Autor Tema: Kapetanija Beograd  (Pročitano 3246 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Kapetanija Beograd
« poslato: 15, 12, 2021, 01:11:13 pre podne »
Ranije je moglo da se pridje kolima ispod same kapetanije za pregled plovila. Nije bilo dozvoljeno, ali je fizicki bilo moguce i moglo je brzinski da se udje unutra uz otvorene četvore oči zbog pauka, komunalaca i td. Nakon  rekonstrukcije Karadjordjeve i tog dela, to vise nije moguce (ni fizicki), pa koja je sada procedura? Gde i kako sada vrse pregled? Treba samo da izvrse pregled motora, camac je resen. A malo je nezgodno da motor od 20ks nosim u rukama od parkinga kod beton hale do kapetanije, bez obzira sto je relativno blizu.

Van mreže Dutchman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
    • Italboat 490
  • Brod tip: Italboat RIB
  • Veličina: 4.9
Odg: Kapetanija Beograd
« Odgovor #1 poslato: 16, 12, 2021, 10:00:51 pre podne »
nazalost brilijantnost nasih nadleznih organa je vrhunska...

elem dve varijante koje su kao regularne su ili na nekoj marini da vidis kada kod njih dolaze a dolaze periodicno (mada retko zimi) ili da se sa njima dogovoris da izadju na teren sto je opet ... da ne lajem , i treca varijanta je da slikas odstampas i donesesh slike do njih i najverovatnije ce ti izaci u susret , slikas broj motora , spoljnu plocicu i kako steoji na camcu u ciju plovidbenu ga upisujes

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kapetanija Beograd
« Odgovor #2 poslato: 16, 12, 2021, 22:59:29 posle podne »
Kada su radovi i sam prilaz u pitanju, verujem da se tu kapetanija najmanje pitala. Iz razgovora sa njima sam i shvatio da je neki cilj da se pregledi obavljaju iskljucivo po marinama. A ko bas mora (ili hoce) kod njih, onda mora i naci neki nacin kako da "nacrta" plovilo ispred ulaznih vrata kapetanije. Inace u Kapetaniji nisam bio nekih godinu dana, danas sam isao po ovom pitanju i mogu reci da je ovo prvi put da nije ostao gorak ukus u ustima nakon izlaska iz njihovih prostorija. Izgleda su uposlili neke mlade snage, koje ocigledno imaju radnog elana, zelje i volje da neke stvari unaprede, izadju u susret klijentu i td i td. To do sada nije bio slucaj, bar su moja iskustva takva. E sada, da li ce nastaviti takav nacin rada, ili ce vremenom postati kao starije kolege to cemo videti...
Pa i danas sam zapoceo proceduru sa nekim od tih starijih. Naravno da nesto sto je (meni) logicno i jednostavnije po tom nekom nije moglo. Sreca pa je stariji kolega posao prebacio na ove mladje. Pa je izmedju ostalog jedan od tih mladjih predlozio kao laksu opciju upravo ono sto sam 5 minuta pre toga pitao starijeg i koji je bio izricit da to nije moguce.
A da odgovorim sam sebi na postavljeno pitanje, mozda ce nekome znaciti. Bez obzira sto sam video par vozila na platou ispod Kapetanije, nisam uspeo da vidim kuda su tu stigla. Tako da prolaz postoji, ali gde je i koliko je legalan to vec ne znam.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kapetanija Beograd
« Odgovor #3 poslato: 16, 12, 2021, 23:29:11 posle podne »
Prolaz nakon rekonstrukcije je bio na samom semaforu posle mosta kada ideš iz pravca autobuske stanice, samo mislim da sa te strane ne može da se skrene nego moraš da dođeš od Kalemegdana, pa onda dođe na semaforu pred sam most. Ne znam da li nešto menjano, ja sam tuda ulazio kolima kada sam menjao plovidbenu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Kapetanija Beograd
« Odgovor #4 poslato: 17, 12, 2021, 08:08:07 pre podne »
Da, kolski ulaz je bas tu gde je i receno. Bitan momenat jeste da postoji barijara na ulazu, kao i radnik kome se referise kuda i zbog cega. Nemam ideju da li bi ih objasnjenja camdzija usrecila, ali eto, mozda nekome napisano i bude od pomoci...

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kapetanija Beograd
« Odgovor #5 poslato: 17, 12, 2021, 12:24:12 posle podne »
Korisna informacija. Ja sam bio ubedjen da je tamo negde od beton hale, jer tu ima neki magacin ili sta vec pa je bilo i par kombi vozila. Tamo prema mostu mi je izgledalo kao setaliste iskljucivo za pesake. Ali nisam nesto ni zagledao. Probacu da se probijem tuda u Ponedeljak kada motor budem nosio na pregled pa javljam.