Autor Tema: Potreban elektricar  (Pročitano 1568 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Potreban elektricar
« poslato: 28, 05, 2021, 14:41:20 posle podne »
Pozdrav drugari,

Za vikend sam otisao na brod, spustio sidro na vincu i kada sam ga vracao vinc je stao i to je bilo to. Izgledalo mi je kao slaba masa pa sam to skidao i cistio, nisam nista uradio i onda kada sam otvorio osigurace uspeo sam da poremetim kontakte za pumpe. Pumpe za vodu i vinc su vezani na isti set osiguraca i meni se cini, kao laiku, da je verovatno neki kontakt oslabio kada je vinc povukao jaku struju. Pumpe opet rade a vinc vise nisam dirao, nisam ni imao previse vremena da gledam dalje.

Danas sam se privezao za marinu da napunim rezervoar sa vodom, i po paljenju motora jedan od obrtomera mi se doslovno zapalio za 30 sekundi. Pocela je plastika da smrdi iz obrtomera, skinuo sam kontakte sa obrtomera i sada izgleda da je sve u redu.

Generalno meni je u planu sredjivanje komplet struje, a zelja mi je da kupim i neke nove uredjaje sledece godine pa da se sve to lepo poveze. Sada mi treba neki elektricar koji je radio sa vanbrodskim motorima, solarnim plocama, vincom da sve to pogleda i kaze mi u kakvom je to stanju. Imam elektricara jednosmerne struje ali je covek radio na tenkovima i kamionima a cini mi se da je ovo ipak malo specificno.

Ako neko ima dobrog elektricara u Beogradu koji ovo moze da pogleda, bio bih vam zahvalan za kontakt.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Potreban elektricar
« Odgovor #1 poslato: 28, 05, 2021, 17:26:13 posle podne »
Uh to ti je najgrdja varijanta za njih da prebiru po crevcima i traze problem. Evo ti Gaja, iz Zemuna je i voli da radi na 4 julu.
0648613516. Dobar, pedantan i pre svega posten majstor.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Potreban elektricar
« Odgovor #2 poslato: 28, 05, 2021, 18:10:18 posle podne »
Meni trenutno Peca, +381641195933, radi komplet struju od 0 na mom čamcu.
Rekao bih da čovek bas zna svoj posao, pa eto jos jednog predloga.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Potreban elektricar
« Odgovor #3 poslato: 28, 05, 2021, 18:30:26 posle podne »
Odlicno, hvala vam obojici!  llll

Da, da, sve novo je najbolje resenje ali zaista bih izbegao taj projekat ove godine. Generalno, najvise mi je potrebna bezbednosna procena instalacija, da mi neko kaze, neces se zapaliti. :D

Zovem bas sutra pa cu javiti sta sam uradio.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Potreban elektricar
« Odgovor #4 poslato: 28, 05, 2021, 23:19:42 posle podne »
Ja sam znao da cu se zapaliti pa nije bas bilo mnogo dileme :D
Možda nije moralo bas sve od 0 ali obzirom da sredjujem čamac detaljno onda sam i to rešio da odradim za sve pare :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Potreban elektricar
« Odgovor #5 poslato: 02, 06, 2021, 15:54:25 posle podne »
Ja se nadam da necu. :D Meni deluje da su kod mene instalacije u pristojnom stanju, ali nisam siguran. Laicki, mislim da su najveci problem kontakti koji treba da se ociste i pritegnu.

Uglavnom, dobih Gaju, kaze covek da ocekuje neki veci posao pa ce se javiti krajem nedelje ako ima vremena. Pecu nisam dobio.

Citam sada malo forume o losim obrtomerima, kazu da kada skacu, sto se meni desavalo, to je indikator oksidiranih kontakata ili vlage u obrtomeru. Moguce da je od stajanja popustio neki kontakt i napravio spoj. Zapravo, nadam se da je to a ne regulator na motoru ili nesto trece.