Autor Tema: Kupujem plasticnog kabinasa  (Pročitano 3509 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #15 poslato: 27, 12, 2021, 23:02:27 posle podne »
Negde se mora napraviti  kompromis. Mozda je za tebe najbolji gliser sa nekim brodskim motorom (mada sam zaključio da nećeš brodski motor), ako hoćeš  brzine preko 20 km/h i da ideš uglavnom na dnevne polovidbe, a ređe da prespavas negde na vodi.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #16 poslato: 28, 12, 2021, 08:41:29 pre podne »
Nikad vise nebih kupio camac bez kabine. Eventualno neki mali sa 5ks, pomocni, zavezan za camac koji ima kabinu.
Onaj oglas je bas bas skup. Recimo, ja nikad nebih bas bio vezan za plastiku. Pogotovo jer limenih ima bas puno na prodaju a mozes da ga radis i prepravljas kako zelis. I da ti ostane bar jedno 8000 eura od tih 15000.
Taj 575 je za mene razoracenje... ali valjda svako zna svoju matematiku.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #17 poslato: 28, 12, 2021, 08:52:10 pre podne »
Jbg, jedni su odusevljeni, jedni razocarani, a sve su to ukusi. Sto se metalnog tice, jos nisam nasao neki koji mi odgovara, jer je dizajn 99% isti i meni je to ruzno. A tek o brzini metalnih ne bih da pricam.
Ima nekih lepih metalnih, kao sto je bio jedan kod nas u marini, ali to je veliko, tesko, sporo i skupo, ali izgleda bas lepo.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #18 poslato: 28, 12, 2021, 09:10:57 pre podne »
Po tvojim potrebama koje si naveo, mislim da ti kabina ni ne treba...
Ne planiraš noćiti na vodi, a kabina samo zauzima mesto na čamcu tih dimenzija...

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #19 poslato: 28, 12, 2021, 09:22:02 pre podne »
 Za sada nemam u planu da nocim, mozda se to promeni.
Ali da iskoristim temu, voleo bih da cujem razloge protiv 575, da sagledam i tu stranu. Iz razgovora sa vlasnicima vidim da su odusevljeni, od kolega koji su dugo u nautici sam cuo pohvale i da je mozda najbolji u klasi, pa bih voleo da cujem i razloge protiv.
« Poslednja izmena: 28, 12, 2021, 10:09:22 pre podne Zile-nbg »

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #20 poslato: 28, 12, 2021, 10:26:27 pre podne »
Ja sam imao fishermana i kada sam uzimao veći čamac imao sam par kriterijuma:
- kabina obavezno
- WC (hemijski ne dolazi u obzir)
- plastika
- da može da glisira tj. da ide brzo
- što veći prostor napolju koji nije podeljen na 2 dela  (većina Baylinera koje sam gledao ima prostor za sedenje i iza neupotrebljivu terasu pola metra nižu i totalno odvojenu)

Zašto baš sve ovo?
- Kabina zato što sam mnogo puta gledao u nebo i razmišljao da li će kiša ili ne i u navećem broju slučajeva propustio lep dan na vodi zbog par oblaka. Uz to, par puta sam pokisao sa decom i nije bilo ni malo zabavno kada nas uhvati letnji pljusak na reci a nemamo gde da se sklonimo. Tenda tu ništa ne pomaže...
- WC je obavezan za celodnevni boravak na vodi pogotovo ako je neka žena na čamcu. Više nikada bez njega. Hemijski ne zato što ne želim da nosam i praznim sadržaj
- Plastika zato što je lakši, zato što su ti čamci brži (nisam još našao metalni veći čamac sa kabinom koji može brzo da ide). Meni se uz to više sviđa izgled takvih čamaca iako su dosta osetljiviji pa treba naći očuvan primerak
- Brzina... pa kod mene je to jednostavno - za popodnevno kupanje na Beloj steni sa decom nemam vremena da se vozim sat vremena tamo i sat nazad. Sa čamcem koji glisira stižem za 15 minuta i ostaje mi mnoooogo vremena za kupanje i uživanje u vodi. Trenutno mi je vreme najdragocenije pa ga ovde štedim.
- bar 90% vremena na čamcu provodim napolju pa mi je bilo bitno da duplo veći čamac ima i značajno više korisnog prostora napolju. Takođe mi je bilo bitno da kada nas je osmoro na čamcu budemo tu zajedno a ne neko ovde neko onde i da se i ne vidimo bukvalno

Dodatno na gore navedeno, kabina omogućava da može da se ostane na vodi kada je leti najlepše - uveče. Napravio sam i komarnike tako da više ne moram da bežim sa reke kako padne veče već mogu da uživam dokle god ta to poželim.

Ovo su gore bili moji razlozi za veći čamac sa kabinom. Svako od nas ima svoj način korišćenja plovila i kupuje u skladu sa potrebama (i mogućnostima). Ja se ne bih vratio na mali otvoreni čamac ali razmišljam o malom gumenjaku koga bih mogao da nosim na ovom čamcu.

E da, bitna napomena - što je veći čamac to je više glavobolje oko održavanja razoraznih sistema koje ima. Na malom čamcu je bio motor, volan, tenda i par instrumenata i to je to. Na velikom je sve tu pa stalno ima nešto da se radi i dorađuje i sređuje i održava. Para i vremena veliki čamac izvuče baš!  Da ne pričam o logistici vezanoj za recimo vađenje čamca iz vode. Sa fishermanom nikakav problem - zakačim za terenca u marini i napolju je za 5 minuta.  U sledećih sat vremena je opran i spreman za zimu. Totalno druga priča sa velikim čamcem! Prvo ne mogu da ga izvučem po svakom vodostaju. Drugo moram da plaćam ozbiljno vozilo da ga izvuče iz vode.  Samo pranje podvodnog dela traje satima bukvalno. 

I još jedna stvar za razmišljanje kada smo već kod vađenja čamca iz vode. Ako je čamac širi od 2.6m (nadam se da sam dobro zapamtio širinu) problem ga je i legalno transportovati na prikolici - zahteva specijalan transport. I to sve pod uslovom da imaš adekvatnu prikolicu i vozilo koje može da vuče taj čamac. Naravno to nije od značaja onome ko ne vadi čamac cele godine iz vode i ne transportuje ga putem.


Možda sam bio malo opširan ali nadam se da sam bar malo pomogao u tome da nađeš odgovarajuće plovilo za sebe. Ono što je sigurno je da ćeš svakako za koju godinu da razmišljaš o drugom (većem) čamcu  jh


Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #21 poslato: 28, 12, 2021, 10:30:30 pre podne »
Iskreno ne vidim poentu kabinice na Hunteru 575. Osim što jako lepo izgleda spolja, na toj dužini plovila mislim da je potpuno promašena koncepcija.
Šta može da se radi u toj kabini, osim da se skloni od kiše...Pasara mi je čak koncept pravog kabinaša, a ovo ni tamo-ni vamo.
Još jednom, lep je zaista "na oko" ali ne vidim praktičnu primenu nikako. Ni za spavanje, ni za pecanje, ni za "ono" ni za...Koncept "imam gliser sa kabinom".
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #22 poslato: 28, 12, 2021, 11:05:57 pre podne »
Ne ne ne, kako smo dosli do 575 sa kabinom?
Znaci ili 575 sa konzolom ili neki kabinas, to su moje nedoumice. za koju godinu cu sigurno hteti veci camac.

Ovo sto je Mr.No rekao, mogu samo da kazem Amin. Slicno razmisljamo i slicne zahteve imam i ja.
S tim sto sada mogu da odvojim toliko para koliko mogu i ako ne mogu za te pare da nadjem kabinasa po mojim merilima bez ikakvih problema cu uzeti 575 i koristiti i dalje otvoreni camac.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #23 poslato: 28, 12, 2021, 15:46:12 posle podne »
Ne mogu da poverujem da se moj Prijatelj LSI ne javlja na ovoj temi, a doktorirao je kabinase do 6m, kao i njihove prepravke, nadogradnje...   hi k5 114

Zile-nbg , postavljam ti dve slicice kao ideju... Znam da ti preferiras plastiku ali ovo se moze napraviti na svakojakim plovilima i od svakojakih materijala...

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #24 poslato: 28, 12, 2021, 15:53:15 posle podne »
Trazi se preko 6m  roll4 idealno do 7-8. Mada to vise zavisi od rasppreda i slobodnog prostora. Mada, realno, uvek fali metar  jh

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #25 poslato: 28, 12, 2021, 15:56:41 posle podne »
Ma za mog Prijatelja LSI metar dva manje vise, nije nikakav problem...
Ipak je on stari novosadista sa iskustvom  114

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #26 poslato: 28, 12, 2021, 16:02:35 posle podne »
 Svako podeljeno iskustvo i saveti ce biti prihvaceni  sajkaca

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #27 poslato: 28, 12, 2021, 16:16:46 posle podne »
Dule daj malo fotki enterijera ove tvoje pile za nas sa jeftinijim ulaznicama :D  k5

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #28 poslato: 28, 12, 2021, 16:24:36 posle podne »
Kabe,
Enterijer se stalno menja... Nesto se oduzima , nesto dodaje, ali korito i tenda ostaju isti ...
I nije ovo toliko skupa varijanta, koliko je dobra, veruj mi....

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #29 poslato: 28, 12, 2021, 16:42:43 posle podne »
Kabe,
Enterijer se stalno menja... Nesto se oduzima , nesto dodaje, ali korito i tenda ostaju isti ...
I nije ovo toliko skupa varijanta, koliko je dobra, veruj mi....
Ej Dule, ko ti je ovaj u čamcu?  ha
Navigare necesse est, vivere non est necesse