Autor Tema: Pozdrav od Zileta  (Pročitano 13392 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #60 poslato: 14, 04, 2021, 17:17:54 posle podne »
Da li je neko gledao uzivo, jedan pored drugog, ili bar da se vozio na oba, Hunter 535 i Nelt 506?
Laicki na papiru, 506 je duzi 25cm i siri 10cm, a opet stekao sam utisak da je primetno veci camac, ali 506 nisam video na vodi jos uvek. Svakakve ideje mi padaju na pamet trenutno  sajkaca

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #61 poslato: 15, 04, 2021, 07:16:57 pre podne »
Nazovi Zmigu i on ce ti omoguciti probu Huntera 535. Samo isporuke su mu prilicno kasne, pun je posla. Tek za sl godinu mozes dobiti camac.

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #62 poslato: 15, 04, 2021, 08:57:52 pre podne »
Nazovi Zmigu i on ce ti omoguciti probu Huntera 535. Samo isporuke su mu prilicno kasne, pun je posla. Tek za sl godinu mozes dobiti camac.

A za Nelt, kao sto si i sam napisao negde ranije, odes u Titel i probas. Pa kad oba provozas, dobro razmislis.....

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #63 poslato: 15, 04, 2021, 09:18:53 pre podne »
Ma nisam to pitao  stri to ce svakako biti uradjeno.

Ono sto je mene zanimalo, npr za Huntera kazu da je kao mali camac, a BF je kao ok, stabilniji ovo ono. Sad, sa moje tacke gledista Hunter 535 je 5.35x1.40 preko svega, BF 5.65x1.40, Nelt je 5.6x1.52, Aqva lux 5.4x1.40.
Ja sam megaloman, volim velika kola, motor, traktor, kombajn, jbg odrastao sam sa velikim masinama. I onda mi je malo cudno da ovi navedeni camci nisu ista kategorija. Ne zalazim u ravno i blago V korito, vec samo gledam po dimenzijama.

I sad, u svim ovim dimenzijama Hunter je za 4 osobe, ovi ostali za 6, a nelt od 4 do 8. Nije mi to bas najjasnije  upavusi

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #64 poslato: 15, 04, 2021, 13:58:27 posle podne »
8 osoba?

Hm...

Obiđi neke marine malo, gledaj čamce u vodi, pitaj vlasnika da uđeš...

Nemoj gledati čamce na prikolici, izgledaju veće...

Ni jedan nije za 8 osoba...

Može da se preveze po mirnoj vodi 8 osoba u svakom, ali to nisu korita za to...

Ako ti treba za više osoba stalno (4-5+), gledaj veće čamce i motore...

Moj savet iz ličnog iskustva...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #65 poslato: 15, 04, 2021, 14:27:51 posle podne »
Ma tako je deklarisao proizvodjac, pricam za Nelt, ali mi je napomenuto da kada rade za EU deklaracija ide na 4 osobe.
Nebitno u svakom slucaju. Po dimenzijama meni sve to deluje da je ok do 4 osobe.

Znam da treba videti camac u vodi, izmaltretirao sam Zokija da svratim i pogledam njegovu Vidru, cisto da znam sta da ocekujem.
A prosto mi je neverovatno, kada pricamo o novim camcima, da ne mozes da odes i da kupis motor. Kapiram majstori koji prave camce su zauzeti, svaka cast na tome, neki su zauzeti 2 meseca, neki 4, a neki do kraja godine, ali mi je neverovatno da uvoznici nemaju na stanju ni Hondu 20-30ks, ni Tohatsu 20-30ks, ni Mercury...

Mozda je sve to normalno za nauticki svet, sta znam, meni je nenormalno  jh

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #66 poslato: 15, 04, 2021, 14:51:06 posle podne »
Uglavnom je tako sa uvoznicima. Niko nema lager. Imaju po jedan izlozbeni eksponat od nekoliko najtrazenijih modela, da se mogu videti i naruciti. Mislim da svi uvoznici jednom nedeljno imaju isporuke, uglavnom iz Slovenije, tako da se ne ceka dugo na poruceni motor. Ukoliko sada nema nekih kasnjenja i zastoja u isporuci zbog pandemije.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #67 poslato: 15, 04, 2021, 15:09:32 posle podne »
Pa po ovome sto sam ja zvao da pitam, ceka se oko 30-40 dana, a i to ne mogu da garantuju.
U svakom slucaju, dok gledam oglase, odlucio sam da pogledam Zokijevog Huntera, pa ko zna, mozda mi i legne.
U svakom slucaju, necu nista da silim, u krajnjem slucaju nabavicu camac za sledecu sezonu.

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #68 poslato: 15, 04, 2021, 15:43:47 posle podne »
Ako ti sene zuri, polako studiraj sve dok se ne odlucis.
Sto se tice Huntera 535 mislim da i nije neka prilika. Nekako mi je nedovrseno i nedoreceno  plovilo. Za razliku od Huntera 575 koji jedan ozbiljan camac. Ali on je po ceni van onog budzeta koji si na pocetku naveo. A pored toga trazi motor od barem 40 a najbolje bi bilo 50 pa cak i 60ks.
E u tom camcu moze lepo da se vozi sestoro i to sve jos i da glisira.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže dusankobgd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Dunas Lux
  • Brod tip: Premix Dunas Lux
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 5,35
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #69 poslato: 15, 04, 2021, 16:00:16 posle podne »
Pozdrav kolega,
Najbolje bi ti bilo ako imas nekoga ko ima camac u marini da te povede i da krocis u isti da vidis koliko je komotno, da vidis kako ide sa tim motorom koji ima itd. Da steknes predstavu koliki bi camac jurio.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #70 poslato: 15, 04, 2021, 19:08:11 posle podne »
Pa po ovome sto sam ja zvao da pitam, ceka se oko 30-40 dana, a i to ne mogu da garantuju.
U svakom slucaju, dok gledam oglase, odlucio sam da pogledam Zokijevog Huntera, pa ko zna, mozda mi i legne.
U svakom slucaju, necu nista da silim, u krajnjem slucaju nabavicu camac za sledecu sezonu.

Zile, malo smo preko PP dotakli ovu temu nedavno. Doduse, vise oko dvo(cetvoro)tockasa. Rokovi isporuke su se bas oduzili. Bez obira sto vec vise od godinu dana zivimo za ovim zlom, koje je donelo mnogo toga loseg. I u zdravstvenom i finansijskom i poslovnom i svako drugom smislu. Evidentno je u nekim sferama zivota, tj. u ovom slucaju posla, to donelo pozitivan pomak. Nautika je jedna od njih. Video si i sam da se kod nekog lokalnog majstora, za najobicniji metalni camac mora cekati i po par meseci. Kod ovih ozbiljnijih, koji su na glasu, je to znatno duze. Neki jednostavno nemaju vremena ni ponudu sa cenom da ti posalju. Mada je to po meni neozbiljno od njih i neka druga tema.
Ja sam u Decembru 2019 sa Salom pricao oko izrade alu camca. Tada je rok isporuke bio neka 2 meseca. Godinu dana kasnije, kada su se kod mene konacno sklopile kockice i kada sam hteo da porucim camac, rok isporuke se povecao na 9/10 meseci. Ja sam odlucio da cekam, i da se nadam da ce to mozda ipak biti malo ranije.
Ja nemam nekog velikog iskustva, a i svako od nas je jedinka za sebe. Ali koliko god gledao, razmisljao, vagao, i na kraju mislio da je doneo pravu odluku, covek ce vrlo brzo videti da je ipak nesto trebao malo drugacije. Ja ne znam ni puno nauticara, ali ovo sto znam i ovo malo sto sam procitao na forumu, malo je onih koji su odmah i iz prve "uboli" pravu meru za sebe. Tako da ti mozes cekati i razmisljati i jos godinu dana, i na kraju se vrlo lako moze desiti da u eksploataciji zakljucis da to ipak nije to i da si nesto trebao drugacije. Pa u tom smislu, bolje uzmi nesto, bez obzira sto ne zadovoljava sve tvoje kriterijume. Provedi ovu godinu na vodi, i onda ce se iskristalisati sta ti stvarno treba...

I jos nesto. Mada si verovatno do sada i sam zakljucio. Svaki camac je na obali tj. u hali proizvodjaca, znatno veci nego sto je u vodi...
« Poslednja izmena: 15, 04, 2021, 20:51:23 posle podne AccA »

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #71 poslato: 15, 04, 2021, 19:36:22 posle podne »
Aco, nase muke sa uvoznicima motora i kvadova nas izgleda prate i u nautici  ha
Ma i ja sam u fazonu da uzmem nesto da ucim, da navezbam, a i da shvatim sta zelim. Mozda uvidim da zelim kabinasa, ko zna... U svakom slucaju, gledam, trazim, posmatram plovila koja su mi relativno blizu, citam i gledam sta bi se tu jos uklopilo. Sto bi rekao kolega Bojan "brate, gori si od narkomana"  ha
Ali jbg, ja sam takav, ja kad nesto smislim to se resava odmah  roll4

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #72 poslato: 16, 04, 2021, 18:48:17 posle podne »
Mali update. Danas sam gostovao u NS, Zoki je bio domacin, proveo me je kroz marinu. Nije bilo bas toplo, ali boze moj. Gledali smo neke camce, pokazao mi je detaljno Vidru, tj Hunter 535, provozali smo se, a probao sam i ja na rucku, da vidim kako je to  sajkaca a upoznao sam i clana Doru, svaka cast na zelji i volji da sredi brod  thumbup

U svakom slucaju, pored voznje Huntera, video sam Commandera 18 sport, BF sa konzolom i bez, neki stari Nelt i Primus 17 sa i bez konzole.
Zbog svega vidjenog, sve sam blizi da prelomim da mi konzola na camcu te sirine ne treba, tj da pojede mnogo mesta. Isto tako, nas dvojica u camcu sa Hondom 20ks, za moj pojam i vise nego korektno. Tako da mi se polako kristalise sta bi moglo da se vozika.

Zokiju jos jednom hvala, iscimao se covek i da mi pokaze, objasni, provoza, stvarno je kul tip  jh naravno, oduzicemo se gostoprimstvom kada bude gostovao u BG  sajkaca

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #73 poslato: 16, 04, 2021, 19:54:02 posle podne »
Bravo Zile, ne gubis vreme....

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #74 poslato: 16, 04, 2021, 20:41:23 posle podne »
@Zile
Nema na čemu. I drugi put ako bude trebalo   jh