Autor Tema: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate  (Pročitano 2275 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tomicaL

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« poslato: 13, 12, 2021, 15:45:06 posle podne »
Postovanje drugovi nauticari,evo ovde cu vas pozdraviti i pitati da li je neko od vas sam pravio prikolicu za Big Foot Ultimate? Interesuje me to konkretno,kuca mi je na samoj obali a ostaviti camac nocu...hmmmm...Pa bih sam sa par drugova pravio. Ako ima ko sliku,konkretno polozaj dasaka prihvatnih,rolera ili kako je ko smislio,jer camac ima malo cudno dno. Pozdrav i hvala,Tomica iz Čerevića sa Dunava!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #1 poslato: 14, 12, 2021, 08:31:57 pre podne »
Kopiraj bilo koji prikolicu koja je univerzalna. BF ima relativno ravno dno.   

Sto se tice kradje, ako neko hoce da ga ukrade, ukrasce ga i na prikolici, ne brini. Jedino sto se dobro pokazalo su razni GPS trakeri, alarmi itd.
Kad otovri kapu na camcu, dobijes sms, kada camac napusti dvoriste, dobijes sms. Moze razne kombinacije da se naprave za veoma sitne pare. Zadnje 3 kradje koje su izvrsene su propale bas zbog trakera. (Recimo onih 7-8 motora koji su pronadjeni u Novim Banovcima)

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #2 poslato: 14, 12, 2021, 17:20:18 posle podne »
GPS traker je dobra stvar, sve dok lopovi ne pocnu da koriste GPS jamer. U autoindustriji je to odavno postalo redovan "alat" lopova, tj. kako se to po zakonu kaze neovlascenih korisnika automobila. Mada i tu ima amatera, pa sam ja svojevremeno uspeo da pronadjem auto u Bosni na autootpadu, pre nego sto su poceli da ga rasturaju. Mada je to bilo pre 4/5 godina, pa verujem da sada i ovi najobicniji kokosari odmah aktiviraju jamer.
Verujem da ce i u nautici brzo poceti da ih koriste, cim se malo procuje kako stitimo svoja plovila.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #3 poslato: 15, 12, 2021, 08:10:58 pre podne »
U pravu si, ali to je dosta skupa igracka za ove jajare koji kradu camce.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #4 poslato: 15, 12, 2021, 13:05:06 posle podne »
RSD 3,290.79  27%OFF | Professional K19 Detector 3 Antenna Anti- Gadgets Signal Finder For GSM Bug GPS Tracker Wireless Camera Gsm Signal Jammer
https://a.aliexpress.com/_mN0EpTs

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #5 poslato: 15, 12, 2021, 13:41:07 posle podne »
U pravu si, ali to je dosta skupa igracka za ove jajare koji kradu camce.

Profesionalni su verovatno skupi. Ustvari sigurno.
Ali ih ima vec od 40-50 eur. Bar je meni svojevremeno tako rekao inspektor u 29-tom kada sam prijavio kradju. U fazonu da je to bacanje para i ne radi posao, Jer prvo sto lopov uradi, kada udje u auto, je da aktivira jammer.
A ja zahvaljujuci uredjaju koji sam placao 15ak eur mesecno Almaksu (nije besplatna reklama, jer vidim da imaju baner na sajtu) nadjem auto u nekom selu u okolini Tuzle (ja iz okoline Beograda).

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #6 poslato: 15, 12, 2021, 13:41:26 posle podne »
Postovanje drugovi nauticari,evo ovde cu vas pozdraviti i pitati da li je neko od vas sam pravio prikolicu za Big Foot Ultimate? Interesuje me to konkretno,kuca mi je na samoj obali a ostaviti camac nocu...hmmmm...Pa bih sam sa par drugova pravio. Ako ima ko sliku,konkretno polozaj dasaka prihvatnih,rolera ili kako je ko smislio,jer camac ima malo cudno dno. Pozdrav i hvala,Tomica iz Čerevića sa Dunava!

Mislim da ti se više isplati da kupiš, polovnu staru prikolicu sa dobrom osovinom, i ostalo prilagodiš svom čamcu. Govorim ti iz iskustva jer sam i sam tako uradio za svoj čamac. Ima ih po oglasima KP. Video sam jednu čija je osnova od Kamp prikolice. Takvu sam do skoro imao. mislim da je 200 evra, s obzirom koliko je metal poskupeo cena je solidna. Prilagodiš je posle tvom čamcu i ima da te služi dugo.
https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/ostalo/sasija-od-kamp-prikolice/oglas/115878647?filter_id=1490517068

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja prikolice za Big Foot Ultimate
« Odgovor #7 poslato: 16, 12, 2021, 07:21:53 pre podne »
Dobar jamer je 1200 eura i velicine je kao kofer, onaj mali za rucni prtljag. Ovo gore sa linka mislim da ni jamer vec pronalazi zrake IR. kako god, ti jeftini ne ometaju mobilne telefone a ceo sistem radi preko mob telefona. SMS, poziv itd.. a lokacija nece biti bas precizna ali u 50 metara hoce. Znaci, oni samo blokiraju satelitsko pracenje. I to je pitanje kada ce krenuti sa kodovima, jednostavno frekfencija ce biti vise i lopov nikad nece znati koju koristis..

Sto se tice prikolice, slazem se sa Miletom-kupis polovnu neku i prepravis je.