Autor Tema: Pozdrav od Zileta  (Pročitano 13361 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Pozdrav od Zileta
« poslato: 31, 03, 2021, 16:00:45 posle podne »
Pozdrav svima,

ja sam Milos ili Zile kako je kome volja. Ovde sam dosao na preporuku par kolega sa kojima delim jos jednu pasiju, a to su motocikli.
Apsolutni sam duduk u nautickom svetu, i trenutno sam u potrazi za svojim prvim plovilom.

Posle gledanja dosta plasticara i dobijanja ponuda za nove koje se krecu uglavnom oko 4000e za relativno siromasnu opremu, poceo sam da razmatram da napravim metalni camac.
Vise ljudi mi je reklo da je to kao sa motorima, tek kad budem poceo da plovim, videcu sta mi se svidja, sta mi se ne svidja i sta zelim da promenim.

Moja neka ideja je bila da kupim nesto za dnevna vozikanja po Savi i Dunavu, tipa Nelt 506 Lux, Big Foot, Commander 18 sport itd, medjutim nije mi ideja da potrosim mnogo para u startu i onda da shvatim da sam se zajebao. A i dobio sam savete da se metalni opustenije vozi u smislu vezbanja pristajanja itd.

Takodje, gledao sam Tohatsu 4t 20-25-30ks, pa cu videti i prema camcu sta izabrati.

Naleteo sam na majstor Miletu iz Zrenjanina, pa ako neko ima iskustva, neka podeli, koliko sam gledao po temama, slabo se pominje.

Hvala i svako dobro.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #1 poslato: 31, 03, 2021, 18:51:05 posle podne »
Pozdrav za drugara bajkera :-)

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #2 poslato: 31, 03, 2021, 18:54:31 posle podne »
Добро дошао. 114

Van mreže HIBINI

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Djena ship, alu camac
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 5.60
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #3 poslato: 31, 03, 2021, 19:14:02 posle podne »
Dobro dosao . 114

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2156
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #4 poslato: 31, 03, 2021, 21:44:40 posle podne »
Добро дошао.
Профа

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #5 poslato: 01, 04, 2021, 13:15:31 posle podne »
Dobrodošao kolega sa BJB  114

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #6 poslato: 01, 04, 2021, 16:07:15 posle podne »
Dobrodošao, ispade da nas više ovde deli te 2 ljubavi

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #7 poslato: 01, 04, 2021, 18:17:35 posle podne »
Hvala svima, pogotovo mojim sapatnicima sa bjb-a  sajkaca

Van mreže foRce

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 51
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: ELAN GT 402
  • Veličina: 4m
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #8 poslato: 01, 04, 2021, 21:22:22 posle podne »
Dobro nam dosao.
Koji god izaberes uzivaces svakako.
Plastika se lakse odrzava, ali je skuplja u startu, mozda neki alu camac. Sa tom konjazom ce leteti.
Srecno.
-------------
ELAN GT402

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #9 poslato: 01, 04, 2021, 22:27:09 posle podne »
Iako je ovo tema za predstavljanja, da ne bih otvarao 1001 temu o izboru camca, samo cu konstatovati sledece.
Moja neka ideja je da ne dajem uopste mnogo para za korito iz prostog razloga sto cu mozda za 2-3god pozeleti da menjam. To u startu znaci da npr Masheer sa konzolom bez ikakve opreme za 4200e u startu otpada. Slicno je i sa Big Footom, Nelt 506 kao i sa slicnima.
Po ceni tu nesto odskace Aqua Lux, ali jbg, 140 je sirina preko svega sto mi je zaista malo.
Sto se Alu camaca tice, cene su onako, solidne, ali Kempi i momci sa Plavih H. Su zauzeti do kraja godine.
Gospodin Sasa iz Apatina je npr slobodan za Alu, cena za 5x1.25 je oko 2100 plus par stotina za konzolu bez icega...
Uglavnom, sve je to vise nego sto sam mislio.
Na kraju sam zvao i doticnog Miletu iz Zr, jbg celicni tabanas 6x1.25 izadje oko 800e sa konzolom, ali tu imamo problem papirologije za registraciju. Moze nesto da se sredi, ali dosta zavisi od pojedinacne kapetanije.
Na oglasima ovo sto sam video da je slicno plastikanerima koje sam gore naveo sa motorima od 20-40ks ima par komada oko 5500-6000e.
Konkretno nisam vezan ni za jedan materijal, jer nijedan nisam terao, osim par komada u Grckoj na renti.
Slobodno pucajte sve sto mislite da moze da koristi, informacije, neko ko prodaje, ako znate nekoga ko pravi camce itd...

Veliki pozdrav za raju  a0335

Van mreže Filip Beograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #10 poslato: 01, 04, 2021, 23:04:07 posle podne »
Pozdrav Žile, nisi naveo ili nisam video koliki ti je budžet?
Prvo to da rešiš pa tek onda da vidiš dali možeš da se uklopiti u čamac sa konzolom ili bez nje. Nije to bas isto, kada dodaš na konzolu volan, sajle itd lako potrošio jos par stotina evra pa cak i par hiljada ako staviš navigaciju, muziku....
Pa tek onda biraš motor, dali hoćeš brzu vožnju ili lagano. Sto je čamac tezi za neku brzu vožnju trebaće ti jaci motor. A ni oni nisu džabe.



Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #11 poslato: 01, 04, 2021, 23:15:26 posle podne »
Iskren da budem nemam neki budzet odredjen, ali ja uvek imam u glavi koliko zelim da potrosim na nesto, pogotovo na hobi.
U prvobitnoj verziji, bez iskustava u nautici, racunao sam na 5000e. Onda sam, uz savete iskusnijih, odlucio da npr uzmem nov motor 30ks, a neku jeftiniku varijantu korita, pa za par godina da mi motor ostane za sledece plovilo, a korito bud zasto.
Znam da je Tohatsu 30 oko 4300e, da su teleflex i sve sto treba za daljinske komande oko 500e. Mislim, pogledao sam malo cene.
Znaci moja zamisao je bila da nadjem camac 5-6m x minimum 1.25 u patosu, da stavim ovako neki motor i konzolu sa komandama. I mislio sam da u Srbiji to moze da se kupi za 5000e polovno, ali ocigledno da ne moze.
A fascinantno mi je i kako su cene novogradnje, pogotovo plastike, u poslednjih par godina skocile za oko 30-40%, ali sta da se radi.

Van mreže Filip Beograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #12 poslato: 01, 04, 2021, 23:25:57 posle podne »
Kao sto si napisao, nov motor, sajle, volan i ovlašćeni serviser da ti to poveze zbog garancije koštaće te preko 5000e.
Nov čamac sa konzolom, alu, racunaj bar 2200 - 2500. I to naj prostije model.
Ako dodas neku tendu jos par stotina..
Pogledaj na sajtu www.intertek.co.rs

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #13 poslato: 02, 04, 2021, 07:35:17 pre podne »
Stim da volis i moto, neces imati bas previse vremena i za vodu. Kupi ti nesto od 5-5.5m i neki motor od 20ks i malo oprobaj, lako ces to prodati za iste pare ili bar slicne.
To sto ti zelis je minimala cena u novom izdanju 9000 eura a ni ovom ne fali nista, ja se nebih bunio :)
https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/Camci/Camac-sa-pentom-honda-40-ks-four-stroke-trim-komande/oglas/103973962?filter_id=680089361

ili

https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/Camci/nelt-lux/oglas/111457936?filter_id=680089361

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav od Zileta
« Odgovor #14 poslato: 02, 04, 2021, 08:33:31 pre podne »
Ja bih pre kupio sve polovno, posle uvek možeš relativno lako da prodaš za otprilike iste novce... Da li će ti motor od 30ks odgovarati za sledeće plovilo je uvek pitanje...