Autor Tema: Hunter 535 - Zile  (Pročitano 19232 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #90 poslato: 15, 07, 2021, 10:46:38 pre podne »
Ma razumem ja to, pogotovo sto sam odrzavam poljoprivredne masine i kola koliko mogu, tj imam volje i vremena. I set kvacila je potrosni deo, pa je ipak fabricki dosta dugotrajniji od originala koji se kupuje u ovlascenom servisu.
I onako planiram na zimu da lepo sedim u garazi i da polako cackam motor, da vidim ja sta tu sve ima  roll4

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #91 poslato: 15, 07, 2021, 10:52:00 pre podne »
Ako ti se ne daj Bože impeler raspadne u vožnji, a ti to ne primetš na vreme, imaćeš ti daleko veću zanimaciju i pre zime. kuku

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #92 poslato: 15, 07, 2021, 10:54:16 pre podne »
Guma je to, vremenom postane kruća i počne da se kruni, a onda  56568

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #93 poslato: 15, 07, 2021, 11:21:31 pre podne »
Pa dobro, fabrika je rekla na 300 sati, kod mene je tu oko 295 trenutno. Od svega moguceg, problem kontrolnog mlaza je bio u izlaznom crevu, tako da impeler radi kako treba, mlaz je dobar, nije isprekidan i prilicno sam siguran da ce izgurati ovu sezonu  114

U svakom slucaju, kad sam izbacio onu gamad, motoric prede, mlaz pici, voda je mlaka, pivo ladno, a na medjici samo  dodo

Nego da iskoristim priliku da pitam. Kako antialgin radi? Da li radi tako sto se alge uopste ne lepe ili se malo lepe i lako skidaju? Na mom camcu je antialgin iz cini mi se 2017 ili 2018god. Uhvate se alge na dno camca u nekom filmu, tipa milimetar debljine, i kad prodjem dlanom, sve se skine. Svakako planiram pred sledecu sezonu da stavim novi, nego cisto da pitam  roll4

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #94 poslato: 15, 07, 2021, 11:34:02 pre podne »
Pa bas tako radi, hvataju se one svakako ali se lako skidaju i to pod uslovom da koristis kvalitetan. U drugom slucaju se sve oljusti i skine. E sada naravno ko i u svakoj farbarskoj prici da koristis u najbolji i najskuplji ako se uradi susterska priprema ima da se skine sve jako brzo

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #95 poslato: 15, 07, 2021, 11:50:05 pre podne »
Ovaj je odlicno uradjen, posto se jos nije skinuo, a radio ga je Zmiga. Prethodnog vlasnika nije mrzelo da tera camac za Karlovce.

Ja cu na prolece to sam da uradim, postujuci procedure naravno  sajkaca

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #96 poslato: 15, 07, 2021, 23:29:10 posle podne »
Pa dobro, fabrika je rekla na 300 sati, kod mene je tu oko 295 trenutno. Od svega moguceg, problem kontrolnog mlaza je bio u izlaznom crevu, tako da impeler radi kako treba, mlaz je dobar, nije isprekidan i prilicno sam siguran da ce izgurati ovu sezonu  114

U svakom slucaju, kad sam izbacio onu gamad, motoric prede, mlaz pici, voda je mlaka, pivo ladno, a na medjici samo  dodo

Nego da iskoristim priliku da pitam. Kako antialgin radi? Da li radi tako sto se alge uopste ne lepe ili se malo lepe i lako skidaju? Na mom camcu je antialgin iz cini mi se 2017 ili 2018god. Uhvate se alge na dno camca u nekom filmu, tipa milimetar debljine, i kad prodjem dlanom, sve se skine. Svakako planiram pred sledecu sezonu da stavim novi, nego cisto da pitam  roll4
Malo bih te samo korigovao. Ulje i filter se menjaju na 100 radnih sati ili jednom godisnje, a impeler i svecice na 300 radnih sati ili na svake tri godine. Ako tako radis neces imati problema sa motorom na vodi.
Sto se tice dileme cizma u vodi ili napolju, jedno moje zapazanje. Ja camac drzim na prikolici na pisti u marini. Kod svakog izlaska na vodu spustim camac u vodu, a po povratku ga vadim na suvo, gde stoji do sledece prilike. I jos mnogi drugi drze camce na taj nacin sa motorima svih vrsta, marki i jacina. NIKO  nema problema sa impelerom zato sto stoji na suvom.
Nadam se da ce ti ovo biti od koristi.



Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #97 poslato: 16, 07, 2021, 11:01:03 pre podne »
Jeste, moj previd. Servisi na 100h ili jednom godisnje, impeler na 300h ili na 3god  thumbup

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #98 poslato: 01, 11, 2021, 16:00:28 posle podne »
Evo da se javimo, nije nas bilo neko vreme.
Pre nekih 10 dana smo zavrsili sezonu i izvukli camac.
Ova godina nam je bila prvenac na vodi, trudili smo se da pohvatamo sto vise stvari, da uzivamo i lepo provedemo vreme.
Sezonu smo zavrsili sa bezbroj izlazaka na vodu pri cemu smo napravili 70 radnih sati i postigli prosecnu potrosnju od 1.8l  kgk
Posto se iz hobija bavim i poljoprivredom, a i supruga nije mogla da se vozi mnogo po suncu, plovidbe smo sveli na beogradski pasaluk, od Boljevaca do Govedjeg broda.
Plovili smo, kupali se, cak smo i krofnu nabavili i, iako sam bio jako skeptican, sa 20ks islo je to super. Ja sam u camcu, kum od 100kg na krofni i picimo oko 22-23kmh. Malo se pomuci kad krene, ali jako brzo izglisira  ok
Oktobar sam nazalost proveo u krevetu zbog korone, pa je i to uticalo na sate, ali boze moj, sve je to ok. Nakon toga, a pre neki dan posetila nas je roda, tako da smo pojacali brojno stanje  k5
Brzinski sam napravio neki privremeni nosac za motor, a camac ceka da napravim pokrivku i ide na zimski san. I malo slicica za kraj ovog javljanja. Budite nam dobro i zdravo  a0335












I najnoviji clan posade, mala od palube na privikavanju  roll4
« Poslednja izmena: 01, 11, 2021, 16:53:49 posle podne Zile-nbg »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #99 poslato: 01, 11, 2021, 16:24:33 posle podne »
Жиле, лепа прича, лепе слике, али од свега најлепша је вест о новом члану породице.
Нека је живо и здраво то дете и да одрасте уз родитеље од којих ће научити како се воли и чува природа.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #100 poslato: 01, 11, 2021, 21:34:45 posle podne »
Stvarno Žile, sve lepo sem te korone, nadam se da će i ona brzo proći i neka se samo nastavi sve tako lepo. Kao što LSI reče, najlepša vest je novi član posade :). Neka je živo, zdravo i veselo i vi sa njim pa da uživate zajedno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #101 poslato: 06, 11, 2021, 15:46:07 posle podne »
Lepo. Koliko god da ste proveli na vodi, verujem da ste uživali. Nek je srećno rodjenje deteta. Stiglo u pravi čas, taman od proleća iz neku lepu tendu može i dete na čamac. Srećno!

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #102 poslato: 01, 12, 2021, 19:09:59 posle podne »
Hvala na lepim zeljama drugari, bice to sve ok. Tenda je tu, samo isprobavam 2-3 opcije da je prebacim da bude da fiksna, videcu jos.
Gospodjica ce na leto biti taman za neke male voznje i uzivanje na reci, pa smo shodno tome poceli da se opremamo  lol





Posto smo pojas dobili iz AmerikU, cak imamo i da je odobren od njihove Obalske straze  roll4

Iskoristili smo ove dane, i malo smo lickali motor u garazi, polako se pripremamo za prolece.
Gledamo neke malo vece ili drugacije camce, tj ja gledam, a zena mene gleda mrko  ha
Verovatno cemo i sledecu godinu provesti na nasem dragom camcicu, a onda cemo videti. Kabinas bi bio praktican, ali moje zelje i standardi, i cene tih plovila su u raskoraku od nekih 10.000e  ha neka realnija opcija je malko drugaciji otvoreni camac, a ja tu malo naginjem Hunteru 575.
Za sada samo ideje i zelje, videcemo sta ce biti.
Bitni je da se plovi i boravi na vodi  4587 25648

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #103 poslato: 02, 12, 2021, 13:51:09 posle podne »
Hunter 575 mi je definitivno najbolji domaći čamac u toj nekoj "malo veći" klasi... Doduše nije ni da je žestoka konkurencija izmedju dunasa, tajmena i njihovih milion kopija... Ali svakako bolji od Mahseera...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #104 poslato: 02, 12, 2021, 14:04:19 posle podne »
Zile-nbg,

Хантер 575 (Hunter 575) је веома добар чамац.

Њему веома сличан је и Супермарин 575 (AQ 575) који производи фирма Панонбоат (Panon Boat) из Новог Сада.
Ја имам овај чамац и веома сам задовољан њиме. Мој чамац је први модел од пре неколико година. Сада раде нешто иновирану, побољшану, верзију с неколико побољшања.

Немојте журити са избором. Погледајте све, испробајте на води па онда купујте.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk