine... Mada, iz ovog ugla mi ne deluje baš tačno, ili sam nešto pobrkao, pošto mi evo traje već 6-7 godina i ne pokazuje ni najmanje znake zamora...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #8 poslato: 17, 03, 2022, 09:36:33 pre podne »
Ja znam za jednu od nautičkog platna koja traje 10 godina, samo su sad morali biti promenjeni rajsferšlusi. Materijal je očigledno veoma izdžljiv.
Pre bih rekao da ove od poliester tekstila oblozenog PVC-om što sam imao na Albinu izdrže oko 4 godine. Posle 4 godine je morala biti promenjena kompletno..

Ovako izgleda uzorak nautičkog platna od kog je rađena moja trenutna cirada:

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #9 poslato: 20, 03, 2022, 09:23:26 pre podne »
Imam neku ceradu koja prekriva ceo čamac preko zime, nije po meri šivena, ja sam je konopcem pričvršćivao, ali je ove godine završila poslao
Ovo što mi treba je za nezimski period kada nisam na čamcu


Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: parkirna cerada
« Odgovor #10 poslato: 20, 03, 2022, 22:40:25 posle podne »
Meni je Sale Aquatex rekao, ako se dobro sećam, da je vek nautičkog platna 4 godine... Mada, iz ovog ugla mi ne deluje baš tačno, ili sam nešto pobrkao, pošto mi evo traje već 6-7 godina i ne pokazuje ni najmanje znake zamora...
Kvalitetno nautičko platno ako se imalo odrzava moze izdrzati i 12-13 godina. Obicno nako 7-8 strada konac kojim je sivano pa treba mozda presiti jos jednom ili eventualno ode koji zip....Ali sve zavisi i od same upotrebe..Mi u malim čamcima zivimo pod njim kad kabine su ili male ili ni ne mamo...Znaci od kuhanja do spavanja. Disu u nekoj mjeri ali ne u potpunosti