E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Pasara Istranka - spojler

(1/3) > >>

vaca:
Zdravo svima

Imam pasaru Istranku koju sam kupio pred kraj sezone i sad se spremam da uživam tokom narednog leta, ali mi se nešto vrzma po glavi...
Video sam nekoliko njih da imaju spojlere, i kažu ljudi da je bolje (dobije se 1-2 km/h u brzini, bolje se ponaša na vodi, nekome i lepše izgleda...)
U HR ima dosta toga koliko sam video

I ja krenuo da se raspitujem
Našao dvojicu, trojicu plastičara koji bi mogli to da urade, cena je malo porasla u odnosu na prvobitnu informaciju koju sam dobio od ljudi koji su to ugradili (majstori kažu zbog poskupljenja materijala, ruke isto koštaju) ali kada sam ih pitao za registraciju, nisu znali da odgovore.
Zato ja odem u kapetaniju pre neki dan da se raspitam i tamo čika kaže: ako se to ugrađuje (a nisu oni sklopivi, zglobni, kako se već zovu...) onda mora projekat inženjera jer se menjaju karakteristike plovila
 - produžava se čamac -  prelazi se u sledeći rang za registraciju (kategorija je do 5m, pa onda od 5 do 15m...)
 - verovatno se menja gaz
 - težina...

I sad imam pitanja za vas (ako ima neko kome je struka brodogradnja, još i bolje):
- Da li uopšte ima smisla ovo raditi?
- Ima li smisla staviti te zglobne, podešavajuće? Mislim da su oni prvenstveno namenjeni za glisere i čamce koji idu znatno brže od pasara
- Znate li ko bi mogao da napravi takav projekat?
- Ili je najbolje ono pravilo: vozi to što imaš, ako hoćeš nešto drugačije, ne dograđuj, kupi novi čamac?

Pozdrav i hvala

LSI:
Информација коју сте добили у капетанији требало би да вам послужи као полазиште.

Ако сте спремни да прођете кроз целокупну процедуру - урадите то што сте наумили. Неке нарочите разлике у пловидбеним карактеристикама вероватно нећете добити, по мом мишљењу.

Ако вам се све то чини превеликим залогајем, одговор се сам намеће - или пловите с таквим пловилом или га продајте и купите нешто друго.

Dutchman:
promeni drzavu pa prepravljaj brod , kod nas samo fabrika kako za kola tako i za caamce ... zivela birokratija i nekopetentni kadar

Bojan Bakic:
Jako puno camaca po marinama ima dodate platforme i svi registruju bez problema.Tako da te dve male platformice za pasaru nece biti problem sigurno.Ja sam kod mene dodao dve platforme nisam imao problem.Drugar iz marine napravio platformu 2x1m i nikakav problem.A ako zaskripi tu je neka crvena vise i sve reseno

marko07:
Brodic koji sam kupio pre 2 ipo godine nije bio registrovan par godina pa je morao da se rad projekat- koliko se secam price zena koja nam je prodala cena projekta je bila 300e.
Nakon toga je sve regularno registrovano.

E sad, ima ovoga sto Bojan kaze- moze da se desi da niko ne obrati paznju, moze da se desi da obrati pa da se casti i treca opcija je ovi sto zavrsavaju registraciju bez da se camac stvarno pogleda- ni jedna od opcija nije bas za pohvalu, ali radi posao..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju