Autor Tema: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog  (Pročitano 4429 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« poslato: 30, 06, 2021, 16:04:23 posle podne »
Cao ljudi, nesrecan naslov teme ali ova vrucina ubi pa i mozak odbija saradnju :)
Uz glavni camac, 9.7m, naravno planiramo i manji za odlasku u nabavku, zavlacene po rukavcima...

Pre 2-3 god smo dobili  od drugara gumeni Sport camac za 4 osobe koji je ostao od njegovog pokojnog dede, camac nazalost nema nikakve papire i ne zna se da li je ikada i imao.
Moje pitanje je- postoji li ikakva sansa da se to registruje? Dimenzije su 3.5*1.6 a ako se dobro secam preko 3m mora registracija.
Na to naravno dolazi motor i to je drugi deo pitanja- ako moze da se registruje, sta je tu najbolje uzeti za pristojne pare, a opet naravno sa papirima?

Od starog camca imamo Hondu 4t 15ks sa dugom cizmom koja nikako nije za to tako da je ideja da taj motor prodamo i onda uzmemo nesto manje sto bi bilo za taj pomocni camac(sport ako moze da se registruje ili nesto trece ako ne budemo mogli da ga registrujemo) ali bih svakako dodao nosac na glavni camac da moze po potrebi, za ne daj boze, da se montira i da posluzi samo da nas skloni do obale.

Dakle ukratko- moze li se registrovati sport camac bez papira? I ako ne moze koji je predlog za pomocni camac? i koji motor uz sve to?

ps: nemam nista protiv Tomosa cak i imam jednog ali bih stvarno isao na nesto sto vazi za malo pouzdanije.
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #1 poslato: 30, 06, 2021, 18:44:58 posle podne »
Oko registracije ne znam zaista, ali sto se motora tice, imamo istu dilemu.

Moj cale je kupio pre nekih 15 godina titel special kao pomocni i njega nismo prodavali. Sada mi super dodje, mada na zimu ce morati da se sredjuje. Njega trenutno teram sa tomosom cetvorkom i ide super ali razmisljam za sledecu godinu da uzmem drugi motor.

U Gross Inoxu kod mene u kraju imaju Tohatsu 5 konja u izlogu i ne secam se tacno cene, ali mislim da je bila razumna. Vidim na oglasima ima novih motora za oko 1100 - 1300 eura. Generalno meni je neka petica super. Tebi mislim da i cetri konja rade posao super posto je taj Sport bas lagan a dovoljan je i da posluzi kao pomocni. Za gumenjak, pazi samo da se ne probusi prilikom pristajanja na obalu.

Videh na oglasima Yamahe od 5 konja, a i kod mene na marini ih ljudi koriste i svi su prezadovoljni.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #2 poslato: 30, 06, 2021, 19:01:30 posle podne »
Sto se prve registracije tice mislim da nece moci da se registruje ako nemas racun i papire a nemas ih sigurno. E sada naravno da moze da se vuce sa sobom kao pomocni i bez papra.

A sto se tice dileme koji pomocni camac i motor to bi ti trebalo zavisiti od tipa maticnog plovila. Tipa ako nemas dva motora na brodu ili ne postoji mogucnost montiranja pomocnog na glavno plovilo onda je dobra i sigurna varijanta imati pomocni camac sa motorom dovoljno sposobnim da pomeri pa cak i slepa glavni brod a to mali gumenjak sigurno nije. Ta honda od 15ks i neki plastikaner ili celicana bi za to bilo prihvatljivo.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #3 poslato: 30, 06, 2021, 20:31:36 posle podne »
Kad već imaš tu Hondu od 15ks, šteta je nju prodavati a od onog gumenjaka ionako nema neke naročite koristi. Em ga ne možeš registrovati, em je gumenjak, preosetljiv, nepogodan da ako zatreba povuče brod. Ja bih u svakom slučaju batalio gumeni čamac, i umesto njega nabavio neki plastikaner koji ti se uklapa u budžet. Sa tim čamcem i Hondom bi bez problema mogao i brod da šlepaš u slučaju potrebe.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #4 poslato: 30, 06, 2021, 23:25:47 posle podne »
To za slepanje broda mi nije palo na pamet ali svakako nije na odmet ako moze.
U principu brod ima 2 dmb-a tako da je treci motor stvarno nije neophodan ali gledam da ako mogu uklopim da bude i za pomocni camac i za brod...

E sad, plastika/metal su super ali to povlaci malo vise stvari, jos jedno mesto u marini za koje placam mesto, kad krecemo negde dovlacenje do glavnog camca pa privez... A gumenjak uz malo truda moze da bude na krovu stalno i pomocni motor nakacen na glavni camac i po potrebi samo prebacim...

Ali da, registracija gumenog je... tamburanje


ps: Zaboravih da dodam- velika sam pristalica polovnog, tako da bih izbegao nov motor ako je ikako moguce :D
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #5 poslato: 01, 07, 2021, 08:45:34 pre podne »
Ma plovi ti glavnim plovilom pusti prosirenja na pom9cni camac . Od pomocnih camaca kupi onu krofnu na napuhavanje i uzivancija😀
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #6 poslato: 01, 07, 2021, 08:51:31 pre podne »
Specijal nećeš moći da registruješ. Napisaću ti koja je moja kombinacija, možda ti pomogne.

Nelt 300 bez papira (on je 298cm, pa mu ne treba registracija), koji za sobom vučem bez motora.
Motor je prijavljen kao pomoćni na brod, tako da je registrovan... E sad, ako me neko sretne baš kad se švrćkam pomoćnim čamcem, verujem da bih mogao da objasnim situaciju. Kao i ti sa starim gumenjakom...

Na brodu imam prijavljene kao pomoćne: Johnson6, Johnson4 i Tomos18. Da stvar bude smešnija, kao pomoćni nosim T4 koji nije registrovan i stoji u boxu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #7 poslato: 01, 07, 2021, 08:52:45 pre podne »
Ma plovi ti glavnim plovilom pusti prosirenja na pom9cni camac . Od pomocnih camaca kupi onu krofnu na napuhavanje i uzivancija😀

Zgodno je imati ga, evo prošli vikend ja i gospodja, brod ne mirnom mestu u ladovini, a čamcem skoknemo 500m dalje na peskove i kupanje, pa kad nas sunce ubije nazad u brod u ladovinu... I tako ceo vikend  sajkaca

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #8 poslato: 01, 07, 2021, 09:59:55 pre podne »

Nelt 300 bez papira (on je 298cm, pa mu ne treba registracija), koji za sobom vučem bez motora.


Granica za ubavezan upis u upisnik je 2 ipo metra ako nema spostveni pogon, i svi bez obzira na dužinu ako ga imaju.
Izuzetak su sportski čamci i ekviziti namenjeni takmičenju, pedaline i tako to.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #9 poslato: 01, 07, 2021, 10:03:42 pre podne »

Nelt 300 bez papira (on je 298cm, pa mu ne treba registracija), koji za sobom vučem bez motora.


Granica za ubavezan upis u upisnik je 2 ipo metra ako nema spostveni pogon, i svi bez obzira na dužinu ako ga imaju.
Izuzetak su sportski čamci i ekviziti namenjeni takmičenju, pedaline i tako to.

To je nešto novo, ili sam ja oduvek u zabludi?

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #10 poslato: 01, 07, 2021, 10:25:20 pre podne »
Iskopah na netu zakon pa sada citam: "
Član 153.
U upisnike čamaca i plutajućih objekata upisuju se čamci dužine preko dva i
po metra, kao i čamci dužine do dva i po metra koji imaju sopstveni pogonski uređaj,
odnosno motor, kao i plutajući objekti."
 
Ceo dokument je na http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/zakoni/2013/4012-12Lat.pdf
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #11 poslato: 02, 07, 2021, 08:32:34 pre podne »
To su verovatno promenili zbog skutera....
Dunav je moje more.....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #12 poslato: 02, 07, 2021, 13:01:35 posle podne »
Znaci , sobstveni pogonski motor - znaci da ako je camac 249cm i ima vanbrodski motor njemu ne treba registracija? Ili je to sve isti..

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #13 poslato: 02, 07, 2021, 13:55:53 posle podne »
Kaže "kao i čamci dužine do dva i po metra koji imaju sopstveni pogonski uređaj,"
Tako da mislim da mora i za kraće od 2.5m ako imaju motor

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomocni camac- najpametnije resenje? I registracija sport gumenog
« Odgovor #14 poslato: 02, 07, 2021, 14:04:13 posle podne »
Sve mislim da je to vezano za stabilne motore, kao recimo sto imaju skuteri. Verovatno nisam u pravu jer, zasto nebi uzeli pare ako mogu. U prevodu, sve se registruje i placamo za sve sem za traktorsku gumu i misice na naduvavanje.