Autor Tema: Kupujem plasticnog kabinasa  (Pročitano 3479 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Kupujem plasticnog kabinasa
« poslato: 26, 12, 2021, 16:51:11 posle podne »
Drugari, kao sto ste mogli da vidite imao sam malog Huntera i prodat je ekspresno. Sto se camaca tice, tu sam na klackalici.
Svidja mi se otvoreni tip camca, volim sve sto ide uz to iako ima nedostatke.
Voleo bih da nadjem sebi odgovarajuceg kabinasa sa odvojenim wc-om i vb motorom. Ja sam se licno zalepio za Huntera 575 i motor 60ks i na korak sam od kaparisanja, ali zelim da pruzim sansu i prakticnoj strani tj kabinasu.
Voleo bih zaista da uzmem kabinasa, ali na oglasima je blago receno uzasna ponuda. Da se cimam iz inostranstva da dovlacim nesto nemam vremena.
Tako da, ako imate predloge, slobodno pisite. Ako mislite da bi se neki camac uklopio, pisite, cisto da vidim da li mi odgovara.
Neke smernice su ne ispod 6m, ali bolje 7-8m, vb motor ili bez motora, wc obavezan, plastika. Cena, pa posto je 575 u full opremi sa yamahom 40/60 14-15000e, neka bude da je to budzet i za kabinasa.
Hvala unapred na idejama i predlozima  114

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #1 poslato: 27, 12, 2021, 09:34:52 pre podne »

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #2 poslato: 27, 12, 2021, 10:02:25 pre podne »
Uf, ako je ovo 15000€ koliko bih ja sad treba da tražim za Marissu? Odoše cene dođavola.... Baš nije momenat za kupovati

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #3 poslato: 27, 12, 2021, 10:11:52 pre podne »
O tome i pricam. Prodaje se sve i svasta za nerealne pare.
Naravno, svako ima prava da ceni, ali za mene ovo ne vredi vise od 6-7000.
A pregledao sam oglase uzduz i popreko.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #4 poslato: 27, 12, 2021, 10:14:03 pre podne »
Bas tako...

Elem, prosetaj po marinama malo, raspitaj se. Ima dosta camaca koji su na prodaju a nisu u oglasima.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #5 poslato: 27, 12, 2021, 10:16:00 pre podne »
Moje savet je oduvek bio dovlačiti (doploviti) od preko...
Ali mislim da se i preko ponuda "istanjila", Holandija je već dugo u raznim lock-downima, i oni slabo prodaju jer im je to jedini vid razonode....

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #6 poslato: 27, 12, 2021, 10:36:52 pre podne »
Bas tako...

Elem, prosetaj po marinama malo, raspitaj se. Ima dosta camaca koji su na prodaju a nisu u oglasima.

Slozio bih se sa kolegom
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #7 poslato: 27, 12, 2021, 13:24:49 posle podne »
Obozavam te sto se prodaju, ali i ne prodaju  roll4
Videcu jos, nije neko vreme, a ja nisam neko ko ima zivaca da razgleda 100god.

Ova ideja sa inostranstvom je ok da nije situacija sa kovidom, a sto se tice doplovljavanja, samo sa mojih 100-njak sati plovidbe pod dupetom ne znam da li bih se usudio.

Videcemo jos. Gledam, razmisljam. Pogledao sam par camaca koji nisu oglaseni, ali sve su to mali kabinasi, ispod 6m.
Meni treba nesto kao B747, Windy, nesto tih gabarita.

Ili 575  gli

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #8 poslato: 27, 12, 2021, 13:29:19 posle podne »
B747 je možda za noć-dve na vodi, po meni za duže nema minimum konfora... Naravno, svako ima neki svoj minimum i način korišćenja plovila...

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #9 poslato: 27, 12, 2021, 15:22:06 posle podne »
Nemam pojma, u marini imamo 747, za mene je mnogo bolje organizovan od npr Windy-a ili Cranchy-a, ali dobro, to su sve preferencije.

Sto se nocenja na vodi tice, za sada to nije planu, ali to je sve promenljivo. To sto nema nocenja je jedan od razloga sto mi je otvoreni camac ok.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #10 poslato: 27, 12, 2021, 18:07:12 posle podne »
Vidim da pominješ Cranchi. Sačekaj da ja moj Cranchi postavim na oglas.  kgk
Šalim se nije još na prodaju, barem ne još. Možda jednom bude, ako naleti neki lep plastični sa dizel brodskim motorom pa se odlučima za tu varijantu.. Ja takodje preferiram plastiku, ali kao što kažeš na oglasima je baš loša ponuda.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #11 poslato: 27, 12, 2021, 18:26:15 posle podne »
Kapiram ja da nije bas sjajno vreme za kupovinu i da je ponuda slaba, a cene otisle u djavola. I verovatno ce se to zavrsiti kupovinom 575, pa cu onda na miru i dugo gledati kabinase.
Sta je poenta? Ja sam bas nauticka balavurdija i ja ne znam bas neke razlike u tipovima korita, brzinama istih, ne znam ni koji sve camci upadaju u moje kriterijume. Tako da sam temu pokrenuo, osim da bih kupio kabinasa, da bih uvideo koja korita dolaze u obzir. Da mi ovde iskusnije kolege predoce neke stvari koje ja kao pocetnik ne bih odmah uvideo.
Znaci plasticno korito sa vb ili bez motora koje moze da dosegne brzinu od 20kmh, moze i vise, ali 20kmh je minimum. Ne zanima me voznja deplasmanca 8kmh, takva mi je preferencija.
Npr gledao sam Sagu 27, ali mi se ne svidja prilicno zatvorena krma.
Wc je obavezan, ostalo moze, a i ne mora.
Ideja mi je, cak i da sada ne pazarim kabinasa, da vidim sto vise njih kako bih znao sta da ocekujem, sta bi mi mozda odgovaralo, pa da to i trazim.

Naravno, svaki savet je dobrodosao.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #12 poslato: 27, 12, 2021, 19:19:30 posle podne »
Meni sada nije jasno iskreno koji su bili tvoji motivi za prodaju čamca?

Kupovina broda ili kupovina većeg čamca?

Meni 575 iskreno nije ništa specijalno niti nešto što bih posedovao...

Ono što je najbitnije sada je da ti vidiš šta želiš. Ako ti je cilj duža i temeljnija plovidba kao i odmaranje uz spavanje na vodi u nekim "normalnijim" - manjim brzinama, onda ideš na brod. Ako ćeš "ventilaciju" onda ideš na neki čamac koji može da "ventilira".

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #13 poslato: 27, 12, 2021, 19:52:08 posle podne »
Nije da je bitno, ali ovako stoje stvari.
Na 535 sa 20ks sam imao bolove u ledjima nakon duze voznje na rucku, 575 ima konzolu. 575 je dublji 25cm sto mi znaci zbog talasa i sigurnosti bebe koja ce ici na camac, mozda je to u mojoj glavi, ali tako je. Treca stvar su boksevi za odlaganje, 575 ima vise mesta. Kolica mogu da stavim i na 575 sa konzolom isto kao i na 535, mogu da stavim i lezaljku, isto kao i do sada. Ja nisam koristio klupe na 535 i meni je taj prazan prostor bio samo prazan prostor, zgodno da se zalegne posle kupanja. Dobicu brzu, a tisu voznju sa vecom potrosnjom, jbg to je cinjenica. 575 je siri oko 30cm u patosu, sto na tako malim camcima nije zanemarljivo.

Sad sto se tice kabinasa ili 575, za mene ne postoji jedno idealno resenje, sve je stvar kompromisa i sposobnosti da se prilagodis. Apsolutno mi je ok da uzmem 575, i sa razlozima koje sam naveo, meni je to ok. Isto tako mi je skroz ok da uzmem neki kabinas najvise zbog bebe i wc-a. Naravno, sve sto ide uz kabinasa je veliki plus, kuhinja, lezaj, dosta mesta za stvari...
Ono sto je meni razlog da trenutno gledam i otvoreni camac, a ne samo kabinasa je to sto nemam u planu da nocim, ne vozim po losem i hladnom vremenu i to sto je tesko uklopiti sve moje kriterijume (tu pre svega mislim na vrstu motora, brzinu korita).
Znaci ja cu svakako uzivati i sa vetrom u kosi i przenjem sunca na otvorenom camcu, kao i sa kabinasem. Npr bilo mi je ekstra pre neko vece kod Bokija na camcu, grejalica, kafica, probrana ekipa i zajebancija. Sve ima svoje prednosti i mane.
Mozda je glupo sto spominjem brzinu camca, ali sa vremenom koje imam na raspolaganju znaci mi da li mi do Baricke ade treba 30min ili 70-80min. Naravno, to ne znaci da nemam vremena za camac, daleko bilo, koristio se ove godine, ali nemam vremena za visednevne plovidbe i nocenja na vodi, za sada.  roll4

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticnog kabinasa
« Odgovor #14 poslato: 27, 12, 2021, 20:24:37 posle podne »
Ne bih se bas slozio da na BAS-u nema mesta za spavanje.Jako cesto ja supruga i sin(uskoro i drugi) spavamo na camcu i cesto duze od ta 2 dana i nikada nije zafalilo prostora.Naravno uvek je malo mesta na camcu koji god model bio.