Autor Tema: Pozdrav od Zileta  (Pročitano 13382 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #30 poslato: 05, 04, 2021, 09:12:29 pre podne »
Godinama sam imao commandera 18 i onda sam ga prodao kumu pre tri godine koji ga vozi i danas. Po meni jako dobar camac, sirok komforan, stabilan. Tacno je da malo lupa po talasima ali nista strasno. Sto se tice nitni ispadale su na starijim verzijama gde su stavljali manje nitne. U svakom slucaju mogu da se zamene vecim za dva sata posla i investiciju od 1000 rsd. Jedino sto zahteva vece motore, sa 25 ks ide ok sa dvoje- troje u camcu. 30 je neki realni minimum jer onda lepo ide i sa cetvoro ljudi, vuce skijasa, gumu... a 40 mu je optimalni motor. Sa 40ks ide preko 50km/h sa  troje, cetvoro ljudi i gomilom opreme. Ima puno boksova koji se redovno napune rostiljima, suncobranima, stolicama, stolovima, akumulatorima... Pa mu onda stvarno treba 30+ ks. Atestiran je do 50ks. A vidjao sam ih i sa 100ks i flapsovima, to vec deluje malo bolesno! Camac je jak i utegnut, nista se tu ne uvija i ne krcka...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #31 poslato: 05, 04, 2021, 10:03:22 pre podne »
Comader posesujem sa prijateljem od 2005god za pecanje.Ima tohatsu od 25ks i nikada nismo imali problem ide sasvim solidno od 30-43km/h zavisi od algi.Cinjenica da malo lupa po talasima ali nista znacajno.Nikada mu nije radjen anti algin niti se cuva camac a plastika je i dalje ista.Dosta konforan za 2-3 osobe koje pecaju iz njega.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #32 poslato: 05, 04, 2021, 10:07:58 pre podne »
Znate kako, s obzirom da ne znamo sta zelimo od camca, tj konkretno korita, zato ovako i saramo i medju oblicima i medju materijalima.
Skijanje, guma, glisiranje me za sada zaista ne zanimaju. Ja sam skoro svaki dan na Savi, sto na splavu sto na kajaku i jedino sto me zanima je uzivanje na vodi.
Tako da ozbiljno razmisljam i o celicnom tabanasu, jer mislim da ce za pocetak, biti sasvim za ok dnevne izlete i vozikanje po reci.

Zaista mi je drago sto svako iznosi svoje misljenje bez nekog ubedjivanja i sto isticete mane i prednosti pojedinih plovila.

Sto se srljanja u kupovinu tice, tu sam maher, ali imam zenu koja me za sada uspesno obuzdava i tera da promislim vise puta  roll4

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #33 poslato: 05, 04, 2021, 15:40:15 posle podne »
Za prvo plovilo je metalni tabanas bez svanca ili sa blagim svancom od 1.1m do 1.3m u tabanu i 5-6m duzine i yamaha 9.9 cetiri takta vrh prica. Ako budes menjao yamaha ce da ode za 24h a na metalu neces puno izgubiti. Na kraju krajeva metal je toliko jeftin da sve i da ga ostavis nije frka.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #34 poslato: 05, 04, 2021, 16:05:21 posle podne »
Za prvo plovilo je metalni tabanas bez svanca ili sa blagim svancom od 1.1m do 1.3m u tabanu i 5-6m duzine i yamaha 9.9 cetiri takta vrh prica. Ako budes menjao yamaha ce da ode za 24h a na metalu neces puno izgubiti. Na kraju krajeva metal je toliko jeftin da sve i da ga ostavis nije frka.

Amin!  sajkaca
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #35 poslato: 05, 04, 2021, 19:01:55 posle podne »
Žile, Marko uz Nove Pazove, na forumu je Mare, prodaje jedan gliser sa motorom, Možda da se čuješ sa njim i pogledaš to. Ne znam koji je model, ali zanimljiv čamac, ima i kabinu.
Nadjoh par sličica navedenog čamca. Mare reče da ga ceni 3500 sa motorom, sad da li je fiksni ili nije to češ ako budeš zainteresovan videti sa njim.
« Poslednja izmena: 05, 04, 2021, 19:30:53 posle podne MiletaStamat »

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #36 poslato: 06, 04, 2021, 07:36:09 pre podne »
To je za nekog ko ide na vodu 1 u 2 nedelje. Bez 40l benizna i ne polaziti..

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #37 poslato: 07, 04, 2021, 21:31:49 posle podne »
Hvala svima na savetima, videcemo sta ce biti.
Za sada, svi koji prave metalne tabanase legalno, tj sve regularno sa papirima su zauzeti do avgusta/septembra u najboljem slucaju.
Savete slusam i uvazavam, ali uvek je borba da li uzeti nesto sto zelis ili nesto sto bi trebalo da je pametno  upavusi

Videcu jos, pravim kombinacije, zovem i za nove i za polovne, pa cemo videti. Ziveli  flasica

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #38 poslato: 08, 04, 2021, 08:52:57 pre podne »
Uvek se uzma nesto sto je pametno, jer ono sto zelis ti izadje na kraju kroz nos.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #39 poslato: 08, 04, 2021, 14:03:02 posle podne »
Svaka cast svakome ko uvek slusa razum, a ne srce, kod mene to tesko ide  roll4

Najradije bih da uzmem metalni camac, ali kao sto rekoh, najranija isporuka je avgust. Sto se tice plasticnih, meni se najvise svideo Nelt 506 sa konzolom, oni mu tepaju Lux, ali tu ide motor sa kratkom cizmom.
Pa onda gledam da ne uzmem nov motor sa kratkom cizmom, to je bacanje para, gledam polovne, ali je ponuda mrsava. Isao sam i do Ratka Galija Nautika na Adi, ima jedan Suzuki 20ks relativno nov, zaista ocuvan, elektro start, komande, rezervoar, sve kako treba 2500e.

Na oglasima nista pametno nisam nasao osim sto mi je Bojan prosledio, a meni je promako, oglas za Hutera 535 sa dosta opreme i reg.prikolicom, mercury 20ks na rucku 5300e je polazna cena.

Gledam, razmisljam, merim, merim, merim, nikako da presecem, jer se nista ne uklapa u ono sto sam zamislio...
Kao sto pise na jednom grafitu "teska vremena, a ja tezak tip"  56568

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #40 poslato: 08, 04, 2021, 15:43:41 posle podne »
To sto ti je promaklo i nije bas neka cena :)
Ja sam pre 2 godine, doduse bila je sajamska ponuda i camca i motora, sve zajedno hunter 535 + Honda 20 ks, rucni start, platio 5000 eura, camac 2000, a motor 3000. Od opreme sam imao rukohvate i tendu. Ta prikolica i dodatna oprema ne mogu sveukupno da kostaju vise od 1500 eur, tako da nisam siguran koliko je 5300 bila dobra polazna cena. Zavisi od godista motora...
Sto se tice suzukija i ta cena je malo jaca. Nova honda sa elektrostartom (rezervoar je naravno ukljucen u cenu) je izmedju 3200 i 3500 evra, u zavisnosti da li je kratka i duga noga. Ako mene pitas isplati se dati 1000 evra vise i uzeti nov motor. Generalno uvek bih dodao par stotina evra vise i uzeo nov motor, nego neki star 5 godina za par stotina evra manje. Jedina mana kod novog je sto moras da radis redovni servis sakih 6 meseci dok je motor u garanciji a to kad se na kraju skupi za 5 godina nije mala stavka, al boze moj negde moraju da se ostave pare  jh.

Moj savet ti je da ako hoces taj metalni camac i porucis isti. Kupis motor za taj camac koji porucis. U medjuvremenu kupis nesto polovno, ako ne mozes da cekas avgust, pa kad ti stigne ovaj camac prodas ovaj polovni. Na taj nacin gubis jako malo na camcu i 100 evra koje si dao na registraciju polovnog camca, al spram ukupne investicije to nije velika svota.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #41 poslato: 08, 04, 2021, 16:51:35 posle podne »
Nismo se razumeli. Ovde se bas radi o onome sta je pametno, a sta bih zeleo. Pametno je da uzmem metalni camac i slabiji motor, ali bih ja zeleo 506 i motor od 30ks  lol
Za ovaj hunter nisam mislio da je nesto povoljno samo da je u oglasima najpribliznije onome sto sam hteo.
Inace, ako sam dobro zapamtio, kod Vlade u Futogu nova Honda 20ks sa komandama je 3500.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #42 poslato: 08, 04, 2021, 18:07:00 posle podne »
Moguce. Ja sam uglavnom gledao bez komandi pa je malo jeftinije...
U svakom slucaju sta god da izaberes lepo ce te sluziti. Mozda mi je promaklo, koliko ljudi  ce se voziti camcem, u najvecem broju slucajeva ?

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #43 poslato: 08, 04, 2021, 19:15:13 posle podne »
Pa iskreno, od dvoje do cetvoro. Ponekad 6 osoba. Ali da kazemo da ce najcesce biti cetvoro.
Sad, mozda tu moze da se uklopi i 20ks sasvim solidno, nesam pametan.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #44 poslato: 08, 04, 2021, 20:53:22 posle podne »
Za 6 osoba camac tipa Hunter je mali. 4 moze, ali nema neke komocije i isto ne bih preporucio. Čak i za big foot 6 osoba je puno... i da 20 ks ako se voze 4 osobe, koji god da je camac moze da se desi po nekad da zafali snage, ali generalno ako ti je 30-35 km/h pri punom gasu prihvatljivo onda je ok