Autor Tema: Pozdrav od Zileta  (Pročitano 13537 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #15 poslato: 02, 04, 2021, 08:38:26 pre podne »
Hvala na odgovorima, to smatram poentom foruma.
Sto se vremena tice, motocikl sam trenutno stavio na pauzu.
A kakva su vasa misljenja o metalnim, tipa 6x1.25 tabanas ili nesto slicno?

Van mreže Filip Beograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #16 poslato: 02, 04, 2021, 09:54:55 pre podne »
U suštini metalni čamac je skroz ok. Ima ga moj drugar vec 10g. Samo vodi računa o debljini lima.
I opet razmisli o motoru! Za ovaj camac ce ti 30ks biti super, ako se za dve godine resis za nesto lepsi model sa sakrivenim sajlama i kablovima tu ti vec treba 50ks... ako odlucis za nesto sa kabinom tu ti treba high thrust motor i tako... pitanje je dali ces moci da ga koristis tek tako i na sledecem camcu.
Ja sam isto tako razmisljao pa pogresio.
Dobro ga ofarbaj, meni se Hempel dobro pokazao.
Najbitnija stvar kod čamca je da se koristi. :)

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #17 poslato: 02, 04, 2021, 10:28:57 pre podne »
Glava mi je kao loto bubanj  roll4

Najlakse bi mi bilo da kupim neki polovan, djuture sve zajedno, medjutim ponuda je zaista mrsava.
Sa druge strane smatram da je sve uze od 1.5 u patosu nestabilno, ali ajde kao pristajem i na 1.25. Medjutim Aqva lux, Nelt, ovaj sa oglasa iz PA, svi su oni uzi od 1.25.

Znam da mnogo kenjam, ali pokusavam da se pronadjem i u racunici, i u onome sto mislim da zelim, i u ponudi novih i polovnih. U krajnjem slucaju, imam kajak, pa cu tako provesti jos jednu godinu, ali pre toga dacu sve od sebe da pronadjem neki kompromis koji meni odgovara.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #18 poslato: 02, 04, 2021, 11:02:59 pre podne »
Nemam previše iskustva u ovim vodama ali iskren savet-polovno.
Na poslovnom ne možeš izgubiti više od par posto cene kad rešiš da prodaš ako ti se ne svidi a na novom u startu gubiš 20-30...
Nafjes bukvalno bilo šta što liči na neku tvoju ideju i uzmeš... Pa kad kreneš da plovis skontas šta je moglo bolje i onda lagano, sa vode, tražiš dalje...
Ja sam tako uzeo za prvi čamac 7.5m sa 1.6m kabinas koji je bio jako nestabilan ali je radio posao i rado smo se vozikali na njemu... Dve tri godine kasnije kad sam malo sabrao utiske znao sam sta želim od sledećeg camca

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #19 poslato: 02, 04, 2021, 14:15:50 posle podne »
Ukoliko camac nije kabinas, nemas potrebe za 1.50m. 1.20 je sasvim dosta. 1.50 je dereglija :)

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #20 poslato: 02, 04, 2021, 14:19:28 posle podne »
Upravo htedoh da napišem, sve preko 1m ako je taban je stabilno... Nema potrebe za preterivanjem.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #21 poslato: 02, 04, 2021, 15:12:01 posle podne »
Calypso je u tabanu 7.7x1.5m, a on već mislim da prevazilazi kategoriju čamca, i da spada u kategoriju brodića. Meter i po u tabanu za čamac ima više veze sa vojnim desantnim čamcem, nego sa hobi kategorijom čamca.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #22 poslato: 02, 04, 2021, 15:56:36 posle podne »
Zato i kazem, prihvatio sam 1.25 kao ok meru. Bio sam da gledam ovaj metalni u Zr, onako, nije lose, koliko para toliko muzike 6x1.25 izadje oko 1100e
Pre toga sam svratio do Nelta da vidim i tamo sta ima, Nelt 506 lux, tj 5.6x1.10 u tabanu cini mi se, konzola, boksovi, odbojna guma, priprema za kaljuznu, duplo dno, tapacirana vozaceva stolica i biram boju za 2800e.
Ovo sam isao da vidim cisto da bih znao sta da ocekujem.
Polovnih motora nesto i nema, novi su dobrano skupi. Videcemo jos.
Onaj Nelt Lux iz Panceva, neko je okacio oglas je ok prica, ali to je onaj manji Nelt od 4.5m jbg, to mi je bas malo.

Idemo dalje, gledamo ponude, nove, polovne, nesto ce se naci, ako ne ove godine, sledece.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #23 poslato: 02, 04, 2021, 18:35:13 posle podne »
Stavio sam i u oglase, ali da napisem i ovde, ako neko ima da proda motor 25-30ks kratka cizma sa elektrostartom i komandama, neka vice pa da vidim da li mogu da napravim kombinaciju koja mi je trenutno na pameti eek

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #24 poslato: 03, 04, 2021, 08:59:26 pre podne »
Moj ti je savet da prvi lep dan krenes da se raspitujes po marinama...pocinje sezona i pocelo je da bude ljudi na camcima i brodovima... ima gomila camaca koji se ne koriste...114
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #25 poslato: 03, 04, 2021, 10:40:13 pre podne »
Naravno, to je jedna od solucija i to je u planu sledece nedelje. Polako, ali sigurno, hvatam se za nautiku kao som na bucku  roll4

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #26 poslato: 05, 04, 2021, 07:13:49 pre podne »
Preskocio si 4x4 :) Ja sam posle motora presao na 4x4 vozila i offroad voznje. sada je to kombinacija 4x4 + Dunava. Na zalost nemam vremena za brodic ali imam manji camac..

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #27 poslato: 05, 04, 2021, 07:57:58 pre podne »
Juce sam malo cunjao po zemunskom keju da vidim uzivo i u vodi par camaca koji me zanimaju. Generalno sam malo razocaran sirinom BigFoot-a, ali sam se poprilicno iznenadio velicinom Commander-a 18.

Gledao sam i neke metalne koji bili izvuceni na obali, 6x1.25.

Uglavnom, treba da obavim jos par razgovora ove nedelje pa cu znati na cemu sam.
Hvala svima na savetima.

A da, 4x4 me ne zanima u smislu dzipijade i tako toga, ali me veoma zanima u smislu SSV-a i tome slicno. Cak imam i projekat za sredjivanje Pande 4x4, samo da nadjem nelu povoljno  upavusi

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #28 poslato: 05, 04, 2021, 08:06:15 pre podne »
Commander 18 nema akdekvaktno korito za tu širinu, lupa po talasima kao da ti neko izbija bubrege, a hoće i od lupnjave da se razlabave nitne koje povezuju korito sa gornjom nadogradnjom. Big foot je težak i trazi min 25ks i ne mnogo ljudi da bi isao brzo, ali je svakako bolji. Ima tu još dobrih opcija, ali moje mišljene je da ti nije Commander 18. Ua tu veliku širinu svakako mora duboki V i glisersko korito.....I jači motor
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #29 poslato: 05, 04, 2021, 09:09:45 pre podne »
Juce sam malo cunjao po zemunskom keju da vidim uzivo i u vodi par camaca koji me zanimaju. Generalno sam malo razocaran sirinom BigFoot-a, ali sam se poprilicno iznenadio velicinom Commander-a 18.
...
Uglavnom, treba da obavim jos par razgovora ove nedelje pa cu znati na cemu sam.
Hvala svima na savetima.
...

Пре свега, препоручио бих да не журите с доношењем одлуке (а знам колико је то тешко кад се црв увуче у мозак и тамо негде у оном делу који је одговоран за слух почне да шапуће: "Купи чамац, купи чамац, купи чамац...).

Уз оно што је Марко у претходној поруци рекао о Командеру и Бигфуту, додао бих следеће: корито Командера је заиста такво да на таласима удара и одваљује бубреге.

Имам чамац с веома сличним коритом, Supermarin AQ575, направљен исто у Новом Саду пре неколико година.
Чамац је дугачак 5,75 м и широк 1,75 м што је заиста веома лепо и згодно за  вожњу до шест особа, на колико је могуће регистровати чамац. И за све има простора, како на палуби, тако и испод, у коморама.
Међутим, кад дуне кошава и кад се Дунав и Тиса заталасају, вожња већом брзином практично није могућа јер отпадају бубрези. А то корито је веома слично кориту Командера 18.

Када га упоредим са Бигфутом, ја бих опет купио Супермарина, ако се ради о уживању на води. Додатних 35 центиметара ширене много значе.

Што се тиче брзине, Командер и Супермарин се понашају готово исто.

И једном и другом је потребан мотор снажнији од 20 КС. Ја сам имао Хонду 25 КС али с њом сам добацивао највише до око 30 км/сат по лепом времену и кад је вода мирна, а у чамцу само ја или још једна особа.
Тек с мотором од 40 КС успео сам да остварим брзину која прелази чак и 40 км/сат. На мање од половине гаса, плови се лепом брзином која, зависно од услова и оптерећења, варира између 15-ак до 20-ак километара на сат - што је по мени брзина за уживање на води.

Произвођач каже да је чамац могуће возити с моторима до 60 КС - мислим да то можда и јесте могуће али ја то не бих препоручио зато што ти мотори својом тежином дубоко потапају крму.

Да не дужим, чамаца има много, много је разних конструкција - не журите с одлуком. Размислите шта је то што желите. Да ли волите да уживате у лаганој вожњи, уз тих рад мотора и да уживате у звуку ветра, воде и птица или више волите рзање коња смештених испод поклопца мотора?
 
Ако сте за велике брзине, онда потражите чамац с израженим "V" коритом.

Имајте на уму и да је велика разлика у тежинама мотора, зависно од конструкције и снаге. На пример, четворотактна Хонда 25 КС тешка је исто колико и двотактна Јамаха 40 КС аутолуб. Наравно, хонда је тиша и троши мање али јамаха даје већу снагу и већу брзину...

Што би се рекло: све има своје!

Срећно!