Nautika opšta... > Zakoni i Propisi

Nova uredba o plovidbi

<< < (2/2)

Terca:
Uredba postoji, nije nova, važi jedno 7-8 godina, ne odnosi se samo na ovu temu nego na sva pravila plovidbe na unutrašnjim vodama.

Ispod mostova i dalekovoda je zabranjeno svako stajanja, dakle ne samo sidrenje, u plovnom putu ili van njega na vodnom putu upošte,  nego se plovila tamo ne izvezuju ni za obalu.

Koliko se ja sećam sidrenje ispod mostova je i pre toga bilo zabranjeno. Pravila su svakako pisana najpre za brodove, ali su takva pa takva i važe pa važe.
Kada vas panduri ne pojure zbog baš svakog postupka, ne znači da pravila ne važe.

cakiss:
Ne pričam o sidrenju ispod mostova i na plovnom putu, već u pravcu stubova mosta uzvodno i nizvodno 100m

Bojan Bakic:
Godinama pecam oko ostruznickog mosta cesto privezan za njega i nikada mi nisu prisli da me opomenu.Do kada ce to tako moci videcemo :-/

Terca:

--- Citat: cakiss  29, 09, 2021, 11:00:36 pre podne ---Ne pričam o sidrenju ispod mostova i na plovnom putu, već u pravcu stubova mosta uzvodno i nizvodno 100m

--- Kraj citata ---

Čitam ja pažljivo... ne samo na plovnom putu nego na VODNOM putu uopšte, tj na celom vodenom ogledalu reke ispod mostova i u neposrednoj blizini. I ne samo tamo nego u blizini svako uskog prolaza, suženja, pristupnih pravaca pristanima i dokovima, pravcima kretanja skela, na mestima označenim za okretanje...

Po pravilu to je zabranjeno, u praksi kod nas niko nikog ne ganja, a ljudi i ne znaju propise.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju